چگونه از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ جلوگیری کنیم(همه ی روش ها)

2 سال پیش
آپدیت خودکار

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم چگونه می توانیم مانع آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰ شویم. با ما تا انتها همراه باشید. ویندوز ۱۰ که با عنوان رمز آستانه یا سرآغاز هم شناخته می شود از آخرین نسخه ی مایکروسافت می باشد که در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد. مایکروسافت به دلیل این که سیستم عامل جدیدی را دیگر تولید نمی کند برای همین، برای ویندوز ده یکسری آپدیت های جزئی و کلی در نظر گرفته است.

در واقع هدف مایکروسافت این است با اپدیت هایی که ارائه می دهد بتواند نقص های ویندوز را برطرف کند تا این که یک ویندوز جدیدی را ارائه کند که ممکن است مجدد نقص های خودش را داشته باشد. اما شاید شما بخاطر نداشتن حجم اینترنت یا سایر موارد می خواهید که مانع از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ بشوید، با ما در ادامه همراه باشید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ با استفاده از Services

برای اینکار می بایست کلید های ترکیبی  Win + R کلیک می نماییم.

آپدیت خودکار

در این پنجره Services.msc را تایپ کرده و ok کلیک می نماییم. پنجره Services باز می شود که شما می بایست Windows Update را پیدا کنید(می توانید با فشردن کلمه w سریع تر آن را پیدا کنید.) سپس روی آن دابل کلیک می کنید. در پنجره ی باز شده در تب General،  در قسمت Startup Type گزینه ی Disabled را انتخاب می کنیم و OK بزنید.

آپدیت خودکارآپدیت خودکار

 

غیر فعال کردن ویندوز ده به روش Group Policy

در ابتدا کلید های ترکیبی win+R را فشار می دهیم تا وارد run شویم. در آن gpedit.msc را تایپ می کنیم و Enter را می زنیم.

آپدیت خودکار

 

در پنجره ی Local Group Policy Editor به مسیر زیر بروید.

Computer Configuration=>Administrative Templates=>Windows Components=>Windows Update

سپس در سمت راست گزینه ی Configure Automatic Updates  را پیدا کرده و سپس دابل کلیک می کنیم.

آپدیت خودکار

سپس گزینه ی Notify for download and notify for install  را فعال می کنیم تا پیش از دانلود و نصب آپدیت ها، به شما اطلاع رسانی کند. سپس بر روی OK کلیک می کنیم.

آپدیت خودکار

سپس اگر به قسمت Windows Update برویم و سپس روی Check for updates و Advanced options کلیک کنیم با پیام تغییر یافتن تنظیمات آپدیت ویندوز رو به رو می شویم.

آپدیت خودکار

آپدیت خودکار

غیر فعال کردن ویندوز ۱۰ با استفاده از رجیستری

برای غیر فعال کردن آپدیت ویندوز از طریق رجیستری از طریق زیر اقدام نمایید.

در ابتدا با استفاده از کلید های ترکیبی Win+R به محیط Run می رویم(همچنین می توانید در قسمت سرچ ویندوز کلمه Run را جستجو کنید، و وارد آن شوید.)

آپدیت خودکار

 

در این قسمت شما می بایست regedit  را تایپ کرده و Enter را کلیک نمایید.

آپدیت خودکار

در مرحله ی بعدی، در پنجره ی Registry Editor شما می بایست به مسیر زیر بروید.

KEY_LOCAL_MACHINE=>SOFTWARE=>Policies=>Microsoft=>Windows=>WindowsUpdate

آپدیت خودکار

در سمت راست این پنجره کلیک راست می کنیم و گزینه ی New =>DWORD (32-bit) Value  را انتخاب می کنیم و نام آن را AUOptions قرار می دهیم.

آپدیت خودکار

روی AUOptions دابل کلیک می کنیم و در پنجره ی باز شده مقدار آن را ۱ قرار می دهیم. با این کار پیش از آپدیت و دانلود ها، به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

آپدیت خودکار

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز از طریق نرم افزار  Windows Update Blocker

این نرم افزار برای غیر فعال سازی آپدیت در ویندوز ده به کار می رود. از آنجا که  غیر فعال کردن آپدیت در ویندوز ده ممکن است برای شما پیچیده باشد، به راحتی با استفاده از این نرم افزار، آپدیت ویندوز خود را با چند کلیک ساده غیر فعال کنید.

شما می توانید نرم افزار Windows Update Blocker از اینجا دانلود نمایید. برنامه را از حالت فشرده استخراج کنید و آن را اجرا نمایید.

در اینجا گزینه  Disable Service را انتخاب نمایید و گزینه ی Apply Now را کلیک نمایید.

آپدیت خودکار

آپدیت خودکار

بدین ترتیب آپدیت ویندوز شما غیر فعال خواهد شد.

بهتر است که بعد از انجام این کار ها، حتما یک بار ویندوز خود را restart کنید. همان طور که می دانید این آپدیت ها، باعث می شود که خطا ها و ایرادات ویندوز شما برطرف شود و همچنین از لحاظ امنیتی ویندوز شما ایمن تر می شود، پس در زمان مناسب مجدد آپدیت خودکار ویندوزتان را فعال کنید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. نظرات و مشکلات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

 

 همچنین بخوانید، آموزش نصب ویندوز ۱۰

منبع: جفت هیچ

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه