جوایز اسکار ۲۰۲۴: لیست کامل برندگان

1 ماه پیش
جوایز اسکار 2024

در حالی که فیلم «اوپنهایمر» بهترین فیلم شناخته شد، کریستوفر نولان، استون، کیلیان مورفی، رابرت داونی جونیور، داوین جوی راندولف، بیلی آیلیش و فینیاس اوکانل از جمله برندگان جوایز اصلی بودند.

در مراسمی که یکشنبه شب برگزار شد، فیلم «اوپنهایمر» جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

این فیلم در آن شب در مجموع هفت جایزه دریافت کرد: کریستوفر نولان بهترین کارگردانی، کیلیان مورفی بهترین بازیگر مرد و رابرت داونی جونیور بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را بردند. این فیلم همچنین جوایز بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی متن اصلی و بهترین تدوین فیلم را از آن خود کرد.

اما استون به طور غیرمنتظره‌ای جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم «چیزهای بیچاره» کسب کرد که این فیلم همچنین موفق به کسب سه جایزه در بخش‌های فنی شد: بهترین طراحی لباس، طراحی صحنه و آرایش و مو. او لیلی گلدستون، که پیشرو شناخته می‌شد را شکست داد، گلدستون جوایز متعددی را برای نقش‌آفرینی‌اش در فیلم «قاتلین ماه گل» دریافت کرده بود.

بهترین فیلم

American Fiction (Ben LeClair, Nikos Karamigios, Cord Jefferson and Jermaine Johnson, Producers)
Anatomy of a Fall (Marie-Ange Luciani and David Thion, Producers)
Barbie (David Heyman, Margot Robbie, Tom Ackerley and Robbie Brenner, Producers)
The Holdovers (Mark Johnson, Producer)
Killers of the Flower Moon (Dan Friedkin, Bradley Thomas, Martin Scorsese and Daniel Lupi, Producers)
Maestro (Bradley Cooper, Steven Spielberg, Fred Berner, Amy Durning and Kristie Macosko Krieger, Producers)
Oppenheimer (Emma Thomas, Charles Roven and Christopher Nolan, Producers) (برنده)
Past Lives (David Hinojosa, Christine Vachon and Pamela Koffler, Producers)
Poor Things (Ed Guiney, Andrew Lowe, Yorgos Lanthimos and Emma Stone, Producers)
The Zone of Interest (James Wilson, Producer)

بهترین کارگردانی

Justine Triet (Anatomy of a Fall)
Martin Scorsese (Killers of the Flower Moon)
Christopher Nolan (Oppenheimer) (برنده)
Yorgos Lanthimos (Poor Things)
Jonathan Glazer (The Zone of Interest)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

Bradley Cooper (Maestro)
Colman Domingo (Rustin)
Paul Giamatti (The Holdovers)
Cillian Murphy (Oppenheimer) (برنده)
Jeffrey Wright (American Fiction)

بهترین بازیگر نقش اول زن

Annette Bening (Nyad)
Lily Gladstone (Killers of the Flower Moon)
Sandra Hüller (Anatomy of a Fall)
Carey Mulligan (Maestro)
Emma Stone (Poor Things) (برنده)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

Sterling K. Brown (American Fiction)
Robert De Niro (Killers of the Flower Moon)
Robert Downey Jr. (Oppenheimer) (برنده)
Ryan Gosling (Barbie)
Mark Ruffalo (Poor Things)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

Emily Blunt (Oppenheimer)
Danielle Brooks (The Color Purple)
America Ferrera (Barbie)
Jodie Foster (Nyad)
Da’Vine Joy Randolph (The Holdovers) (برنده)

بهترین نویسندگی (فیلمنامه اقتباسی)

American Fiction (Written for the screen by Cord Jefferson) (برنده)
Barbie (Written by Greta Gerwig & Noah Baumbach)
Oppenheimer (Written for the screen by Christopher Nolan)
Poor Things (Screenplay by Tony McNamara)
The Zone of Interest (Written by Jonathan Glazer)

بهترین نویسندگی (فیلمنامه اصلی)

Anatomy of a Fall (Screenplay by Justine Triet and Arthur Harari) (برنده)
The Holdovers (Written by David Hemingson)
Maestro (Written by Bradley Cooper & Josh Singer)
May December (Screenplay by Samy Burch; Story by Samy Burch & Alex Mechanik)
Past Lives (Written by Celine Song)

بهترین انیمیشن بلند

The Boy and the Heron (Hayao Miyazaki and Toshio Suzuki) (برنده)
Elemental (Peter Sohn and Denise Ream)
Nimona 
(Nick Bruno, Troy Quane, Karen Ryan and Julie Zackary)
Robot Dreams (Pablo Berger, Ibon Cormenzana, Ignasi Estapé and Sandra Tapia Díaz)
Spider-Man: Across the Spider-Verse (Kemp Powers, Justin K. Thompson, Phil Lord, Christopher Miller and Amy Pascal)

بهترین فیلم مستند بلند

Bobi Wine: The People’s President (Moses Bwayo, Christopher Sharp and John Battsek)
The Eternal Memory (Maite Alberdi)
Four Daughters (Kaouther Ben Hania and Nadim Cheikhrouha)
To Kill a Tiger (Nisha Pahuja, Cornelia Principe and David Oppenheim)
۲۰ Days in Mariupol (Mstyslav Chernov, Michelle Mizner and Raney Aronson-Rath) (برنده)

بهترین فیلم بلند بین المللی

Io Capitano (Italy)
Perfect Days (Japan)
Society of the Snow (Spain)
The Teacher’s Lounge (Germany)
The Zone of Interest (United Kingdom) (برنده)

بهترین انیمیشن کوتاه

Letter to a Pig (Tal Kantor and Amit R. Gicelter)
Ninety-Five Senses (Jerusha Hess and Jared Hess)
Our Uniform (Yegane Moghaddam)
Pachyderme (Stéphanie Clément and Marc Rius)
War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko (Dave Mullins and Brad Booker) (برنده)

بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

The After (Misan Harriman and Nicky Bentham)
Invincible (Vincent René-Lortie and Samuel Caron)
Knight of Fortune (Lasse Lyskjaer Noer and Christian Norlyk)
Red, White and Blue (Nazrin Choudhury and Sara McFarlane)
The Wonderful Story of Henry Sugar (Wes Anderson and Steven Rales) (برنده)

بهترین فیلم کوتاه مستند

The ABCs of Book Banning (Sheila Nevins and Trish Adlesic)
The Barber of Little Rock (John Hoffman and Christine Turner)
Island in Between (S. Leo Chiang and Jean Tsien)
The Last Repair Shop (Ben Proudfoot and Kris Bowers) (برنده)
Nǎi Nai & Wài Pó (Sean Wang and Sam Davis)

بهترین فیلمبرداری

El Conde (Edward Lachman)
Killers of the Flower Moon (Rodrigo Prieto)
Maestro (Matthew Libatique)
Oppenheimer (Hoyte van Hoytema) (برنده)
Poor Things (Robbie Ryan)

بهترین طراحی لباس

Barbie (Jacqueline Durran)
Killers of the Flower Moon (Jacqueline West)
Napoleon (Janty Yates and Dave Crossman)
Oppenheimer (Ellen Mirojnick)
Poor Things (Holly Waddington) (برنده)

 بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو

Golda (Karen Hartley Thomas, Suzi Battersby and Ashra Kelly-Blue)
Maestro (Kazu Hiro, Kay Georgiou and Lori McCoy-Bell)
Oppenheimer (Luisa Abel)
Poor Things (Nadia Stacey, Mark Coulier and Josh Weston) (برنده)
Society of the Snow (Ana López-Puigcerver, David Martí and Montse Ribé)

بهترین موسیقی اورجینال

“The Fire Inside” from Flamin’ Hot (Music and Lyric by Diane Warren)
“I’m Just Ken” from Barbie (Music and Lyric by Mark Ronson and Andrew Wyatt)
“It Never Went Away” from American Symphony (Music and Lyric by Jon Batiste and Dan Wilson)
“Wahzhazhe (A Song for My People)” from Killers of the Flower Moon (Music and Lyric by Scott George)
“What Was I Made For?” from Barbie (Music and Lyric by Billie Eilish and Finneas O’Connell) (برنده)

بهترین موسیقی متن

American Fiction (Laura Karpman)
Indiana Jones and the Dial of Destiny (John Williams)
Killers of the Flower Moon (Robbie Robertson)
Oppenheimer (Ludwig Göransson) (برنده)
Poor Things (Jerskin Fendrix)

بهترین طراحی تولید

Barbie (Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer)
Killers of the Flower Moon (Production Design: Jack Fisk; Set Decoration: Adam Willis)
Napoleon (Production Design: Arthur Max; Set Decoration: Elli Griff)
Oppenheimer (Production Design: Ruth De Jong; Set Decoration: Claire Kaufman)
Poor Things (Production Design: James Price and Shona Heath; Set Decoration: Zsuzsa Mihalek) (برنده)

بهترین ادیت فیلم

Anatomy of a Fall (Laurent Sénéchal)
The Holdovers (Kevin Tent)
Killers of the Flower Moon (Thelma Schoonmaker)
Oppenheimer (Jennifer Lame) (برنده)
Poor Things (Yorgos Mavropsaridis)

بهترین صدا

The Creator (Ian Voigt, Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn, Tom Ozanich and Dean Zupancic)
Maestro (Steven A. Morrow, Richard King, Jason Ruder, Tom Ozanich and Dean Zupancic)
Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One (Chris Munro, James H. Mather, Chris Burdon and Mark Taylor)
Oppenheimer (Willie Burton, Richard King, Gary A. Rizzo and Kevin O’Connell)
The Zone of Interest (Tarn Willers and Johnnie Burn) (برنده)

بهترین جلوه های بصری

The Creator (Jay Cooper, Ian Comley, Andrew Roberts and Neil Corbould)
Godzilla: Minus One (Takashi Yamazaki, Kiyoko Shibuya, Masaki Takahashi and Tatsuji Nojima) (برنده)
Guardians of the Galaxy Vol. 3 (Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams and Theo Bialek)
Mission: Impossible — Dead Reckoning, Part One (Alex Wuttke, Simone Coco, Jeff Sutherland and Neil Corbould)
Napoleon (Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet, Simone Coco and Neil Corbould)

منبع: hollywoodreporter

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه