بهینه سازی موتور های جستجو: سئو چیست؟

3 سال پیش
سئو

وقتی که وضعیت درونی و بیرونی سایت طوری تغییر کند که بیشتر دیده شود و بدین ترتیب بازدید کننده های بیشتری سایت شما داشته باشد، سئو گفته می شود.

Search Engine Optimization

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization  نیز می باشد. سئو به معنای فریب دادن موتور های جستجو نیست بلکه ساز و کاری است که با بهینه سازی سایت خود برای کاربران که باعث می شود در نتایج جستجو در رتبه بالاتری قرار بگیرید.

همچنین فرایند سئو کار یک شبه ای نیست بلکه نیازمند دانش بسیار همراه با صبر و حوصله می باشد که مهندسین سئو می بایست اطلاعات خود را در زمینه سئو بروز کنند چرا که الگوریتم های موتور جستجو غیر قابل پیش بینی هستند و مدام در حال تغییر هستند.

سئو

فاکتور ارتباط

هدف موتور جستجو بر اساس عبارتی می باشد که تایپ کرده است. فاکتور ارتباط بخش بسیار مهمی در سئو می باشد. به عنوان مثال کاربری که هتل های تهران را جستجو کرده باشد، نتایجی که با این کلمه ارتباط داشته باشد را نشان می دهد که در یک الگوریتم بسیار بزرگ جای داده شده است. موتور جستجو ارتباط نحوی و معنایی را به خوبی متوجه می شود. مثلا کاربری که لونه سگ را جستجو کرده باشد صفحات لونه سگ، همچنین کسانی که سگ می فروشند و یا کسانی که مواد غذایی سگ را دارند، نشان داده می شود. هرچند ارتباط کم است ولی موتور جستجو این را متوجه می شود.

سئو

فاکتور اعتبار

آیا سایت شما آنقدر معتبر است که در موتور جستجو نمایش داده شود. بررسی دامنه ، بررسی سایت ها نسبت به شما، که این کار توسط لینک هایی که به وب سایت داده می شود صورت می گیرد. لینک دادن همانند رای دادن هستند. موتور جستجو یکسری چارچوب دارد و معتبر بودن لینک ها بسیار حائز اهمیت می باشد. لینک های معتبر که به سایت داده می شود، موتور جستجو بیشتر قبول دارد تا لینک وب سایتی که تازه راه اندازی شده است و هیچ ارتباطی هم به سایت شما ندارد که کل این فرایند را رای گیری گفته می شود که برخی سایت ها اعتبار بیشتری دارند.

0/5 (0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه