بررسی مشخصات کارت گرافیک nvidia geforce rtx 2080

2 سال پیش
کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080

در این مقاله از وب سایت جفت هیچ قصد داریم به معرفی مشخصات کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080 بپردازیم . این کارت گرافیک با ویژگی های منحصر به فرد خود در لیستی از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ قرار دارد.

در همین زمینه بخوانید, بهترین کارت گرافیک های گیمینگ ۲۰۱۸

معرفی مشخصات کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080 :

شرکت  Nvidia  در این کارت گرافیک از قابلیت تورینگ رو نمایی می کند این قابلیت به این کارت گرافیک این توانایی را می دهد که عملکردی ۶ برابر سریع تر از دیگر کارت گرافیک ها ارائه دهد. این قابلیت انقلابی در کارت گرافیک های امروزی ایجاده کرده است . قابلیت تورینگ همراه با پلتفرم جدید GeForce RTX و خاصیت real time tracing  یک کارت گرافیک فوق العاده را به نمایش می گذارد  شما قبل از این هیچ بازی  ای را با این ویژگی ها بازی نکرده اید.

این کارت گرافیک طراحی جدید فن ها را ارائه می دهد که خنک سازی را به حداکثر و سر و صدا به حداقل می رساند. همچنین کارت گرافیک  RTX 2080 کنترل فن  rpm  را  ارائه می دهد.

این کارت گرافیک ویژگی ردیابی زمان واقعی( real time tracing)  و DLSS Deep Learning AI را در دو اسلت کارت گرافیگ ۲٫۵ دارد. کارت گرافیک  Nvidia تورینگ اولین کارت گرافیک با قابلیت real-time ray tracing است.

کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080

پردازنده گرافیکی GeForce RTX با پشتیبانی از نسل جدید حافظه یعنی GDDR6 و پشتیانی از ویژگی DirectX 12 و دیگر ویژگی ها یکی از بهترین کارت گرافیک های بازار است.

کارخانه سازنده  تضمین کرده که کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2080 سرعتی بیش از سرعت amp را ارئه می دهد و شما یک سرعت استثنائی را دریافت می کنید . سرعت بیشتر عملکرد بیشتر

کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080

خنک کننده

گرمای کمتر به معنی افزایش عملکرد است . مهندسان با بهینه سازی گرمای کارت گرافیک و طراحی جدید به بیشتر خنک شدن کارت گرافیک بهبود بخشیدند. صفحه های آلومینیومی با چهار لوله مسی با هماهنگی کار می کنند تا حرارت بیشتری را از کارت گرافیک استخراج کنند و باعث خنک شدن آن شوند.

دو کنترل کننده فن منحصر به فرد , به افراد این اجازه را می دهد که جهت چرخش فن ها را به طور مستقل تنظیم کرده و جریان هوا را زمانی که نیاز ندارند کاهش دهند و با این کار باعث کاهش سر وصدا و افزایش طول عمر کارت گرافیک شوند.

تمام کارت گرافیک های جدید دوام و قوام بیشتری نسبت به قبلی ها دارند. یک دیواره فلزی در اطراف آن, کارت گرافیک را تقویت می کند. یک ساختار تقویت شده باعث از بین رفتن گرمای اضافی می شود.

کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080

این کارت گرافیک از نسل جدیدی از اتصالات به نام USB-C استفاده می کند که به شما امکان اتصال هدست های واقعی – مجازی را می دهد.

کارت گرافیک  Nvidia GeForce RTX 2080

Nvidia GeForce RTX 2080 یک سری جدید از ۴۶ هسته ی RT و ۴۶۸ هسته ی تانسور را معرفی می کند .در کارت گرافیک های موجود بازار این کارت گرافیک جزو سریع ترین ها بعد از کارت گرافیک Nvidia RTX 2080 Ti است .

این کارت گرافیک با مبلغ ۷۹۹ دلار در بازار ارائه می شود. اگر شما یک فرد علاقه مند به گیمینگ هستید و خواستار بهترین هستید این کارت گرافیک یک انتخاب عالی برای شما است .

جهت دسترسی آسان تر به مشخصات کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2080 به جدول زیر مراجعه فرمایید.

مشخصاتمیزان
هسته های گرافیکی (GPU Cores)۲,۹۴۴
مقدار حافظه۸GB
نوع حافظهGDDR6
سرعت حافظه۱۴Gbps
سرعت کلاک۱,۵۱۵MHz
سرعت کلاک در حالت بوست۱,۷۱۰MHz
خروجی تصویر۳x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0, 1 x USB-C
اتصالات برق۱x 8-pin, 1 x 6-pin
پهنای باند حافظه۴۴۸GB/s
RTX-OPS۶۰T
Giga Rays/sec۸
حافظه Bus۲۵۶-bit

از همراهی شما با سایت جفت هیچ سپاس گذاریم.

0
نویسنده مطلب مهسا منفرد
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه