چگونه بدون فیلتر شکن ، با تلگرام اصلی وارد شویم؟

2 سال پیش
بدون فیلتر شکن

خب الان مدتی زیادی میشه که تلگرام فیلتر است و دیگه فکر نکنم از فیلتر در بیاید اما نکته ای که وجود دارد این است که با وجود فیلتر شدن تلگرام، کاربران آن کم نشده است و هنوز هم پرطرفدار ترین پیام رسان در بین ایرانیان به حساب می آید. شاید یادتون بیاد، فیس بوک، قبل از اینستاگرام خیلی پر طرفدار بود و جایگاه ویژه ای نزد ایرانیان داشت که بعد از فیلتر شدن فیس بوک، تعدادی زیادی از کاربران ایرانی از فیس بوک بیرون آمدند. در این مقاله بررسی می کنیم چگونه بدون فیلتر شکن وارد تلگرام اصلی شویم. همچنین در ادامه بررسی می کنیم که چگونه بدون فیلتر شکن وارد یوتیوب شویم.

اما به نظر شما چه دلیلی وجود دارد با وجود این که هنوز تلگرام فیلتر است اما کاربران خودش رو از دست نداده است. جواب سوال ساده است زمانی که فیس بوک فیلتر شد و کاربران خودش رو از دست داد به این دلیل بود که اینستاگرام اومد و جایگزین فیس بوک شد و خب اینستاگرام ویژگی ها و امکانات قابل توجهی نسبت به فیس بوک داشت که کاربران رو متقاعد کرد که از فیس بوک به اینستاگرام روی بیاورند. اما بعد از فیلتر شدن تلگرام، برنامه ای بهتر از تلگرام نیومد که بتواند نیاز های کاربران رو برطرف کند و از طرفی تلگرام با آپدیت های منظم و خوبی که ارائه می کرد، کاربران ایرانی خودش رو حفظ کرد.

بدون فیلتر شکن

Tor شبکه

اما خب از اینا که بگذریم می خواهیم شبکه تور رو بررسی کنیم و بگیم که چطور می توانیم با استفاده از آن بدون فیلتر شکن که گاها سرعت اینترنت شما رو هم پایین می آورد، از شبکه تور در تلگرام خود استفاده نمایید.

همچنین بخوانید، کسب درآمد از تلگرام (قسمت دوم) – افزایش ممبر کانال

شبکه تور چیست

تور در واقع یک راه ارتباطی برای پنهان ماندن در شبکه است که مورد استفاده قرار می گیرد که به اختصار Onion Route نامیده می شود. نرم افزار Tor در واقع با این تکنولوژی پیاده شده است. دلیل نام گذاری این شبکه یعنی Onion Route به این دلیل است که مثل لایه های پیاز است و پیام شما در مرکز این لایه ها پنهان شده است.

بدون فیلتر شکن

اما تفاوت نرم افزار تور با سایر نرم افزار های پروکسی در چه چیزی می باشد؟

در سایر نرم افزار های پروکسی فقط به یک سرور متصل می شود که اطلاعات رو به وسیله ی آن به شما می دهد که این اطلاعات رمز گذاری نمی شوند اما در شبکه Tor بحث چند لایه مطرح است و شما تنها با یک سرور رو به رو نیستید، شما با تعدادی زیادی سرور مواجه می شوید که اطلاعات شما رو رمز نگاری می کنند. در شبکه تور اطلاعات شما سه بار رمز نگاری می شود و از لحاظ امنیتی بسیار عالی عمل کرده است.

دانلود نرم افزار تور(اجرای تلگرام بدون فیلتر شکن)

برای این منظور ابتدا باید فیلتر شکن خود را روشن کند. در گوگل سرچ کنید: download tor و اولین لینک، وارد آن نیز شوید(www.torproject.org/download)

تلگرام بدون فیلتر شکن

در اینجا نسخه های مختلفی وجود دارد که می توانید آن را دانلود کنید و از آنها استفاده نمایید،

بدون فیلتر شکن

نسخه ویندوزی، لینوکس، اندروید و… وجود دارد که ما در اینچا نسخه ویندوزیش رو  دانلود و نصب می کنیم.

بدون فیلتر شکن بدون فیلتر شکن

در ابتدای نصب نرم افزار، زبان خود را انتخاب می کنید.

بدون فیلتر شکن

مسیر نصب را مشخص می کنید و برنامه رو نصب می کنید.

بدون فیلتر شکن

بدون فیلتر شکن

بدون فیلتر شکن

برنامه را که اجرا می کنید، در واقع این برنامه از مرورگر فایرفاکس استفاده می کند. کمی صبر می کنید تا ارتباط برقرار شود و مرورگر باز شود.

بدون فیلتر شکن

بدون فیلتر شکن

فایرفاکس

به تلگرام خود می روید در گوشه پایین سمت چپ کلیک می کنید.

تلگرام بدون فیلتر شکن

گزینه addproxy را انتخاب می کنید.

تلگرام بدون فیلتر شکن

در قسمت Hostname:127.0.0.1، این مقدار را وارد می کنید(۱۲۷٫۰٫۰٫۱) و Port آن را ۹۱۵۰ در نظر می گیرید و بر روی Save کلیک می کنید.

تلگرام بدون فیلتر شکن

همانطور که مشاهده می کنید این آیپی در دسترس است و شما بدون فیلتر شکن و بدون تداخل با سایر برنامه ها می توانید به راحتی بدون فیلتر شکن به تلگرام خود نیز وصل شوید.

تلگرام بدون فیلتر شکن

نکته ای که وجود دارد این است که حتما حتما قبل از این که پروکسی رو در برنامه تلگرام استفاده نمایید، باید قبلش برنامه تور رو اجرا کنید و مطمئن شوید که این برنامه به درستی اجرا شده و متصل است.

همچنین بخوانید، ربات یوتیوب دانلودر : به آسانی ویدیو های یوتیوب را دانلود کنید!

اجرای یوتیوب بدون فیلتر شکن

خب استفاده از یوتیوب بدون فیلتر شکن کار زیاد سختی نیست کافیه که برنامه تور رو باز کنید و در مرورگر تور، وارد سایت یوتیوب شوید، خب همینطور که می بینید خیلی راحت و ساده و بدون فیلتر شکن وارد سایت یوتیوب شدید.

یوتیوب جفت هیچ

جمع بندی و نکات پایانی

در کل هر ابزاری  و هر نرم افزاری یکسری مزایا و یک سری معایبی دارد و این دست شما است که چطور از این نرم افزار استفاده نمایید. می توانید یک استفاده مثبت از آن کنید یا یک استفاده منفی، در مجموع برنامه تور خیلی نرم افزار جالب و پرکاربری است خیلی استفاده های دیگه هم دارد. مورد بعدی این است که  در حین استفاده از این برنامه با کندی سرعت مواجه شوید ولی خب این برنامه تداخلی با سایر برنامه ها ندارد، به عنوان مثال شما در مرورگر کروم بروید با همان سرعت اینترنت فعلی خود می توانید از آن استفاده نمایید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، سایت ما جفت هیچ

2
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

2 دیدگاه

 • er.raz
  30 اکتبر 2019

  سلام.باید مرورگر فایر فاکس رو داشته باشیم؟

  • AmiR
   02 نوامبر 2019
   مدیریت سایت

   نه لازم نیست شما نرم افزار تور رو که دانلود کنید، کفایت میکنه!