کمپانی AEW: کمپانی جدید کشتی کج با رویکردی متفاوت!

1 سال پیش
کمپانی AEW

دنیای کشتی کج خیلی بزرگ تر از اونیه که بخواهیم در یک کمپانی نام آشنا یعنی wwe خلاصه کنیم. مخصوصا تو وضعیت کنونی که کمپانی wwe با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می کند و میشه گفت کنترل شو هایی که برگزار می کند از دستش در رفته است. مشکلات wwe و از دست دادن مخاطبانش، زمانی شکل گرفت که کمپانی AEW شکل گرفت. کمپانی ای که توسط شاد خان و پسرش تونی خان که اصالتا پاکستانی هستند،  پایه گذاری شد. این کمپانی ابتدا مورد تمسخر قرار گرفت و خیلیا میگفتن این کمپانی به زور بتواند حتی یک تیشرت بفروشد اما بعد از برگزاری اولین پی پر ویو به نام دابل اور ناتینگ، داستان رنگ و بوی تازه و جدیدی رو به خودش گرفت.

رقابت سنگین کمپانی AEW با WWE

کسانی که این برند جدید رو به شخمشون گرفته بودند حالا این کمپانی به عنوان رقیب بزرگ WWE محسوب می شود. جالبه بدونید که اخیرا شاد خان اشاره کرده که AEW با WWE رقابتی ندارد. این صحبت دو مفهوم می تواند داشته باشد این که یعنی AEW انقدر تونسته مخاطب جذب کند که WWE در حدی نیستش که به عنوان یک رقیب برای AEW شناخته بشود و یا اینکه AEW داره مسیر خودش رو میره و کاری به حواشی ندارد و تمام تلاش هایش برای بدست آوردن دستاورد های بزرگ تر و موفقیت بیشتر است.

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

کشتی گیران کمپانی AEW

با این وجود کشتی گیران زیادی از WWE به AEW مهاجرت کرده اند. در این مقاله تعدادی از این کشتی گیران را بررسی خواهیم کرد.

دین امبروز

جاناتان گود، کشتی گیر آمریکایی، متولد ۱۹۸۵ که در WWE با نام دین امبروز فعالیت می کرد. جاناتان در این کاراکتر تونست افتخارات زیادی رو بدست بیاورد از جمله، قهرمان شدن تمامی کمربند های موجود در WWE که این اتفاق باعث شد دین امبروز هشتمین کشتی گیری باشد که در WWE لذت قهرمان شدن کمربند های متفاوت رو بچشد. بدون شک لحظات زیبا و زیادی به همراه گروه شیلد رو این کشتی گیر تجربه کرده و تونست یک جورایی برای هوادارانش خاطره سازی کند.

jon-moxley

امبروز بعد از مدت زمانی طولانی ای که در WWE فعالیت کرد با این کمپانی به مشکل خورد و از WWE جدا شد. امبروز بعد از جدا شدن از WWE، در اولین پی پر ویو AEW حاضر شد و کاراکتر جان ماکسلی را به وجود آورد. وی در این کمپانی تونست خوش بدرخشد و درگیری هایی رو به وجود بیاورد. اینطور که به نظر می رسد جان ماکسلی قرارداد چندین ساله ای رو با AEW بسته و قراره در این کمپانی افتخاراتش رو دو چندان کند.

کریس جریکو

کمپانی AEW

کشتی گیری که از نوزده سالگی شروع به کشتی گرفتن کرد و بیشتر عمر خود را در WWE گذرانده است. وی در حال حاضر از WWE جدا شده و به AEW پیوسته است. جریکو تونسته اولین قهرمان AEW بشود. کریس جریکو در شو دینامیت گروهی را با اعضای سانتانا، اورتیز، سمی گوارا و جک سواگر تشکیل داد.

جک سواگر

کمپانی AEW

جک سواگر که قدرت و فیزیک بدنی مناسبی دارد اما در WWE با استوری های بدی که برایش در نظر گرفته بودند نتوانست خودی نشان دهد و هواداران او را بیشتر یک یوزری بازنده می شناختند اما در حال حاضر سواگر که با شعار وی د پیپل آشناست در AEW شروع به فعالیت کرد و  با نام واقعی خودش مسابقه می دهد. جالبه بدونید که جک سواگر قبل از پیوستن به AEW در MMA مبارزات موفقی را انجام داده است.

کودی رودز

کمپانی AEW

کودی رودز فرزند داستی رودز اسطوره ی دنیای کشتی کج که متاسفانه در سال ۲۰۱۵ از دنیا رفت. در حال حاضر کودی رودز به همراه همسرش از WWE جدا شدند و تبدیل به یکی از پایه گذاران AEW شدند. کودی از دوازده سالگی کشتی گرفتن رو شروع کرد و در کمپانی های مختلفی فعالیت کرد. وی در گروهی به نام لگاسی با حضور رندی اورتن توانست لحظات به یاد موندی ای رو ثبت کند اما اواخر حضور او در WWE زیاد جالب نبود و گویا کودی سر ایجاد کاراکتر و استوری نویسان مشکل داشت و آخرین کاراکتری که کودی در WWE اجرا کرد به نام استار داست شناخته می شد که خود کودی در مصاحبه هایی که با او شده بود گفته بود که از این کاراکتر حالش به هم می خورد اما مجبور است که برای مدتی این کار رو انجام بدهد.

سرانجام وی از کمپانی WWE جدا شد و به کمپانی AEW پیوست و در آن کمپانی، تخت پادشاهی تریپل اچ رو شکوند و داغون کرد.

بنجامین ساترلی

کشتی گیر انگلیسی که هواداران WWE او را با اسم ادرین ول می شناسند، در حال حاضر در کمپانی AEW فعالیت می کند و به عنوان یک کاراکتر هیل با جان ماکسلی وارد درگیری شده است. این کشتی گیر هایفلایر حدود شش سال در WWE فعالیت کرد و در برند NXT به همه ثابت کرد که  چه کشتی گیر با لیاقت و با استعدادی می باشد اما زمانی که به بالاترین سطح راه پیدا کرد به مشکلاتی همچون ندادن فرصت درست و حسابی به این کشتی گیر رو به رو شد و باعث شد که از این کمپانی جدا شود و به AEW بپیوندد.

تایدلنجر

کشتی گیر ۳۸ ساله کانادایی که استعداد بسیار خوبی در کشتی کج دارد اما WWE خیلی راحت ازش گذشت و او را کنار گذاشت. او در NXT غوغایی به پا کرد و کلی طرفدار برای خودش دست و پا کرد اما زمانی که قرار بود در بالاترین سطح راو یا اسمکدان فعالیت کند به جای پر و بال دادن بهش، به او اهمیتی ندادند و یک جورایی او رو به شخمشون گرفتند.

این حرکت باعث شد دلنجر که برای مدت زمان طولانی که در WWE فعالیت می کرد، این کمپانی رو رها کند و به کمپانی AEW بپیوندد. جالبه بوندید که وی در AEW نزدیک بود که کودی رودز رو به اون دنیا منتقل کند اما خوشبختانه اتفاق خاصی نیوفتاد و در حال حاضر این دو کشتی گیر با هم درگیر هستند.

آسام کاین

کشتی گیر بزرگ جثه ی ۴۲ ساله ای که با نام کارما در WWE فعالیت می کرد، تونست در آن زمان توجه بسیازی از افراد رو به خودش جلب کند و مبارزات خوبی را انجام بدهد اما باعث نشد که این کشتی گیر در WWEماندگار شود.

aew

آستین مترسون

اگه شو های AEW دیده باشید یک کشتی گیری هستش که خواه، ناخواه توجهمون بهش جلب می شود، کشتی گیری که ماسک یک دایناسور را زده است. این کشتی گیر آستین مترسون می باشد که در سال ۲۰۱۲ در WWE شروع به فعالیت کرد اما در سال ۲۰۱۴ زمانی که از ناحیه مفصل ران آسیب دید ، WWE باهاش حال نکرد و او را اخراج کرد. آستین که از قرون وسطی اطلاعات زیادی دارد، در حال حاضر توانسته مسابقات بسیار خوبی را انجام بدهد.

aew

سایر بخش ها در کمپانی AEW

علاوه بر کشتی گیران کسانی دیگه ای هم بودند که با این کمپانی به مشکل خوردند و از این کمپانی جدا شدند، مثل جاستین رابرت که آلونسری شو های wwe رو بر عهده داشت در حال حاضر با کمپانی AEW قرار داد بسته است و در این کمپانی فعالیت می کند. ویلیگان هم که عضو دی جنریشن ایکس بوده است در حال حاضر به عنوان مربی در AEW فعالیت میکند. جالبه بدونید با این که ویلیگان در AEW فعالیت می کند، WWE در مراسم هالافیمر میزبان ویلیگان بوده است. دو داور از WWE یعنی  ایرال همبر و آبی ادواردز که در حال حاضر در AEW به این کار مشغول هستند. همچنین شما می توانید اطلاعات بیشتری از این کمپانی را در اینجا مشاهده نمایید.

در بخش گزارشگران جیم راس که یکی از گزارشگران خوب WWEبه حساب می آمد، در حال حاضر در AEW به گزارشگری مشغول است.

بدون شک اگر کمپانی WWE بخواد با همین روندی که داره جلو برود نه تنها خیلی از هوادارانش رو از دست می دهد بلکه کشتی گیران و کارکنانش رو به مرور از دست می دهد. هر چند که کمپانی WWE در حال حاضر اجازه نمی دهد که کشتی گیری از این کمپانی جدا بشود که اگه این موضوع، صحت داشته باشد باز هم به ضرر این کمپانی تمام می شود. بنظر شما آیا WWE به آخر خط رسیده است؟ نظرات خودتون رو بیان کنید، در کل جالب میشه که در این زمینه بحثی داشته باشیم.

1
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

یک دیدگاه

  • wrestler
    14 ژوئن 2020

    بنظر من هم wwe دیگه اون شور و هیجان سابق خودش رو نداره و خیلی آشغال شده بخصوص راو ک قبل از دوسال بزرگترین شو در wwe بود اما الآن خالی از کشتیگیر میباشد البته این پسرفت از زمان اخراج kert angele شروع شد و اگر هم ب همین منوال پیش بره دیگه هیچ شخصی تو راو نمیمونه البته در حال حاضر هم کسی تو راو نیست بجز چند مکزیکی سث رولنز و فالور هاش او سی و مخالفاشون و درو ماکنتایر یعنی ب معنای کامل میشه گفت راو خالی شده و ورشکست الان همه باید مجال رو برای شرکت های جدید باز کنیم