Net Core 3. ویژگی جدید مایکروسافت برای برنامه های ویندوزی

3 سال پیش
Net Core 3.

در این مقاله با جفت هیچی ها همراه باشید تا با ویژگی جدید مایکروسافت یعنی Net Core 3.  را مورد بررسی قرار دهیم.

Net Core 3.

Net Core 3. از برنامه های ویندوزی، ویندوز فرم (Windows Presentation Framework (WPF و UWP XAML پشتیبانی می کند. با استفاده از این قابلیت جدید شما می توانید با یک زبان برای پلتفورم های چون لینوکس، مک و… خروجی بگیرید و نیازی نیست که برای ساختن برنامه در پلتفرم های متفاوت زبان برنامه نویسی جداگانه ای یاد بگیرید.  این یک مزیتی باشد که سایر رقبا از مولتی پلتفرم پشتیبانی نمی کنند و شاید خیلی زمانبر باشد که شما بخواهید چندین زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

این نسخه جدید که در حال برنامه ریزی و تست می باشد گفته می شود در اواخر سال ۲۰۱۸ یک نسخه ی ریلیز شده و پیش نمایشی از آن نیز قرار داده می شود و در سال ۲۰۱۹ نسخه نهایی آن نیز منتشر  می شود.

باید دید این ویژگی جدید چه بازخوردی برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان خواهد داشت و متناسب با آن چه آپدیت هایی را ارائه خواهد شد. هسته ۳٫۰ یکی از هیجان انگیزترین نسخه های دات نت است که در حال انتشار آن نیز می باشند.

Asp.net core که در حال حاضر از نسخه دوم core 2 بهره می برد. گفته می شود که با نسخه جدید، Asp.net core به موازات آن جلو میرود و شاهد تغییرات در بخش وب نخواهیم بود. در حال حاضر core 3 تمرکزش بر روی نسخه های ویندوزی می باشد که از چند پلتفرمی پشتیبانی میکند.

بیاید نگاهی به برنامه های دسکتاپ core 3 بیاندازیم.

مزایای .NET Core برای برنامه های ویندوزی

مزایای زیادی  برای برنامه های ویندوزی وجود دارد که ما اصلی ترین موارد را اشاره می کنیم:

 • بهبود عملکرد و قابلیت بروز رسانی در حین اجرا که کاربران را راضی نگه می دارد.
 • بسیار آسان شما می توانید با یک زبان برای پلتفرم های مختلف برنامه بنویسید
 • قابلیت راه انداری در ماشین های مجازی به صورت سراسری و محلی که در نسخه های ویندوزی، فعال می باشد.
 • پشتیبانی از ابزارهای Core CLI و پروژه های سبک SDK در ویژوال استودیو

مجموعه ای از قابلیت های که در هسته ۳٫۰ و NET Framework 4.8. اضافه شده است عبارت اند از

 • دسترسی کامل به توابع ویندوز ۱۰
 • امکان استفاده UWP XAML در برنامه های WPF و Windows Forms
 • قابلیت استفاده از مرورگرهای UWP  که محتوای رسانه ها و استانداردها را فراهم می کند.

 

NET Framework 4.8.

همچنین برنامه هایی را برای NET Framework 4.8. مورد توجه قرار گرفته است. ما انتظار داریم که در نسخه بعدی ۴٫۸ بتواند نیاز های یک توسعه دهنده را بهبود ببخشد. نسخه جدید شامل مجموعه ای از پیشرفت های هدفمند که برخی از موارد را در بالا ذکر کردیم.

بیایید به NET Core 3. در شکل نگاهی بیاندازیم.

Net Core 3.

پشتیبانی از برنامه های ویندوزی به عنوان مجموعه ای از پکیج هایی که تنها در برنامه های ویندوز کار می کند. NET Core. با این نسخه جدید،  معماری خاصی را مد نظر ندارد. استفاده از برنامه های مولتی پلتفرم یکی از سیاست های مایکروسافت می باشد که همه برنامه نویسان را شوکه کرده است، هر چند که این تازه برخی از قابلیت های NET Core 3 می باشد که باید دید با عرضه آن چه ویژگی هایی ارائه  و پشتیبانی می شود.

در حال حاضر  C #، F # و VB با NET Core 2.0. کار می کنند.

شما می توانید برنامه های کاربردی ویندوزی هر سه زبان با NET Core 3. ایجاد کنید.

توسعه

NET Core. یکی از بزرگترین مزیت های آن برای توسعه دهندگان نسخه های ویندوزی با NET Core. می باشد. در هر صورت شما دات نت کور را به هر نحوی که بخواهید می توانید نصب کنید که این انعطاف پذیری کار را نیز بالا می برد.

شما می توانید دات نت کور را به صورت سراسری نصب کنید. هنگامی که نسخه جدید هسته Core منتشر می شود، می توانید یک برنامه را بر روی یک دستگاه به روز رسانی کنید بدون اینکه تاثیری بر روی سایر برنامه ها داشته باشد. نسخه جدید هسته دات نت کور در دایرکتوری های جدید نصب شده و توسط برنامه های که موجود هستند، استفاده نمی شود.

نکته ای که وجود دارد این است که مهاجرت به core 3 کار چندان سختی نیست و شما به آُسانی می توانید از قابلیت های جدید آن استفاده کنید.

اخبار امروز نشان می دهد سرمایه گذاری های بزرگی در برنامه های ویندوزی انجام شده است. شما می توانید دو نسخه  جدید را در سال ۲۰۱۹ نیز مشاهده کنید که شامل NET Core 3. و دات نت فریم ورک ۴٫۸ می باشد. تعدادی از ویژگی ها بین دو نسخه  مشترک نیز می باشند و در برخی موارد دیگر تنها در هسته ۳ در دسترس هستند. در واقع بر روی این تمرکز شده است که عوامل مشترک و تفاوت ها می تواند مجموعه ای از  ویژگی های منحصر به فردی برای حرکت و پیشرفت برنامه های ویندوزی را فراهم کنند.

این می تواند یک زمان هیجان انگیز برای توسعه دهندگان دات نت نیز باشد. نظر شما چیست؟ آیا شما به عنوان یک توسعه دهنده برنامه های ویندوزی از NET Core 3. استفاده می کنید؟

1
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

یک دیدگاه

 • من
  10 ژانویه 2019

  بله 😉