بررسی مشخصات کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI

2 سال پیش
کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI

در این مقاله از وب سایت جفت هیچ قصد داریم به معرفی کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI بپردازیم . این دو کارت گرافیک در لیستی از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ قرار دارند. در این مقاله با ما همراه باشید.

در همین زمینه بخوانید, بهترین کارت گرافیک های گیمینگ ۲۰۱۸

معرفی کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI :

این دو کارت گرافیک شباهت های بسیاری دارند و در اندک موارد با هم تفاوت دارند که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم .

کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI

هردو کارت گرافیک دارای ۸ گیگابایت حافظه از نوع GDDR5 هستند . پهنای باند حافظه برابر با ۲۵۶ بیت است . سرعت حافظه در  MSI GAMING برابر ۸۰۰۸ مگاهرتز و در ASUS ROG STRIX برابر با ۲۰۰۰ مگاهرتز است . سرعت کلاک در این دو ما بین ۱۶۰۷ مگاهرتز و ۱۶۸۳ مگاهرتز متغییر است.

توان مورد نیاز برای کارت گرافیک MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI برابر با ۵۰۰ وات است. برق کارت گرافیک ها از طریق اتصالات   PCIe تامین می شود. کارت گرافیک های مذکور دارای ۲۴۳۰ هسته ی CUDA هستند.

کارت گرافیک MSI GAMING  دارای طول ۱۳۹ میلیمتر و عرض ۲۷۹ میلیمتر و ASUS ROG STRIX داری طول ۱۳۴ میلیمتر و عرض ۲۹۷ میلیمتر است.

کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI

خنک کننده

در زیر کارت گرافیک  MSI GAMING یک پوشش قرار دارد که باعث بیشتر خنک شدن کارت گرافیک می شود و در مدت زمان بازی  کردن به شما این اطمینان خاطر را می دهد که کارت گرافیک شما داغ نمی شود . کارت گرافیک بدون هیچ گونه سر و صدای اضافی با عملکردی بسیار عالی کار می کند. صفحه ی زیرین کارت گرافیک با فلز مس و نیکل پوشش داده شده که این صفحه گرمای تولید شده توسط GPU را به خود جذب می کند و باعث خنک شدن می شود.

ASUS ROG STRIX دارای تکنولوژی های منحصر به فرد ASUS هست. از جمله تکنولوژی MaxContact با GPU که حداکثر تماس ممکن با GPU را برای حداکثر انتقال گرما را دارد. MaxContact اولین فن آوری خنک کننده پردازنده GPU است که دارای یک بخش مسی است که به طور مستقیم با GPU ارتباط دارد.

MaxContact  تماس با GPU را تا دو برابر  افزایش می دهد و در نتیجه باعث بهبود در انتقال حرارت می شود. تیغه های فن ها از جنس پلاستیک انعطاف پذیر است که حداکثر جریان هوا را از فن ها و کارت گرافیک عبور می دهد. این کارت گرافیک جدید با ۲٫۵ اسلت ساخته شده که در مقایسه با نسل های قبلی با ۲ اسلت میزان بیشتری از گرما را انتقال می دهد ,همچنین سر و صدای کمتری تولید می کند.

کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI

ASUS ROG STRIX  دارای پیکر بندی جدید حافظه ROG SLI HB است که پنای باندی دو برابر نسل قبلی خود ارائه می دهد. همچنین دارای ویژگی منحصر به فرد Aura RGB است که میلیون ها رنگ را به نمایش می گذارد.

قیمت

ASUS ROG STRIX  با قیمت ۵۱۹ دلار و MSI GAMING با قیمت ۴۳۹ دلار در بازار ارائه می شود.

کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI

پورت ها

کارت گرافیک ها دارای یک پورت  DVI-D DL  ,کارت گرافیک MSI GAMING  دارای سه پورت DisplayPort ۱٫۴ , یک پورت HDMI ۲٫۰b و ASUS ROG STRIX دارای دو پورت  DisplayPort ۱٫۴  , دو پورت HDMI ۲٫۰b هستند.

جهت دسترسی آسان تر به مشخصات کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI به جدول زیر مراجعه فرمایید.

مشخصاتMSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TIASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI
هسته های گرافیکی (GPU Cores)۲۴۳۲۲۴۳۲
مقدار حافظه۸GB۸GB
نوع حافظهGDDR5GDDR5
سرعت حافظه۸۰۰۸ MHz۲۰۰۰ MHz
سرعت کلاک۱۶۰۷ MHz۱۶۰۷ MHz
سرعت کلاک در حالت بوست۱۶۸۳ MHz۱۶۸۳ MHz
خروجی تصویر۱x DL-DVI-D 1 x HDMI 2.0b 3 x DisplayPort 1.4۱x DVI-D 2 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort
اتصالات برقPCIePCIe

از همراهی شما با سایت جفت هیچ در معرفی کارت گرافیک های MSI GAMING GEFORCE GTX 1070 TI و ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX 1070 TI سپاس گذاریم.

0
نویسنده مطلب مهسا منفرد
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه