کسب درآمد از اینستاگرام

2 سال پیش
اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

در این مقاله میخوام  در مورد اینستاگرام  با شما صحبت کنم منتها نه در مورد طریقه استفاده از اینستاگرام، ما می خواهیم در مورد کسب و کار در اینستاگرام با شما صحبت کنیم. در اینستاگرام میشه شخص بود و یا شرکت و یا سازمان و حتی یک گروه (یک یا چند نفر بیکار ^_^) کسب و کاری راه می اندازند و از این طریق وارد اینستاگرام می شوند.

شما قصد دارید که در اینستاگرام کسب و کاری را راه اندازی کنید خب خدا رو شکر  اینستاگرام توی ایران فیلتر نیست در نتیجه شما دسترسی زیادی را به افراد می دهید. فیس بوک در اون میشه خلاقیت های بسیاری انجام داد اما به دلیل اینکه  فیس بوک در ایران فیلتر است نقش آن نیز کمرنگ تر شده است.

حال به سراغ ینستاگرام می رویم. در اینستاگرام یا شخص هستید که کسب و کاری دارید مثلا معلم خصوصی یا یک دیزاینر هستید یا مثلا بیکارید و یا مطبی دارید، خلاصه به عنوان شخص می خواهید که فعالیت انجام دهید و یا اینکه یک شرکت هستید و یا یک گروه، که یک ذره تفاوت هایی ما بین کسانی که شخص هستند و می خواهند کسب و کاری را انجام دهند و یا شرکت هستند، نیز وجود دارد.

در اینستاگرام وقتی به صورت شخص وارد می شوید باید یک استراتژی داشته باشید. استراتژی شما می بایست ۴ قسمت باشد.

  • دوره زمانی بروز رسانی

اول این که شما نمی توانید هر روز عکس بگذارید هم فالوور ها تون رو از دست می دید ، بخاطر این که هر روز نباید پست بگذارید افراد را عصبانی می کنید. حجم زیاد عکس و تصویر دقت افراد را از محتوا از بین می برد.ما مردم رو عادت می دیم در کسب و کار که منتظر کالا و خدمات ما باشند این انتظار  خودش اشتیاق ایجاد می کند. خودش علاقه مندی ایجاد می کند. درست مانند سریال تلویزیونی که هفته ای یک بار پخش می شود. یکی از اشتباهات سریال های تلویزیون این است که هر شب باشد که کیفیت آن نیز کم می شود چون اشتیاق برای آن نیز وجود ندارد. شما دوره ی زمانی تعریف می کنید مثلا می گید هر دوشنبه یا مثلا هر سه شنبه و…. خب حالا چطوری؟ اگر کالایی که ارائه می دهید، خدماتی که به عنوان شخص ارائه می دهید چیز هایی می باشد که جز تفریحات مردم می باشد باید در ساعات و روز های تفریح ارائه دهید مثلا در ایران پنج شنبه عصرا ساعت تفریح می باشد. اگر کالا و یا خدماتی  جدی ارائه می دهید باید مثلا بزارید روز شنبه، صفحه خود را آپدیت کنید. اگر یک جورایی حد وسطی مثل معلم خصوصی که مثلا زبان انگلیسی، در این صورت باید بگذارید بعد از ظهر چهارشنبه و یا سه شنبه، در هر صورت دوره زمانی بروز رسانی تان را باید تنظیم کنید. گاهی هم این رو بر اساس اتفاقات می گذارند مثلا  اگر یک جورایی اعتقادات به صورتی که می خواهید روز تولد آدم های مهمی که بهشون اعتقاد دارید تبریک بگید، در اون روز پست می گذارید و یا زمانی که روز های ملی کشور است و می خواهید این روز را تبریک بگید در هر صورت شما می توانید این کار را انجام دهید ولی باز یادتون نره که می بایست دوره زمانی تون مشخص باشد.

  • خلاقیت

بدون خلاقیت صفحه اینستاگرام بازدید کننده ندارد. در هر صورت از شما انتظار می رود که شما گالری رو درست کنید. شما در اینستاگرام درست که هدف شما کسب و کار است اما می بایست یک گالری درست کنید و گالری می بایست زیبا می باشد. خلاقیت در تصویر و یا فیلم خیلی مهم می باشد. ببینید این که شما معلم خصوصی مثلا ریاضی هستید و هی مدام بنویسید که کلاس آموزشی با تخفیف ، کلاس برای آقایان، خانم ها، کلاس برای کودکان، که این برای کاربر جذاب نیست. این جملات تکراری و چیز عجیب و غریبی نیست اما این که شما بیایید ریاضی رو در تصویر خاصی بیان کنید، اون جدید است. خب کسی که ریاضی میخونه چیکار میکنه میره امتحان می دهد. اگر امتحانش رو خوب بدهد، شاد می شود. خب حالا اگر شما انسانی را بگذارید که خیلی شاد هست که مثلا کیف مدرسه دستش می باشد حالا زیر اون عکس کامنت بگذارید دوره ویژه آموزش ریاضی، این یک خلاقیت محسوب می شود یا مثلا شخصی هستید که هنر های دستی درست می کنید یا مثلا کیف چرم درست کرده اید و میخواهید آن را بفروشید. اگر اون کیف را بگذارید و هی از جهات مختلف عکس بگذارید خب همه میدونن در مورد کیف چرم و دوست هم دارند یک بار کیف را ببینند اما وقتی که در مورد صفحه شما صحبت می شود همش شده کیف دستی نمی دونم شال و روسری، که اصلا این ها جالب نیستند. شما می بایست خلاقیت داشته باشید شما می بایست مصرف اون کالا را نشان دهید(چرا، چگونه، چطور) خودتان را جای مردم بگذارید و از خودتان بپرسید چرا این کالا را باید استفاده کنم حالا یم عمس برایش پیدا کنید مثلا یک نفر که داره میره سفر این کیف برای سفر مناسب می باشد. چگونه، این که چطوری این کیف استفاده می شود، و چطور؟ چطوری می بایست استفاده بشه بعضی کالا چطوری براش معنا داره مثلا این که طرف بدونه چطوری بند کیف شما رو کوتاه کنه بدون این که خراب بشه و یا این که گره بندش کور بشه و بتونه اون بند رو دوباره باز کند که باز همه ی این ها می بایست در غالب تصاویر خلاقانه باشد. پس خلاقیت داشته باشید در مورد تصویر، تصاویر می بایست حس های استفاده از خدمات و یا کالای شما را نشان دهند

  • ارتباط لینکی

همه ما هدفمان در حضور در اینستاگرام این است که بیینده های خودمان را تشویق کنیم بیان در صفحه اصلی و کار ما را ببیند. گاهی صفحه اصلی ما فیس بوکه، گاهی صفحه اصلی ما یک وبلاگ شخصیه، گاهی یک وب سایت شخصیه، قرار نیست مردم در صفحه اینستاگرام خیره به عکس های ما بشوند و بعد زنگ بزنند و کالا رو سفارش دهند نه! قضیه بزرگ تر از این حرف هاست مردم از آنجا کلیک می کنند وب سایت ما باز می شود و کلی مطلب می توانند در مورد کالا و یا خدمات ما پیدا کنند بنابراین ما از اینستاگرام همانند کرم سر قلاب ماهیگیری استفاده می کنیم. فقط برای جذبه

این نیستش که شما همچی درش حل کنید اون هایی که اینجوری فکر می کنند اصولا بیراهه می روند و اینستاگرام نصف اون چیزی رو که می خواهند براشون براورده می کند از نظر کسب و کار پس در کامنت، در نوشته های روی عکس باید افراد رو سوق بدهیم که از صفحه اصلی تون بازدید کنند. یک چیزی که این روز ها در ایران مد هست خیلی ها صفحه اصلی شون رو اپلیکیشن تلگرام قرار می دهند. یعنی یک کانال درست کردند و افراد را به سمت کانال می کشانند که این کار اشتباه می باشد. کسب و کاری که در تلگرام وجود دارد متفاوت از اینستاگرام می باشد. کانال در تلگرام یک برد است نه یک محل ذخیره سازی اطلاعات و شما توقع داشته باشید افراد برن در صفخات گذشته کانال و مطالب را پیدا کنند، که همچین چیزی نیست. کسی روی گوشی نیره بالا که مطالب شما رو پیدا کند. اول اینکه شما به عنوان یک تولید کننده محتوا در اینستاگرام فکر می کنید که این شکلیه! فقط در حد یک پیج قبل و یک پیج بعد شاید کسی بره جستجو کنه پس این رو ارتباط ندهید به تلگرامتان، این کار را می توانید به یک پیج مشابه ارجاع دهید

اینستاگرام

مساله بعدی هشتگ می باشد. هشتگ ها خیلی مهم می باشند. زمانی که من میگم مثلا انگلیسی اگر انگلیسی یک هشتگ است  عکس هایی که شما در صفحه اینستاگرامتان گذاشته اید. اگر هشتگ انگلیسی داشته باشید. خود به خود در تمام عکس هایی که هشتگ انگلیسی دارند دیده می شود و اینجوری شما در سرچ پیدا می شوید. هر شخصی اون انگلیسثی را جستجو کنه اون عکس در سرچ پیدا می شود.

بنابر این کاری که می بایست انجام بدهید این است که حتما در روش اینستاگرام به صورت کسب و کار باید از هشتگ استفاده کنید و موشوعات مرتبط اون خدمات و یا کالاتون رو هشتگ کنید منتها در قضیه شرکت و گروه اینجا تفاوت وجود دارد.

شخص خودش را در کلمات خودمونی تری می گنجاند. هشتگ انگلیسی خوب می باشد اما انگلیسی خیلی کلمات گسترده ای در آن وجود دارد به درد شخص نمی خورد اما کلاس انگلیسی خصوصی هشتگ مشخص تری می باشد و افراد وقتی سرچ می کنند به صفحه شما می رسند. در ادامه ما هشتگ های معروف را به شما معرفی می کنیم.

 

در هر صورت این مجموعه فعالیت شما رو به یکسری از مخاطب ها می رساند، حتما می رساند اما این تعداد مخاطب همگلی واقعی نیستند خیلیاشون کاذب هستند و یکسری از آنها سرگردان هستند و ارزشی ندارند خیلی هاشون شما رو فالو می کنند که شما آنها رو فالو کنید و بعدا شما رو آنفالو می کنند برای اینکه تعداد فالوور های خودشان بالاتر برود بعد میان یوزر نیم و پسوردشان را می فروشند

در هر صورت برای اینکه بفهمید این فالوور ها به صورت میانگین چند نفر هستند و چیکار می کنند می بایست آمار بگیرید و برای آمار گرفتن قسمتی وجود دارد که صفحه شما را تحلیل می کند و به شما امار می دهد. یادتان باشد کسب و کاری که شکست خورده است نمی تواند بدون آمار مشکل خود را حل کند.

شما نمی توانید بگید که اینستاگرام من خوب نیست چون نمیفروشم و یا چون بهم زنگ نمی زنند باید بدونید که مشکل چیه؟ اینستاگرام برای کسب و کار است ولی شما در آن موفق نبودید.

برای این کار می بایست آمار بگیرید که بفهمید قیمت کالا ایراد داره، قیمت خدماتت ایراد داره و یا تصاویرت ایراد دارند یا می فهمید جملاتی که بهشون ارتباط می دهید، هشتگ ها ایراد دارند یا رفتید کالایی را انتخاب کرده اید که جاش توی اینترنت نیست. ن.ع مارکتینگ و فروشش متفاوت است یا خدماتی رو آوردید که برای جامعه مناسب نیست و جامعه اینگونه خدمات رو نمی خواهند جامعه الان چالش های دیگه نیاز دارد و شما رفتید و خدمات دیگری را عرضه می کنید

 

بنابراین روش انتخاب کاری شما در اینستاگرام مهم می باشد و نهایتا به پول می رسید اگر درست کار کنید

 

خب بریم سراغ اینستاگرام اگر به صورت شرکت و گروه بخواهید فعالیت کنید دوباره دوره زمانی دارید اما دوره زمانی خیلی جدی می باشد. اصولا شرکت ها نمیان مثل اشخاص دوره های زمانی رو انتخاب کنند که با تفریح مردم سرو کار دارند حتما رسمی تر برخورد می کنند یعنی اصولا صبح ها مطلب می گذارند و شرکت ها معمولا اوایل هفته ی کاری این کار را انجام می دهند که انرژی برای هفته زیاد می باشد و افراد در یک وضعیت متعاد روحی هستند.

خلاقیت

خلاقیت شرکت ها یک خورده می بایست محتاطانه باشد بخاطر این که زبان رسمی اون گروه و یا سازمان می باشد و نباید به قبای کسی بر بخورد و نمیشه هر گونه پستی را گذاشت. مثلا شرکتی مثل آدیداس در خلاقیت خودش یک ذره سکسی رفتار کند و روی تصاویر دقت نکند که چه چیزی پست می کند متهم میشه که تو از سکس داری استفاده می کنی برای تبلیغات و کلی می بایست جریمه بده به اون کشور هایی که تبلیغات در آن دیده شده است. بنابراین در مورد شرکت ها سازمان ها و یا گروه ها باید ختما روی خلاقیت دقت شود اما همچنان باید تصاویر خلاق باشد

ارتباطات لینکی

شرکت و یا سازمان حتما یک سایت شخصی دارد که اصلا بدون این نمی شود. نمیشه شما شرکت باشید  گروه هنری باشید سازمان باشید ولی وب سایت نداشته باشید نه فقط بخاطر کسب و کار اینستاگرام بخاطر ماهیت کارشان و بعد ارتباطات هشتگ رسمی تر و کلمات کلی تر، در شخصی کلمات جزئی تر در شرکت ها کلمات رسمی تر و کلی تر در نظر گرفته می شود.

این روند موجب می شود که یک عالمه فالوور پیدا کنید. حتما یک تعدادی از فالوور ها هستند که از شما خوششون میاد نه پولش رو دارند و نه نیاز دارند به کالا و خدمات اون شرکت و نهایتا باز به پول می رسید. باز هم بحث آمار اینجا مطرح می باشد.

حال در بخش دوم این مقاله میخوام در مورد روش های افزایش فالوور صحبت کنم. فالوور چیه فالورر کسی که صفحه اینستاگرام شما را می بیند و بعد ارتباط برقرار می کند و شما را دنبال می کنند.

فالوور ها چند روش دارند برای اینکه افزایش پیدا کنند. یکیش استفاده از LOCATION و یا موقعیت می باشد شما باید وقتی عکسی را دارید و یا ویدیویی می گذارید بگید که این در کجا اتفاق می افتد مثلا کسی که میگه این عکس مال لندن می باشد کسانی که لندن سرچ می کنند اون عکس را می بینند. این خودش ایتمی می باشد که اضافه می شود به هشتگ و… LOCATION یک فیلد جدا در اینستاگرام می باشد

شما زمانی که در اینستاگرام پپست می گذارید می توانید موقعیت خود را تعیین کنید وقتی میایند سرچ می کنیید می توانید لوکیشن تعیین کنید. بنابراین لوکیشن بحث کاملا جدا می باشد پس با لوکیشن فالووراتون بالا می رود

نکته ی بعدی استفاده از ری پست می باشد ری پست یعنی این که پست های قدیمی دوباره پست کنیم. این مورد تاثیر گذار است چون تکرار می شود اینستاگرام بیشتر آنها رو نشان می دهد. ریپست می تواند دستی باشد و یا نرم افزاری، نرم افزار های آنلاینی وجود دارد که برای شما ری پست را انجام می دهد

روش بعدی فالوو کردن دیگران می باشد وقتی شما دیگران را فالوو می کنید اون ها هم شما رو فالوو می کنند و از طرفی اینستاگرام واکنش نشان می دهد به شما جازه می دهد چون دیگران را فالوو کردید افراد بیشتری تصاویر شما رو ببینند و شما رو فالوو کنند. این باعث می شود که شما در سرچ ها بهتر دیده شوید. اینستاگرام به شما این امکان می دهد که مطالب شما بیشتر دیده شود پس فالوو یک امر کاملا تصاعدی می باشد

شما اگر مثلا در قسمت سرچ آدیداس رو بیارید، آدیداس تصاویرش در آن یک افکت استفاده کرده است مثلا سیاه و سفید داره در کل افکت های مختلفی استاده کرده است. افکت های اینستاگرام موثر می باشد. وقتی افکت استفاده می کنید بعلاوه این که تصاویر شما زیبا می شود افکت ها باعث می شوند که در سرچ شما در رتبه بالاتری قرار بگیرید. پس حتما افکت ها رو تصاویر تان استفاده کنید تا قدرت سرچ را بالا ببرد.

 

آدیداس نیومده که در صفحه خود همش از تیشرت و لوازم خودش تبلیغ کند آدیداس اومده حس ها و نکات ورزش را گذاشته است.

مساله بعدی سایت ها می باشند یکی ای این سایت ها https://pro.iconosquare.com/   پیج شما رو مورد بررسی قرار می دهند که چند نفر شما رو فالوو کردن ، چند تا کامنت دارید و…  در کل پیج شما را آنالیز می کنند منتها تحلیل هم برای شما انجام می دهد  یعنی در تحلیل به شما می گوید که مثلا تو در ۳۰ روز گذشته وضعت این بوده در ۳۰ روز آینده وضعت این می باشد و باید چیکار کنیم که بهتر بشود تحلیل هایی که انجام می دهد به شما ثابت می کند که روش هایی که برای اینستاگرام انتخاب کردی خوبه بد است یا تقویتشون کنید و یا کنسل کنید

و جالبه که اینستاگرام افرادی گذاشته که گفته این اشحاص از این پارامتر استفاده می کنند. خیلی از بزرگان کسب و کار از این مورد استفاده می کنند.

همچنین شما از این قسمت می توانید پیج خود را بیزینسی کنید

 

شما در سایت https://business.instagram.com/ به شما می گوید که شما می توانید تبلیغات انجام دهید می توانید بین پست ها و مطالب تبلیغات کنید. تبلیغات اینستاگرامی خیلی مفید می باشد اگر پول بگذارید و این کار را انجام دهید صفحات به هزار یا میلیون ها نفر می رسد. در حال حاضر اگر از من بپرسید پر اثر ترین تبلیغات در اینستاگرام چیست به شماا می گم تبلیغات اینستاگرامی

شما در اینستاگرام بودجه تعیین می کنید و این سایت برای شما تبلیغ انجام می دهد و اون عکس و ویدیو که بهش میدید بر اساس دسته بندی و هم موقعیت نشان داده می شود مثلا در ایران نشان داده بشود هر ده تا پست نمایش بدهد و یا هر از گاهی نمایش داده شود

 

ابزار بعدی که می خوام به شما نمایش دهم PhotoRepost for Android که روی اندروید می باشد که البته نسخه ی ای او اس آن هم موجود می باشد. این نرم افزار کارش این است که از شما عکس می گیرد و بعد آن را چند بار روی صفحه ی اینستاگرام شما پست می کند

 

 

ابزار بعدی https://top-hashtags.com/instagram/ این سایت می باشد که شما با استفاده از آن می توانید هشتگ های خیلی معروف رو ببینید همانطور که می بینید #love این هشتگ بیش از همه مورد استفاده قرار گرفته است که شما می توانید از این هشتگ ها در اینستاگرام خود نیز استفاده کنید

 

سایت بعدی https://schedugr.am/ می باشد. این سایت اینستاگرام شما را مدیریت می کند. تایمر روی اینستاگرام شما می گذارد که البته هفت روز رایگان می باشد که صفحه خود را وارد می کنید و مدیریت کنید

 

با استفاده از این https://lightwidget.com/ سایت شما تعیین می کنید که چند ستونه باشد که برای شما یک ویجت درست می کند به شما این امکان می دهد که این پست ها رو در توییتر و یا فیس بوک قرار دهید خب این خیلی جالب می باشد که شما بتوانید به صورت ویجت پیج خودتون دسترسی داشته باشید

 

این خیلی عجیب می باشد که آدیداس با این که تعداد نسبتا کمی فالووینگ دارد ولی میلیون ها فالوور دارد به دلیل این که تبلیغات انجام می دهد برای اینکه تایمر دارد برای اینکه ری پست می کند برای اینکه خلاقیت دارد برای اینکه از هشتگ های پر بازدید استفاده می کند و البته آدیداس می باشد خودش یک برند می باشد و یک شرکت جهانی می باشد فرق می کند با یک شرکت معمولی.

 

به هر حال در این مقاله سعی کردیم که  در مورد اینستاگرام شما بتوانید بهتر کسب و کار خود را مدیریت کنید و برید دنبالش و بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه