معرفی خاطره انگیز ترین بازی های کنسول سگا و دانلود آنها برای کامپیوتر

3 سال پیش
سگا

سگا بدون شک یکی از به یاد ماندنی ترین کنسول های بازی است که افراد زیادی آن را تجربه کرده و خصوصا دهه ی هفتادی ها و هشتادی ها دوران کودکی و نوجوانی خود را با آن گذرانده و خاطرات شیرینی در ذهنشان نقش بسته است.

در این مقاله با جفت هیچ همراه باشید تا با همدیگر به مرور جذاب ترین و به یاد ماندنی ترین بازی های این کنسول بپردازیم و خاطرات نوستالژیک سالهای گذشته را زنده کنیم.

Streets of Rage

سگا

این بازی مهیج و زیبا که به شورش در شهر نیز معروف است در سال ۱۹۹۱ توسط شرکت سگا منتشر شد و طرفداران بسیاری را به خودش جذب کرد. از آنجا که این بازی قابلیت اجرای دو نفره را دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است.

سگا

داستان بازی مربوط به شهری است که زمانی در صلح و آرامش و شادی به سر می برده اما به تدریج توسط یک سازمان جنایی تسخیر شده است. روز به روز قدرت این جنایتکاران بیشتر شده و کل شهر و حتی پلیس را به سلطه ی خود در می آورند. رهبر این گروه هویت خود را مخفی نگه می دارد و به همین دلیل به Mr.X معروف است. شهر به دلیل وجود این خلاف کاران بسیار ناامن شده و مردم لحظه ای آرامش ندارند.

سه نفر از افسران جوان پلیس با نام های ADAM و AXEL و BLAZE تصمیم به مبارزه علیه این سازمان جنایی می گیرند، اما از آنجا که با مخالفت شدید ما فوق های خود روبرو می شوند از نیروی پلیس استعفا می دهند. آنها یک گروه سه نفره را تشکیل داده و به شهر نفوذ می کنند و مبارزه با نیروهای سازمان جنایی را شروع می کنند. شما به دلخواه خود در نقش هر کدام از این سه پلیس جوان در خواهید آمد و تلاش می کنید تا صلح و آرامش را به شهر باز گردانید.

سگا

بازی از ۸ مرحله ی جذاب تشکیل شده و سبک مبارزه ای دارد؛ شما در هر مرحله با حرکت خود از چپ به راست به قلب دشمن پیشروی می کنید؛ بجز مرحله ی ۷ که در یک مکان ثابت (آسانسور) مبارزه کرده و در مرحله ی ۸ که از راست به چپ پیشروی می کنید. در پایان هر کدام از مراحل بجز مرحله ی ۷ با یک غول مبارزه می کنید که قدرت بیشتری نسبت به سایر دشمنان دارد و با شکست آنها به مرحله ی بعدی خواهید رفت و با مهارت های رزمی خود دشمنان را از پا در می آورید.

یکی از نکات جالب این است که بازی دو پایان کاملا متفاوت دارد. در مرحله ی آخر هنگامی که به مخفی گاه Mr.X می رسید، قبل از شروع مبارزه او به شما پیشنهاد پیوستن به گروهش را می دهد. اگر شما این پیشنهاد را قبول کنید تبدیل به سرکرده ی جدید سازمان جنایی خواهید شد و پایان بد بازی را شاهد خواهید بود.

البته پایان بد تنها مختص زمانی است که دو نفره بازی می کنید؛ هنگامی که Mr.X به شما پیشنهاد پیوستن به تیمش را می دهد، یک نفر با رد کردن و نفر دوم با پذیرفتن پیشنهادش اکنون با هم تیمی خود دشمن شده و او را خواهید کشت! سپس با شکست دادن فرمانروا، شما روی صندلی می نشینید و رئیس خواهید شد. پایان خوب هم در شرایطی رخ می دهد که به صورت یک نفره یا با همراهی دوست خود Mr.X را شکست دهید.

سگا

سگا

اگر به صورت تک نفره پیشنهاد پیوستن به تیم فرمانروا را بپذیرید یا اینکه دو نفره به پیشنهادش پاسخ مثبت دهید، او شما را درون چاهی خواهد انداخت و به مرحله ی ۶ بازی برمی گردید. می توان گفت همین پایان های مختلف جذابیت بازی را دو چندان کرده است.

Streets of Rage 2

سگا

اکنون یک سال از ماجرای قسمت قبلی و شکست Mr.X می گذرد. BLAZE و AXEL شهر را ترک کرده و برای خود به صورت مستقل کار می کنند. ADAM نیز بار دیگر به نیروی پلیس ملحق شده و در کنار SKATE برادر کوچک تر خود زندگی می کند.

یک روز اسکیت با اکسل تماس می گیرد و خبر می دهد که سازمان جنایی به سرکردگی مستر ایکس مجددا بازگشته و اکنون قصد انتقامی شدید دارند. آنها آدام را ربوده و شهر را دوباره تسخیر می کنند. غارت و هرج و مرج به شهر باز می گردد و آرامش مردم سلب می شود.

اکسل و اسکیت این قضیه را به بلیز خبر می دهند و او هم بی درنگ به آنها ملحق می شود. یکی از دوستان اکسل هم که کشتی گیر قدرتمندی است به آنها می پیوندد و به این ترتیب با تشکیل یک تیم ۴ نفره برای دومین بار به مبارزه علیه سازمان جنایی می روند.

سگا

از لحاظ گیم پلی می توان گفت شاهد یک سری تغییرات و پیشرفت هایی نسبت به سری اول بوده ایم؛ هرچند سری اول نیز از ظاهری جذاب و قابل قبول برخوردار بود. شورش در شهر ۲ نیز همچون سری اول دارای ۸ مرحله است، اما مراحل طولانی تر شده و شامل بخش های مختلفی هستند. دشمنان نیز تنوع بیشتری دارند و یک تعداد کاراکتر جدید اضافه شده؛ شما همچنین فنون و تکنیک های بیشتری در هنگام مبارزه با آنها در اختیار خواهید داشت.

به عنوان آخرین نکته باید بگوییم این بار بر خلاف سری اول از پایان های متفاوت خبری نیست و بازی فقط یک پایان خوب دارد.

Streets of Rage 3

سگا

Mr.X رئیس سازمان جنایی پس از دو مرتبه شکست متوالی، اکنون یک شرکت تحقیقاتی تاسیس می کند تا از این طریق سرپوشی بر کارهای غیر قانونی خود بگذارد. او همچنین شخصی به نام Dr.Dahm که در ساخت انواع ربات تخصص دارد را برای خود استخدام می کند و ارتشی از ربات ها ایجاد کرده و جایگزین ماموران قانونی درون شهر می کند. سپس شهر را با کمک یک دستگاه کنترل از راه دور تحت سلطه ی خود در می آورد.

شخصی به نام Dr.Zan از نقشه های شوم او مطلع می شود. Dr.Zan با بلیز تماس می گیرد و ماجرا را برایش تعریف می کند. بلیز نیز همکاران قدیمی خود یعنی اکسل و آدام را از این قضیه مطلع می کند؛ اکسل دوباره به گروه می پیوندد ولی آدام بخاطر وظایف خود در اداره ی پلیس نمی تواند به آنها ملحق شود و برادر کوچک تر خود یعنی اسکیت را برای کمک به آنها می فرستد.

سگا

گیم پلی بازی نسبت به فصل های قبلی سریع تر شده و قابلیت های دشمنان افزایش یافته است. فصل سوم بازی با توجه به درجه ی سختی انتخابی شما و مدت زمانی که در طی انجام بعضی از مراحل سپری می کنید دارای ۴ نوع پایان مختلف خواهد بود.

هر سه فصل Streets of Rage را به همراه مبدل اجرای بازی های سگا در کامپیوتر می توانید از اینجا دانلود نمایید.

Tiny Toon Adventures

سگا

در این بازی زیبا و خاطره انگیز، شما در نقش خرگوش با مزه و بازیگوشی به نام Buster Bunny قرار خواهید گرفت. Tiny Toon یکی از بهترین و معروف ترین بازی های کنسول سگا به شمار می رود که با گرافیک و گیم پلی و موزیک های بسیار زیبا و جذابش، طرفداران زیادی را مجذوب خودش کرده است.

هدف Buster Bunny پیدا کردن پسری به نام Montana Max است تا گنجینه هایی که دزدیده را از او پس بگیرد و دوست خود که Babs bunny نام دارد را نجات دهد. این بازی مراحل بسیار زیاد و متنوعی دارد و از مکان های مختلفی از جمله دشت،  جنگل، غارهای یخی و آتش فشانی، دریا، کشتی، مناطق برفی و کارخانه عبور می کنید و در این سفر طولانی با خرگوش معروف بازی همراه خواهید شد.

سگا

در طی این مراحل، با دشمنان زیادی مبارزه می کنید که دوتا از آنها به نام های Plucky Dusk و Dissy Devil در واقع دوستان خرگوش هستند که دشمنان نوعی کلاه روی سرشان کار گذاشته اند و از این طریق آنها را تحت کنترل خود در آورده اند. Buster Bunny با آنها مبارزه می کند تا کلاه از روی سرشان بیفتد و آزاد شوند.

در طی بازی دو بار با Montana Max درگیر می شوید که سری اول در کشتی و نهایتا در مرحله ی آخر او را شکست خواهید داد. این بازی زیبا و خاطره انگیز را می توانید از اینجا دانلود کرده و از انجام آن لذت ببرید.

Rambo III

سگا

بازی رامبو بر اساس فیلمی با همین عنوان در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است. هدف اصلی بازی این است که به پایگاهی واقع در کشور افغانستان که تحت سلطه ی نیروهای شوروی است حمله کرده و فرمانده ی خود را نجات دهید. بازی مذکور ۶ مرحله دارد که در هر مرحله یک سری کارهای به خصوصی از جمله نجات دادن زندانی های اسیر شده، پیدا کردن راه خروج، و نابود کردن تاسیسات دشمنان را باید انجام دهید.

سگا

شما در این بازی از انواع مختلفی سلاح و مهمات از جمله مسلسل همراه با تیرهای نامحدود، بمب، تیر کمان و چاقو برخوردار هستید و برای نابودی دشمن از آنها استفاده خواهید کرد. اما در عین حال خیلی باید مراقب خود باشید که آسیب نبینید، چون به سادگی و حتی فقط با یک ضربه امکان دارد کشته شوید و به ابتدای مرحله بازگردید.

زاویه ی دوربین از سمت بالا است و در بعضی از مراحل که در حال مبارزه با تانک و هلی کوپتر دشمن هستید، به پشت سر رامبو منتقل می شود. در این مراحل شما باید پشت موانع سنگر بگیرید و در فرصت های مناسب دشمن را نابود کنید. این بازی مهیج را می توانید از اینجا دانلود کنید.

Moonwalker

سگا

در این بازی شما در نقش مایکل جکسون ظاهر خواهید شد. بازی دارای ۵ مرحله ی اصلی است که هر کدام از آنها ۳ زیر مرحله ی خاص خود را دارد. در هر مرحله شما به دنبال یافتن و نجات دادن دختر بچه هایی هستید و در همین حین باید با دشمنان خود مبارزه کنید. فرمانده ی دشمنان شخصی به نام Mr.Big است که در پایان هر مرحله به مدت چند ثانیه ظاهر می شود و نیروهایی از دشمن را به سمت شما می فرستد. نهایتا در مرحله ی آخر در یک سفینه ی فضایی قرار خواهید گرفت و به مبارزه با Mr.Big می پردازید.

سگا

بازی آهنگ های جذاب و زیبایی دارد که با حرکات و رقص های مایکل جکسون همراه خواهد بود. نکته ی جالب این است که مایکل جکسون گاهی اوقات دشمنان را نیز به رقص وا می دارد و بر جذابیت بازی می افزاید. این بازی سرگرم کننده را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

Batman

سگا

این بازی از روی فیلم بتمن ساخته و در سال ۱۹۹۰ منتشر شده است. بازی دارای ۴ مرحله ی اصلی است و شما ابتدا در شهر Gotham ، و سپس به ترتیب در کارخانه ی مواد شیمیایی، سواری با Batwing به مبارزه با دشمنان می پردازید و در انتها در کلیسای بزرگ شهر مبارزه ی نهایی علیه Joker را انجام خواهید داد.

سگا

به دلیل اینکه مدت زمان زیادی طول کشید تا بازی آماده شود، از موفقیت و فروش قابل ملاحظه ای بهره مند نشد. همچنین انتقاداتی به گرافیک و گیم پلی بازی وارد شد، اما با این وجود باز هم از محبوبیت کافی برخوردار شد و طرفداران زیادی را به خود جلب کرد. بازی بتمن را می توانید از اینجا دانلود کنید.

Chase H.Q

سگا

این بازی در سال ۱۹۹۲ منتشر شده و سبک Racing دارد و از گرافیک و گیم پلی خوبی بهره مند است. شما نقش یک افسر پلیس را ایفا می کنید که با همراهی یکی از دوستانش با حداکثر سرعت به تعقیب مجرم می پردازد. این بازی دارای ۵ مرحله است؛ در ابتدای هر مرحله مشخصات ماشین مجرم فراری و موقعیت او در نقشه به شما اطلاع داده می شود. شما ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا او را پیدا کنید و سپس ۶۰ ثانیه ی دیگر به شما فرصت داده خواهد شد تا چند ضربه به ماشین مجرم بزنید و نهایتا او را متوقف و دستگیر کنید.

سگا

بازی دارای هیجان زیادی است و شما باید سرعت عمل بسیار بالایی داشته باشید. با توجه به اینکه هر مرحله در صورت موفقیت در مدت ۲ دقیقه به اتمام می رسد، اگر یک بازیکن حرفه ای باشید می توانید این بازی را با صرف ۱۰ دقیقه وقت به اتمام برسانید! این بازی را می توانید از اینجا دریافت نمایید.

Teenage Mutant Ninja Turtles

سگا

بازی لاک پشت های نینجا برای کنسول های زیادی از جمله سگا عرضه شده است. بازی مربوط به یک نوع قدرت جدید با عنوان HYperstone است که در اختیار شخصیت منفی بازی یعنی Shredder قرار گرفته است. او با استفاده از این نیرو یک جزیره را از بین برده و قصد دارد دنیا را نابود کند. شما در نقش لاک پشت های نینجا قرار می گیرید و برای نابودی او و نیروهایش مبارزه را شروع می کنید.

سگا

این بازی ۵ مرحله ی اصلی دارد که به ترتیب در شهر نیویورک، کشتی ارواح، مخفی گاه Shredder ، Gauntlet و انفجار نهایی خواهد بود. در پایان هر کدام از مراحل نیز با سر دسته ی دشمنان مبارزه می کنید. بازی دارای یک گیم پلی سریع و گرافیک بالا است و آن را لذت بخش می کند. برای دانلود این بازی می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

Aladdin

سگا

یکی از خاطره انگیز ترین شخصیت های دوران کودکی دهه شصتی ها علاء الدین است. این شخصیت دوست داشتنی به کنسول سگا نیز راه یافت و مورد استقبال مخاطبان زیادی قرار گرفت. این بازی از گرافیک بسیار بالایی بهره مند بوده و از تکنولوژی Cel animation استفاده کرده است.

سگا

این بازی دارای مراحل مختلف و متنوعی است که بیشتر بر اساس کارتون آن ساخته شده است. در این بازی از کوچه و سقف های شهر Agrabah عبور می کنید و به طرف قصر وزیر اعظم رفته تا با او مبارزه نمایید. در طول بازی با استفاده از شمشیر و پرتاب سیب دشمنان را از بین می برید و از طریق جمع کردن سنگ های قیمتی بر جان و سلامتی خود می افزایید. یک سری مراحل نیز به عنوان جایزه وجود دارد که اگر تلاش کنید می توانید آنها را باز کنید. پیشنهاد می کنیم این بازی زیبا را از اینجا دانلود کرده و خاطرات کارتون علاء الدین را زنده کنید.

نحوه فعالسازی دسته در مبدل بازی های سگا

اگر هنگام استفاده از مبدل بازی های سگا، دسته ی شما فعال نبود می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید و دسته را فعال کنید تا در انجام بازی راحت تر باشید.

ابتدا روی منو Options در مبدل کلیک کنید. از زیر منوی ایجاد شده روی Set Config کلیک نمایید.

یک منو جدید برای شما باز می شود؛ وارد تب Controller شوید و از Port هایی که فعال هستند (پر رنگ و قابل کلیک می باشند)، منوی کشویی روبروی آنها را از حالت Keyboard به Generic USB Joystick تغییر دهید و در انتها روی Apply  و OK کلیک کنید.

سگا

سگا

اکنون دسته فعال شده و می توانید از بازی لذت ببرید.

نظرات و خاطرات خود در مورد بازی های سگا را با ما در میان بگذارید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه