اینترنت اشیا – نمایش عملکردی iot

2 سال پیش
اینترنت اشیا

مفهوم اینترنت اشیا به موارد منحصر به فردی مانند نمایندگی مجازی آنها در یک ساختار مشابه اینترنت و راه حل های اینترنت اشیا شامل تعدادی از اجزا اشاره دارد، مانند : وجود یک ماژول برای تعامل با دستگاه های محلی IOT برای مثال در یک تلفن همراه تعبیه شده یا در مجاورت کاربر قرار گرفته و در نتیجه از طریق رابط بی سیم کوتاه برد متصل می شود. این ماژول مسئول بدست آوردن مشاهدات و ارسال آنها به سرورهای از راه دور برای تجزیه و تحلیل و ذخیره سازی دائمی است.

اینترنت اشیا

در این زمینه بخوانید، نگاهی به اینترنت اشیا

ماژولی برای تجزیه و تحلیل محلی و پردازش مشاهدات به دست آمده توسط دستگاههای IOT، ماژولی برای تعامل با دستگاه های IOT از راه دور، به طور مستقیم از طریق اینترنتی احتمالا از طریق یک پروکسی؛ این ماژول مسئول دریافت مشاهدات و ارسال آنها به سرورهای از راه دور برای تجزیه و تحلیل و ذخیره سازی دائمی است.

ماژولی برای برنامه تجزیه و تحلیل اطلاعات خاص و پردازش آنها این ماژول در حال اجرا برنامه کاربردی بر روی یک سرور و در خدمت همه مشتریان است بدین صورت که درخواستها را از مشتریان و از طریق تلفن همراه و یا وب و مشاهدات مربوط به اینترنت اشیا به عنوان ورودی میگیرد و الگوریتم های پردازش داده ها را اجرا می کند و خروجی را تولید می کند که بعدا به کاربران ارائه می شود. ماژولی برای ادغام اطلاعات تولید شده توسط اینترنت اشیا در فرآیندهای سازمانی خصوصی کسب و کار؛ این ماژول با توجه به اهمیت روز افزون موارد کسب و کار و توجه روزانه به داده های IOT به عنوان یک فاکتور مهم در تجارت و کسب و کار معرفی می شود.

اینترنت اشیا

در همین زمینه بخوانید، تحقیق استراتژیک اینترنت اشیاء

رابط کاربری

رابط کاربری وب یا تلفن همراه؛ همراه با نمایش بصری اندازه گیری در یک زمینه خاص به عنوان مثال در یک نقشه و تعامل با کاربر؛ به عنوان مثال از طریق پرس وجو با کاربر به وی یاری می رساند. در این زمینه معماری و نوآوری سیستم عامل مورد نیاز برای پشتیبانی از برنامه های بسیار پیچیده IOT بسیار حائز اهمیت است این موضوع مهم است که چگونه می توان توسعه و کاربرد معماری جامع را فعال کرد یعنی چارچوب هایی که شامل عناصر فیزیکی و سایبری بر اساس فناوری های فعال سیستم های فیزیکی سایبری مجازی میشوند.

به طور مشابه، یک اکوسیستم IOT باید برقرار شود تا تعریف API های باز برای برنامه نویسان برنامه های زیادی را ممکن سازد. چنین API های باز دارای اهمیت خاصی در سطح ماژول برای برنامه تجزیه و تحلیل اطلاعات خاص و پردازش هستند در نتیجه به توسعه دهندگان برنامه برای استفاده از زیرساخت ارتباطی و استفاده از اطلاعات تولید شده توسط دستگاه های مختلف IOT برای تولید و ایجاد ارزش افزوده یاری می رساند. داشتن چنین API هایی حائز اهمیت بوده و در تمام سطوح سیستم تعریف می گردد.

در عین حال می بایست به ناهمگونی و تنوع فضای IOT نیز توجه نمود. این امر از توسعه اکوسیستم IOT حمایت کرده و توسعه ی برنامه ها و مدل های کسب و کار جدید را تشویق می کند.

اینترنت اشیا

در همین زمینه بخوانید، فناوری های موجود در اینترنت اشیاء

این سیستم عامل، باید شامل پشتیبانی از ابزارهای تامین کننده امنیت و مکانیسم کسب و کار برای فعال کردن تعامل بین نهادهای کسب و کار مختلف باشد.

چالش های تحقیق : طراحی API های باز در تمام سطوح اکوسیستم IOT، طراحی فرمت های استاندارد برای توصیف داده های تولید شده توسط دستگاه های IOT که می توانند داده ها را از حوزه های مختلف دریافت کنند.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه