بهترین روش های افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند کدامند ؟

1 سال پیش
بهترین روش های افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند

در این مطلب از وب سایت جفت هیچ قصد داریم بهترین روش های افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند را بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

معرفی بهترین راه های افزایش عمر باتری تلفن های همراه

همان طور که می دانیم گوشی های هوشمندی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت های بسیاری دارند و امکانات فراوانی را ارائه می کنند که البته با مصرف قابل ملاحظه ی باتری نیز همراه خواهد بود. بنابراین دوام و طول عمر مناسب باتری گوشی، همواره یکی از نیازهای اساسی کاربران محسوب می شود. در این مقاله به برخی از مهم ترین روش های ساده ای اشاره می کنیم که تاثیر به سزایی در افزایش عمر باتری خواهند داشت.

میزان روشنایی را کاهش دهید

همزمان با پیشرفت دنیای فناوری، ابعاد نمایشگرهای گوشی های هوشمند به تدریج بزرگ تر شده و رزولوشن بالاتری نیز ارائه می کنند. بزرگ تر شدن صفحه های نمایش و افزایش کیفیت آنها، مصرف باتری را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. سعی کنید نور صفحه نمایش گوشی خود را متناسب با روشنایی محیط تنظیم نمایید و تا حد امکان شدت روشنایی صفحه را کمتر کنید. همچنین نمایشگر را بی مورد و بدون استفاده روشن باقی نگذارید.

مواظب دمای باتری باشید

دمای باتری به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در طول عمر آن شناخته می شود. گرمای زیاد به مرور زمان کیفیت و دوام باتری را کاهش می دهد. بنابراین هیچ وقت تلفن همراه خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. همچنین برنامه های غیرضروری که مصرف بالای باتری را به دنبال داشته و دمای آن را افزایش می دهند را شناسایی کرده و آنها را ببندید. در نقطه ی مقابل، سرمای بیش از حد نیز به باتری آسیب وارد می کند. بنابراین گوشی را از محیط های بسیار سرد دور نگه دارید.

وای فای، بلوتوث و اینترنت موبایل را در مواقع غیرضروری خاموش کنید

به طور کلی قابلیت هایی از جمله اینترنت همراه، وای فای و بلوتوث انرژی زیادی را از باتری می گیرند. برای افزایش عمر باتری در مواقع غیرضروری این موارد را خاموش نمایید.

ویبره را هنگامی که لازم ندارید خاموش کنید

یکی از مواردی که شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد، ویبره ی تلفن های همراه می باشد. ویبره ی گوشی به میزان زیادی باتری مصرف می کند و در بلندمدت می تواند کیفیت آن را تضعیف نماید. بنابراین در مواقعی که نیازی به ویبره ندارید، آن را غیرفعال کنید.

برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید

گاهی اوقات بدون اطلاع شما برنامه های مختلفی در پس زمینه ی گوشی های هوشمند در حالت اجرا باقی می مانند و به طور کامل بسته نمی شوند. این گونه برنامه ها در پس زمینه به طور نامحسوسی باتری مصرف می کنند و شارژ آن را تا حد زیادی کاهش می دهند. برنامه های مذکور را هرچه زودتر شناسایی کرده و ببندید. برای این کار می توانید از برنامه ی clean master کمک بگیرید.

همچنین پیشنهاد می شود : بهترین راه های کاهش تاثیرات منفی گوشی های هوشمند کدامند ؟

در این مقاله به برخی از مهم ترین روش های موجود جهت افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند اشاره کردیم. شما چه روش های دیگری را در این زمینه پیشنهاد می کنید ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه