تشخیص تیپ های شخصیتی از طریق هوش مصنوعی

2 سال پیش
تشخیص تیپ های شخصیتی از طریق هوش مصنوعی

امروزه علم و فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و دانش هوش مصنوعی نیز در همین راستا روز به روز موفقیت های بیشتری را تجربه می کند. یکی از دستاوردهای جدید هوش مصنوعی، تشخیص تیپ های شخصیتی افراد است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

هوش مصنوعی در تلاش است که هوش انسان را شبیه سازی کند تا از این طریق، قابلیت های او از جمله قدرت تفکر و تجزیه و تحلیل را به دنیای دیجیتال منتقل نماید. پیش از این به کاربردهایی از هوش مصنوعی در پیش بینی پس لرزه ها و تشخیص افسردگی اشاره کردیم؛ در این مطلب نیز با ما همراه باشید تا نقش این علم نوین را در تشخیص تیپ های شخصیتی انسان ها بررسی کنیم.

هوش مصنوعی از طریق اسکن چشم ها به تیپ های شخصیتی افراد پی می برد

تشخیص تیپ های شخصیتی از طریق هوش مصنوعی

چشم انسان همواره می تواند احساسات و عواطف درونی او را آشکار کند و به قول معروف، چشم ها هیچ وقت دروغ نمی گویند. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده و اکنون هوش مصنوعی این توانایی را دارد که سیگنال های ناشی از حرکات چشم انسان ها را تحلیل کند و بر همین اساس، به احساسات درونی و نهایتا تیپ شخصیتی آنها پی ببرد. البته نمی توانیم به طور کامل به تشخیص های هوش مصنوعی اطمینان کنیم، اما آمار به دست آمده تا حد زیادی به واقعیت نزدیک بوده است.

این قضیه همچنین می تواند به بهبود تعاملات بین انسان ها و ربات ها کمک کند؛ هنگامی که یک ربات با کمک هوش مصنوعی افکار و احساسات انسان را درک کند، واکنش های بهتری از خود نشان می دهد که می تواند برای انسان مفید بوده و راحتی و آسایش او را به دنبال داشته باشد.

البته پژوهشگران باید به جنبه ی منفی ماجرا نیز توجه داشته باشند؛ چرا که این امر می تواند منجر به دخالت افراد سودجو در حریم شخصی دیگران شود و چشم های هر شخصی، احساسات و رازهای او را فاش کند. بنابراین اگر قرار باشد این فناوری توسعه پیدا کند، باید تمام جوانب آن به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد.

اطلاعات بیشتر را می توانید از وب سایت sciencealert کسب نمایید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه