نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

2 سال پیش
نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

در این مقاله از سایت جفت هیچ با ما همراه باشید تا نحوه ی کار با شبکه ی اجتماعی اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر و امکانات و محدودیت های آن را بررسی کنیم.

اپلیکیشن محبوب اینستاگرام، نسخه ی وبی خود را نیز برای سیستم عامل ویندوز ارائه کرده است؛ بدین ترتیب کاربران ویندوزی هم می توانند به اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر خود دسترسی داشته باشند و از آن استفاده نمایند.

امکانات نسخه وبی اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

ابتدا از طریق مرورگر سیستم خود، این لینک را باز کنید تا وارد صفحه ی لاگین اینستاگرام شوید.

نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

یوزرنیم و پسورد خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس روی Log in کلیک کنید. همچنین در صورتی که هیچ پیجی در اینستاگرام ندارید و می خواهید اکانت جدید بسازید، گزینه ی Sign up را باز کنید و پیج خود را بسازید.

گاهی اوقات در هنگام ورود به اینستاگرام، این پیغام مربوط به نوتیفیکشن برای شما نمایش داده می شود. در صورتی که روی Turn On کلیک کنید، رویدادهای مختلف مربوط به اکانت، به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

در تصویر زیر، بخش های مختلف صفحه ی اصلی پروفایل پیج را مشاهده می کنید.

نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

همان طور که در تصویر می بینید، اکثر امکانات نسخه ی اندروید و ios را در نسخه ی وب نیز قابل دسترسی خواهید بود. از جمله اینکه می توانید به صفحه ی اصلی پروفایل اکانت خود و تمام پست هایتان دسترسی داشته باشید و فعالیت هایی که کاربران در پیج شما انجام می دهند (فالو، لایک و کامنت) را ببینید.

کاربران از طریق نسخه ی وب نیز می توانند روی لینک وب سایت شما کلیک کنند. لازم به ذکر است که در تمام نسخه های اینستاگرام، بیوگرافی هر پیج تنها جایی است که می توانید لینک وب سایت خود را قرار دهید و کاربران را به وب سایت خود نیز هدایت نمایید. این قابلیت بدون هیچ قید و شرطی برای همه ی اکانت های عادی و تجاری فراهم خواهد بود.

با کلیک بر روی نام و لوگوی اینستاگرام که در سمت چپ و بالای پیج قرار دارد، به پست های فالووینگ های خود دسترسی پیدا می کنید. همچنین استوری های آنها را نیز می توانید ببینید.

نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

روی هر کدام از پست های خود یا دیگران که کلیک نمایید، قابلیت لایک و کامنت برای شما فراهم می باشد. همچنین می توانید پست ها را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید.

نحوه کار با اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

محدودیت های نسخه وبی اینستاگرام در لپ تاپ و کامپیوتر

بزرگ ترین محدودیتی که می توانیم به آن اشاره کنیم، پست گذاشتن است؛ شما از طریق نسخه ی وب اینستاگرام می توانید به پست های خود و دیگران دسترسی داشته باشید، اما مستقیما نمی توانید پست های جدید منتشر کنید. همچنین امکان دسترسی به دایرکت برای نسخه ی وب وجود ندارد و این قابلیت فقط در گوشی های هوشمند قابل استفاده است.

البته شما می توانید از طریق شبیه سازهایی از جمله Nox و BlueStacks ، نسخه ی اندروید اینستاگرام را در ویندوز خود اجرا کنید و از همه ی قابلیت های نسخه ی اندرویدی بهره مند شوید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه