نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام و فواید آن

2 سال پیش
لینک در استوری اینستاگرام

در این مقاله از وب سایت جفت هیچ به بررسی طریقه ی گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام می پردازیم که یکی از قابلیت های بسیار مفید و کاربردی این شبکه ی اجتماعی محبوب و پر طرفدار به شمار می رود.

به طور معمول در قسمت پروفایل هر پیج، می توانیم لینک صفحه ی خاصی از یک وب سایت را قرار دهیم تا یک راه ورود از پیج اینستاگرام به وب سایت را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. اما فکر می کنید چه تعداد نفراتی روی آن کلیک خواهند کرد؟ مطمئن باشید این تعداد بسیار پایین است و عملا فایده ای برای شما ندارد.

اما خبر خوب این است که می توانید لینک های مورد نظر خود را درون استوری نیز قرار دهید. کاربران علاقه ی فراوانی به استوری دارند و با توجه به امکانات و قابلیت های جدیدی که روز به روز به استوری ها اضافه می شود، طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. در نتیجه لینک هایی که درون استوری قرار بدهید، به میزان قابل ملاحظه ای دیده خواهد شد.

چه پیج هایی می توانند لینک در استوری خود قرار دهند ؟

در حال حاضر دو شرط برای گذاشتن لینک در استوری وجود دارد. اولا اینکه حداقل ده هزار (۱۰K) به بالا فالوور داشته باشد؛ ثانیا پیج مورد نظر تجاری باشد.

در این زمینه بخوانید : اکانت تجاری در اینستاگرام چه فواید و معایبی دارد ؟

نحوه گذاشتن لینک در استوری چگونه است ؟

برای گذاشتن لینک در استوری، ابتدا باید مانند استوری های عادی تصویر مورد نظر خود را انتخاب و آماده کنید؛ سپس لینک را به آن اضافه نمایید.

چند نکته ی مهم را باید مد نظر داشته باشید؛ از جمله اینکه لازم است فالوورها و مخاطبان خود را از این قابلیت و نحوه ی باز کردن لینک ها مطلع کنید. همچنین تصویر و متن شما جذاب باشد تا کاربران را تشویق به باز کردن لینک ها نماید. هر چقدر این موارد را بهتر رعایت کنید، از لینک شما بیشتر بازدید می شود.

اکنون که تصویر مورد نظر خود را آماده کرده اید، زمان افزودن لینک فرا رسیده است. طبق تصویر زیر، علامت لینک که با فلش به آن اشاره شده است را بزنید.

لینک در استوری اینستاگرام

سپس عبارت URL را لمس کنید.

لینک در استوری اینستاگرام

لینک مورد نظر خود را وارد کنید و سپس تیک آبی را بزنید.

لینک در استوری اینستاگرام

لینک شما در استوری قرار گرفت و همانند تصویر زیر، یک دایره به آیکن لینک اضافه شد؛ نهایتا  Your Story را لمس کنید تا استوری منتشر شود.

لینک در استوری اینستاگرام

اکنون فالوورهای شما می توانند انگشت خود را روی See More بگذارند و به سمت بالا بکشند و از این طریق لینک را باز کنند.

لینک در استوری اینستاگرام

گذاشتن لینک در استوری چه فواید و کاربرد هایی دارد ؟

با توجه به اینکه لینک هر صفحه ی دلخواه از وب سایت خود را می توانید درون استوری قرار دهید، بازدید کنندگان بیشتری را می توانید به سمت هر کدام از مطالب خاص و مهم خود هدایت کنید.

به عنوان مثال اگر محصول یا خدمات ویژه ای برای ارائه دارید، می توانید درون استوری یک عکس جذاب و با کیفیت از محصول خود را همراه با یک متن مناسب قرار دهید؛ آنگاه لینک صفحه ی حاوی همان محصول در وب سایت خود را در استوری بگذارید تا کاربران وارد آن صفحه شوند.

لینک در استوری می تواند یک ابزار بسیار مناسب برای معرفی و بازاریابی محصولات و خدمات شما باشد و کسب و کار شما را رونق بخشد.

در این زمینه بخوانید : کسب درآمد از اینستاگرام

اگر وب سایتی برای معرفی خدمات خود ندارید، پیشنهاد می کنیم کلیپ های مرتبط با فعالیت های خود بسازید و آنها را در سایت های اشتراک گذاری ویدئو منتشر کنید؛ سپس لینک ویدئوهای خود در آن سایت ها را درون استوری قرار دهید و برای خودتان تبلیغ کنید.
در صورت مفید بودن این مطلب، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه