چگونه در شغل خود جهش پیدا کنیم؟ – جهش شغل

2 سال پیش
جهش شغل

این مبحث در مورد جهش شغل بر اساس سال ها تحقیق شکل گرفته است. چگونه انسان می تواند کار های خارق العاده ای انجام دهد؟ قانون زندگی بشر بر اساس علت و معلول بنا شده است. این قانون پولادین سرنوشت انسان است. بر اساس قانون علت و معلول، برای هر معلولی علتی وجود دارد. بر اساس این قانون اگر شما بخواهید معلول خاصی را بدست بیاورید می توانید کسی را که قبلا دارای این ویژگی نبوده است را در نظر بگیرید و کار هایی که انجام داده است را ثبت کنید و با انجام کار ها با همان تناسب می توانید دقیقا همان ویزگی را بدست بیاورید و باعث جهش شغل شما در کسب و کارتان می شود.

من اسم این زندگی را شباهت با گاوصندوق گذاشته ام. فرض کنید یک نفر به شما بگوید یک گاوصندوقی وجود دارد که در آن قفل است. اگر بتوانید آن قفل را باز کنید هر چیزی که داخل آن هست مال شما است، در داخل صندوق هر چیزی را که بخواهید دارید: خوشحالی، سلامتی، سرمایه، پول، ماشین، عزت نفس و.. اینها همگی داخل صندوق هستند و شما فقط باید قفل صندوق را باز کنید تا بتوانید به همه این چیز ها برسید.جهش در کسب و کار   جهش در کسب و کار

در همین زمینه بخوانید، راه های تامین مالی استارتاپ ها

حالا اگر من این صندوق را به شما بدهم اولین سوال شما چه چیزی باید باشد. شما که به اندازه کاقی باهوش هستید چه عکس العملی باید نشان دهید. بله! باید بپرسید رمز قفل چیه؟ باورتون میشه اکثر مردم، صندوق را میگیرند و بدون آن که رمز آن را بپرسند تشکر می کنند و می روند و تا آخر عمر وقتشان را به گذراندن بی هدف شماره های رمز می کنند. پس بدانید که تماشای تلویزیون، چرخاندن بی هدف شماره هاست. روزنامه خواندن، خیابان گردی، ماشین سواری بی هدف و گوش دادن به رادیو مثل آدم های بی هدف و بی آینده همان چرخاندن بی هدف رمز ها می باشد اما بعضی ها بعد از مدتی متوجه می شوند که نه، صبر کن یک جای کار من اشتباه است و این می تواند شروع کار برای آن شخص باشد.

در این رابطه جهش شغل قانونی به نام ۲۰، ۸۰ وجود دارد بر اساس این قانون زمانی که برای پیدا کردن راه حل کار صرف می شود معمولا ۲۰ درصد از زمان کل فرایند است، اما این ۲۰ درصد اولیه ارزشی برابر با هشتاد درصد باقی مانده را دارد اما اکثر مردم به جای این که اول رمز را پیدا کنند بی مقدمه می پرند وسط فرایند، پس کاری را که می توان در طی سال ها به جای وقت هدر دادن انجام داد، پیدا کردن آن رمز است.

اگر همه این اصول با دقتی منظم انجام بدهید به حدی تاثیر گذار هستند که باورش سخت است و این ها دقیقا دلایلی هستند که باعث می شود بعضی افراد در دنیا، کار های خارق العاده انجام دهند. وقتی شما همچین افرادی را می بینید و از آن می پرسید که چه چیزی شما را توانمند کرد که آنقدر سریع تر از افراد سخت کوش دیگه بتوانید از پایین نردبان به موفقیت بالای آن برسید.

اگر زندگی را به صورت نموداری در نظر بگیریم می توانیم نمودار را به گونه ای ببینم که در آن محور عمودی، درآمد و محور افقی، زمان و مبدا هم نقطه ی صفر است. پس روی محور افقی هفته ها ماه ها و سال ها رو داریم و روی محور عمودی می توانیم نقطه ای را به عنوان حداکثر درآمدمان در نظر بگیریم. خب فکر می کنید نمودار اکثر مردم چگونه است.

در همین زمینه بخوانید، کسب درآمد از تلگرام

زندگی مردم به این صورت است که از جایی درآمد آن ها شروع می شود و در طول زمان پایین و بالا می رود و کمی هم چاشنی شانس تا به انتها برسند یعنی همان حداکثر.

گاهی وقت ها بیکار می شوند و در نمودار درآمد صفر می شود و به طور کلی در زندگی به حدی از درآمد خواهد رسید. راستی نمودار شما هم این شکلی است. این زندگی شخصی که اتفاقی و شخصی انتخاب شده است مثل یک بازی که احتمال باخت و خطر در آن زیاد است، پس نمودار دارای فراز و نشیب های زیادی است. وظیفه شما این است که نمودار زندگی به صورت پیوسته و به صورت صعودی در بیاورید و این که بالاتر از افراد معمولی باشید.

جهش در کسب و کار

این که شما بتوانید در محدوده سال های مشخص خیلی بیشتر از افراد معمولی کسب درآمد کنید شما باید در یک آزاد راه حرکت کنید نه در یک خیابان پر پیچ و خم، مجموع کار هایی که در زندگی انجام می دهید یا انجام نمی دهید شکل نمودار زنگی شما هستند و وظایف شما افزایش شیب نمودار زندگی خودتان است، بله! وظیفه ی شما افزایش این شیب است یعنی این که خیلی سریع تر از افراد معمولی رشد و پیشرفت کنید.

وقتی میگوییم وظیفه ی شما شتاب دادن به موفقیت است منظور این است که شما در یک آزاد راه قرار بگیرید، جایی که بتوانید بسیار سریع تر حرکت کنید و در تعداد هفته های ثابت ماه و سال بتوانید بیشتر از یک شخص عادی  کار کنید.

آموزش: جهش شغل

آموزش در جهش شغل بسیار موثر است. برای بدست آوردن چیز هایی که تا به حال تجربه نکرده اید باید چیز هایی را یاد بگیرید که قبلا بلد نبودید و تمرین نکرده اید. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بر پایه ی علم استوار است و به طور ساده کسانی درآمد بیشتری دارند که بیشتر می دانند.

جهش در کسب و کار

می شود در این مورد تا شب سخنرانی کرد اما به بیان همان قانون اصلی اکتفا می کنند هر یک چیز اطلاعات بیشتر می تواند درآمد شما را بیشتر از قبل کند، اما نکته خوشحال کننده اینجاست یادگیری منظم و پیوسته می تواند برای شما معادل درس خواندن شما در مدرسه یا دانشگاه باشد. اتفاقی که می افتد درآمد شما بیشتر و بیشتر می شود. پس یادگیری منظم و موثر کلید موفقیت در آینده است شما می توانید همانجایی که هستید متوفق شوید و این پایانی برای پیشرفت شما  می شود.

در همین زمینه بخوانید، حقایقی درباره ی آنتونی رابینز

مهارت : جهش شغل

مهارت در جهش شغل بسیار مهم است امروزه اگر کسی بخواهد جز ده درصد افراد موفق باشد باید در حرفه ی خود مهارت کافی داشته باشد. اگر در کار خودتان خوب نباشید، چطور می توانید انتظار داشته باشید که موفق می شوید. پس مهارت در سطح کاری شما نتیجه تلاش های شماست هرگز نمی توانید بیش از آن چیزی که در درون شما است از محیط بیرون چیزی بدست بیاورید.

جهش در کسب و کار

خیلی جالب است افرادی هستند که کارهای با کیفیت پایین انجام می دهند و انتظار دارند نتایج و دستمزد های فوق العاده ای بگیرند، بازار فقط به کار های فوق العاده دستمزد های فوق العاده می دهد و پاداش های معمولی را به کار های معمولی می دهد.

جهش در کسب و کار

وظیفه شما این است که خودتان را به ده درصد آن افراد موفق برسانید اصلا هم مهم نیست این هدف چقدر طول می کشد، چون اگر شما در مسیر صحیحی قرار گرفته باشید و هر روز بهتر و بهتر شوید اصلا مهم نیست که یک هفته دو هفته یک ماه یک سال تا چند سال طول بکشد چون شما در لحظه به لحظه ی این حرکت به سوی هدف، احساس خوشحالی خواهید کرد و باعث جهش شغل در کسب و کارتان می شوید.
0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه