چگونه عمر باتری گوشی های موبایل را افزایش دهیم ؟

2 سال پیش
نحوه افزایش عمر باتری گوشی

در این مطلب با جفت هیچی ها همراه باشید تا راهکارهای موجود برای افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند را بررسی کنیم. با رعایت نکاتی که در این مقاله مطرح شده، می توانید باتری سالم تر و با کیفیت تری داشته باشید.

همان طور که می دانید ظرفیت باتری های قابل شارژ از جمله باتری گوشی های موبایل به مرور زمان کاهش می یابد و در واقع شارژ را مدت زمان کمتری نگه می دارند. عوامل مختلفی بر طول عمر باتری ها تاثیر گذار هستند که در این مطلب به تمام آنها اشاره می کنیم.

نحوه افزایش عمر باتری گوشی

نکات مهم و ضروری برای افزایش طول عمر باتری گوشی های هوشمند

اولین نکته ی مهمی که در طول عمر و ظرفیت باتری ها بسیار موثر است، دوره های شارژ می باشد. باتری گوشی های هوشمند از نوع لیتیوم- یونی است که اصطلاحا به آنها Li-Poly نیز می گویند.

بر اساس نتایج آزمایش ها و تحقیقات مختلف، بهترین حالت شارژ آن است که گوشی را هنگامی که باتری آن به ۲۰ درصد رسیده زیر شارژ بگذارند و زمانی که به ۸۰ رسید از شارژ خارج نمایند. در این شرایط دوام و عمر باتری افزایش می یابد و کاهش ظرفیت آن به تاخیر می افتد. در حالی که شارژ بیشتر از ۸۰ و کمتر از ۲۰ درصد به دلیل ایجاد یک سری واکنش های شیمیایی، عمر باتری را در بلند مدت کاهش می دهد.

در این زمینه بخوانید : دلیل دیر شارژ شدن گوشی های هوشمند

نحوه افزایش عمر باتری گوشی

در مواقعی که گوشی زیر شارژ است با آن کار نکنید؛ خصوصا از اجرای برنامه ها و بازی های سنگین اکیدا خودداری کنید. در این شرایط دمای باتری در حد قابل توجهی افزایش می یابد و ولتاژ و دمای بالا، بدترین وضعیت برای باتری است و آسیب های فراوانی به آن می رساند. همچنین از قرار دادن گوشی به مدت طولانی در زیر نور مستقیم خورشید پرهیز نمایید.

تا حد امکان از شارژ کردن گوشی در طول شب خودداری کنید و آن را تا صبح زیر شارژ نگه ندارید. این کار باعث می شود شارژ باتری به ۱۰۰ برسد و مدت زیادی روی این مقدار ثابت باقی بماند و به تدریج باعث افت ظرفیت و عمر باتری می شود. می توانید صبح ها هنگامی که از خواب بیدار می شوید و مشغول خوردن صبحانه و سایر کارهایتان هستید، گوشی را شارژ نمایید و یا در ساعات بعدازظهر این کار را انجام دهید. تا حد امکان سعی کنید درصد شارژ از ۸۰ بیشتر نشود.

نحوه افزایش عمر باتری گوشی

نحوه افزایش عمر باتری گوشی

نحوه افزایش عمر باتری گوشی

 

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه