نحوه ی پاک کردن کش مرورگر : گوگل کروم

2 سال پیش
کش مرورگر

خیلی وقت ها می خواهیم با مرورگر خود کار کنیم اما یکسری تغییرات که در برخی از سایت ها وجود دارد، تغییراتش را برای ما اعمال نمی شود. در این موارد لازم است که یکسری کارها را انجام دهیم، تا بتوانیم سایت آپدیت شده را مشاهده نماییم. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما یاد بدهیم چگونه حافظه ی کش مرورگر خود را در گوگل کروم پاک نمایید.

حافظه ی کش مرور گر چیست؟

زمانی که شما سایت هایی را که زیاد از آن استفاده می کنید، مرورگر فایل ها را به طور موقت ذخیره می کند تا سریع تر بتوانید به اطلاعات و سایت های مورد نظر دسترسی داشته باشید.

در نظر داشته باشید اگر حافظه کش مرورگر  نبود شما می بایست هر بار که سایت های مورد نیاز خود را باز می کنید فایل های Html، جاوا اسکریپت، css  و عکس ها را دانلود کنید که باعث افزایش حجم مصرفی نت شما می شود. قبل از پاک کردن اطلاعات از مرورگر خود حتما یک مرتبه از کلید های ترکیبی Ctrl + F5 استفاده نمایید و در صورت نیاز حافظه کش خود را نیز پاک نمایید.

پاک کردن حافظه کش مرورگر کروم

برای پاک کردن حافظه کش مرورگر کروم خود را باز کرده و  مطابق تصویر بر روی Settings کلیک می توانیم.

حافظه کش کروم
قسمت Advanced را پیدا می کنیم و کلیک می نماییم.

حافظه کش کروم

بر روی Clear browsing data کلیک می نماییم.

حافظه کش کروم

در این قسمت شما می توانید بازه زمانی مشخص کنید که از چه بازه زمانی حافظه کش شما پاک شود. اگر می خواهید در همه زمان ها پاک شود گزینه All time را انتخاب می نماییم. یکسری گزینه های پیشرفته تری هم وجود دارد مانند این که اگر شما بخواهید پسورد هایی را که در سایت ها ثبت نام کرده اید یا وارد شده اید پاک شود باید تیک این گزینه(Passwords) را هم فعال نمایید.

حافظه کش کروم

حافظه کش کروم

همچنین شما می توانید برای پاک کردن حافظه کش در مرورگر کروم از کلید های ترکیبی Ctrl + Alt + Delete استفاده نمایید.

 

 

 

 

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه