چگونه از چت های واتساپ خود بکاپ بگیریم ؟

3 سال پیش
واتساپ

اپلیکیشن واتساپ یک پیام رسان بسیار پر طرفدار و محبوب است و کاربران زیادی از سرتاسر نقاط جهان پیام های خود را از طریق این نرم افزار ارسال می کنند.

در این مقاله قصد داریم به شما روشی را آموزش دهیم که با استفاده از آن بتوانید از پیام های خود پشتیبان گیری کنید. در این صورت با حذف شدن نرم افزار از گوشی، ریست فکتوری و یا خرید گوشی جدید لازم نیست نگران از بین رفتن پیام های خود باشید؛ به راحتی می توانید از چت های خود بکاپ بگیرید و آنها را منتقل کنید.

تعدادی راهکار برای پشتیبان گیری و بازگردانی پیام ها وجود دارد که می توان گفت گوگل درایو یکی از بهترین روش ها به شمار می رود. اگر بخواهید از طریق گوگل درایو پشتیبان گیری را انجام دهید لازم است حساب جیمیل شما به گوشی وصل باشد.

نحوه پشتیبان گیری از چت های واتساپ

ابتدا منو Settings را باز کنید؛ حالا گزینه Chats و سپس Chat backup را لمس کنید.

واتساپ

این قسمت مربوط به تنظیمات پشتیبان گیری است؛ مواردی از این قبیل که پشتیبان گیری در چه دوره های زمانی و از طریق چه نوع اینترنتی انجام شود و فایل های تصویری را نیز شامل شود یا نه.

اکنون BACK UP را بزنید و طبق تصویر زیر، منتظر بمانید تا اطلاعات شما درون گوگل درایو سیو شوند.

واتساپ

 

جدیدترین ورژن نرم افزار واتساپ را از گوگل پلی دریافت کرده و روی گوشی خود نصب نمایید؛ بعد از طی کردن مراحل اولیه (ورود شماره موبایل و دادن مجوزهای مورد نیاز به واتساپ) ، طبق تصویر زیر RESTORE را بزنید و منتظر شوید تا پیام های شما بازگردانی شود.

واتساپ

 

این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید که تنها فرصت پشتیبان گیری شما در همین مرحله ی مذکور خواهد بود و اگر در این مرحله بازگردانی را انجام ندهید، بعدا تحت هیچ شرایطی این کار امکان پذیر نیست.

پس از مدتی عمل بازگردانی پیام های شما به اتمام می رسد؛ NEXT را بزنید و واتساپ خود را باز کنید.

واتساپ

با جفت هیچ همراه باشید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه