چگونه زمان مفید خود را سه برابر کنیم؟ – افزایش بهره وری

2 سال پیش
زمان مفید

امروز میخواهیم در مورد شش رمزی که افراد فوق موفق دارند به دلیل اینکه بهره وری و زمان مفید فوق العاده ای داشتند، صحبت کنیم. افراد ستاره، افرادی که در یک درصد برتر حیطه و کار خودشان هستند، چه در کسب و کار، چه در مسابقه، چه در امتحانات، در هر حیطه ای که وارد می شوند می درخشند و جز برترین ها هستند. این ها چیکار می کنند که بهره وری آنها آنقدر بیشتر از بقیه است. بهتر از بقیه رفتار می کنند، بهتر از بقیه عملکرد دارند، نتیجه کارشان خیلی بهتر از بقیه می باشد، از زمانشان مفید تر استفاده می کنند، زمان مفیدشان خیلی بیشتره و زمان تلف شدنشان بسیار کم می باشد. این شش رمز مخفی و مرموز افراد فوق موفق چی می تونه باشه؟ با جفت هیچی ها در ادامه همراه باشید.

رمز اول

زمان مفید

رمز اول این است که افراد بسیار موفق اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت، دقیقا تعیین شده ای دارند، چیزی است که خیلی زیاد شما شنیده اید و شاید هم شما در مورد اهدافتان خیلی فکر کرده باشید ولی سوال من از شما اینه که آیا دقیقا در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، منطقی و زمانداری رو برای خودتان تعریف کرده اید، آیا مشخص، قابل اندازه گیری، منطقی، دست یافتنی و زمانداری رو برای خودتان تعریف کرده اید؟ یکی از خصوصیت های افراد فوق موفق این است که دقیقا می دانند که در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دنبال چه چیزی هستند.

زمان مفید

رمز دوم 

زمان مفید

دومین رمز بهره وری افراد بسیار موفق، نکات و اصول مدیریت زمان را خیلی خوب بلد هستند، دقیقا  می دانند که در برنامه ریزی روزانه، برنامه ریزی هفتگی، در اولویت بندی کارهایشان چه اصولی را باید رعایت کنند و خیلی ها هستند که برنامه دارند حالا بعضیا تو سرشون دارند بعضیا روی کاغذ دارند بعضیا مکتوبه و بعضیا غیر مکتوب، ولی توی جزئیات رفتار انسان ها تفاوت هایی وجود دارد، برنامه داریم تا برنامه، آیا برنامه ای که می نویسیم یک برنامه ی حساب شده بر اساس اهدافتونه، آیا برنامه ای که می نویسید بر اساس اولویت های شما هست یا نه، آیا صرفا دارید وقت اختصاص میدید به کار هایی که اورژانسی و پر فشاره و یا کار هایی را دارید دنبال می کنید که در دراز مدت برای شما معنی دارد، همه ی این ها تاثیر گذاره روی میزان بهره وری ما و ما در یک مدت زمان مشخص چقدر به اهداف کلانمان نزدیک تر می شویم.

رمز سوم

زمان مفید

سومین رمز افراد فوق موفق برای بهره وری و زمان مفید بالا، این است که ذهنیت و باورشان دو تا چیز ندارد، قربانی بودن و عصبانی بودن، افراد فوق موفق هیچ وقت در قبال هیچ اتفاقی نمیرن توی فاز فکری که من قربانی شرایطم، کنترل از دست من خارج است یا من عصبانی ام، شاکی ام و غر میزنم، این دوتا خصوصیت رو شما نمیبینید، بر عکس در افراد فوق موفق می بینید که مسئولیت بر عهده می گیرند، کنجکاو هست دنبال این است که راه حل ها رو پیدا کند، فرصت ها رو ببیند و در هر چالش و مشکلی که خیلی ها ممکنه ازش رد بشوند خوش بین باقی می ماند، ادامه می دهد و با کنجکاوی دنبال فرصت ها و راه حل ها می گردد.

رمز چهارم

زمان مفید

چهارمین رمز افراد موفق و عاملی که در بهره وری و زمان مفید تاثیر دارد افراد کنارشان هستند. بارها و بارها شنیدید که شما میانگین پنج نفر از افرادی هستید که بیشترین زمانتان را با آنها صرف می کنید. نگاه کنید به خودتان، فکر کنید، بیشتر زمان در طول هفته با کدام پنج نفر صرف می کنید و آنها بیشترین تاثیر را روی شما دارند می دونید که ما یکسری نورون های عصبی در مغزمان داریم که مسیر های آینه ای گاهی بهشون می گویند و ما ناخودآگاه و خودآگاه تحت تاثیر اطرافیانمان هستیم. استاندارد های آنها در رفتارشان، در فکرشان، در دست آورد هایشان، در همه چیز روی ما تاثیر می گذارد و بنابراین اطرافیان در میزان بهره وری ما و این که ما در روز و هفته، چقدر کارهای مهمی انجام می دهیم و چقدر وقت مان را تلف می کنیم بسیار تحت تاثیر اطرافیانمان قرار داریم.

رمز پنجم

زمان مفید

پنجمین رمز محیط می باشد، چقدر محیطی که ما در آن کار می کنیم، تحصیل می کنیم، درس می خوانیم، خودمان را برای مسابقات آماده می کنیم، روی بیزینسمان کار می کنیم، چقدر این محیط، محیطی است که مناسب و ایده آل می باشد، هم از ابعادی مثل نور کافی و مناسب، سیستم گرما و سرما مناسب، هم از لحاط این که چقدر مرتبه و یا نامرتبه، چقدر ما دسترسی داریم به تجهیزات و امکانات ضروری در آن و چقدر راحت می توانیم پیدا کنیم چیز های مهم در آن محیط، چقدر این محیط، محیط بهم ریخته ای هست و نامطلوب و چقدر محیط ایده آل و مطلوب، این بسیار روی بهره وری ما مهم می باشد.

زمان مفید

رمز ششم

زمان مفید

و نهایتا ششمین رمز افراد فوق موفق، عاملی که افراد فوق موفق برای افزایش بهره وری و زمان مفید خود به کار می برند، توجه به جسمشان می باشد، عوامل فیزیکی، یعنی همیشه افراد بسیار موفق به میزان خوابشان، تغذیه ی خودشان توجه دارند، به فعالیت های فیزیکی و یا همان ورزششان و علی رغم اینکه خیلی کار ها و پروژه های مهمی را دنبال می کنند، برای امتحان بسیار مهمی وقت میگذارند، برای مسابقه ای خودشان را آماده می کنند، برای بیزینس خیلی کلان تلاش می کنند، برای همیشه خوابشان منظمه و تغذیه درستی دارند و ورزش کافی و مناسبی دارند.

این شش آیتم رو خوب بهش فکر بکنید و من مطمئنم هر کدام از این ها رو ده الی پونزده درصد بتوانید بهبود ببخشید، وقتی کنار هم قرار میگیرند، یهو میبینید که بهره وری و زمان مفید شما خیلی تحت تاثیر قرار میگیرد و در مواردی شاید ده برابر بشه، این ها رو بکار ببرید تا در مسیری قرار بگیرید که آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن کند.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه