نسخه جدید گوگل ترنسلیت با طراحی متریال دیزاین ارائه شد

2 سال پیش
گوگل ترنسلیت

اخیرا نسخه ی تحت وب گوگل ترنسلیت یا همان مترجم گوگل آپدیت شده و با زبان طراحی متریال دیزاین (Material Design) ارائه شده است که یک سری تغییرات قابل توجه در ظاهر و برخی از عملکردهای آن به دنبال داشته است. در تصویر زیر می توانید نمای ظاهری نسخه ی جدید را مشاهده کنید.

همچنین بخوانید، ترفند های جالب در استفاده از مترجم گوگل | دانلود برنامه Google Translate

گوگل ترنسلیت

گوگل ترنسلیت سالهاست به عنوان سرویس مترجم گوگل فعالیت می کند و زبان های مختلفی را به یکدیگر تبدیل می نماید. در این مدت، کم و بیش تغییراتی را تجربه کرده است؛ اما در آپدیت اخیرش به لطف زبان طراحی متریال دیزاین، ظاهر شیک تر و مدرن تری پیدا کرده است. گوگل قرار است این نوع از طراحی را به تدریج در سایر سرویس های خود نیز به کار بگیرد.

در این زمینه بخوانید : نسخه آفلاین و هوشمند مترجم گوگل چگونه است ؟

برخی از امکانات جدید نسخه تحت وب گوگل ترنسلیت

همانند نسخه های قبلی، امکان وارد کردن صوت از یک زبان و دریافت خروجی صوتی به زبان دیگر فراهم خواهد بود. اما به لطف تغییرات ظاهری آپدیت جدید، دسترسی به بخش ترجمه ی اسناد راحت تر شده است. همانند تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه ی Documents می توانید اسناد مورد نظر خود از جمله فایل های word را از کامپیوتر خود در اینجا آپلود و ترجمه ی آن به زبان مورد نظر را دریافت نمایید. این روش می تواند کارایی بهتر و باکیفیت تری نسبت به کپی پیست داشته باشد.

گوگل ترنسلیت

قابلیت دیگری که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که با تغییر اندازه ی پنجره ی نمایش در مرورگر خود، رابط کاربری نیز تغییر پیدا می کند و با سایز صفحه منطبق می شود. بنابراین با خیال راحت می توانید سایز پنجره را به اندازه ی مورد نظرتان تغییر دهید.

اطلاعات تکمیلی را می توانید از وب سایت ubergizmo دریافت نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه