آشنایی با خصیصه های  کلمات کلیدی

3 سال پیش

در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کلمات کلیدی مناسب بپردازیم سپس خصیصه های کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار می دهیم.

کلمات کلیدی بسیار مهم می باشند و انتخاب درست آنها می تواند مسیر درست بهینه سازی وب سایت تان را کاملا متحول سازد. اگر ما انتخاب صحیحی از کلمات کلیدی داشته باشیم پروسه سئو هم سرعت بسیار بالایی میگیرد که در نتایج بهتری سایت شما قرار میگیرد.

اگر در ادامه مسیر کلمات کلیدی نامناسبی را انتخاب نمایید مسیر تان قطعا طولانی تر خواهد شد و نتیجه نهایی که هدف اصلی ما بهینه سازی وب سایت برای جذب مخاطب بیشتر و فروش بیشتر می باشد را قطعا از دست خواهید داد.

اولین قدیم در بهینه سازی یک وب سایت انتخاب کلمات کلیدی مناسب می باشد. بیش از نود درصد کاربر ها چیزی را که می خواهند از طریق گوگل جستجو می کنند و نیاز خود را برطرف می کنند. ما برای اینکه بتوانیم کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب نماییم باید بدانیم کاربران چه کلماتی را جستجو می کند.

ما تمام پروسس ها را طی می کنیم تا بتوانیم کابر بیشتر و هدفمند تری به سایتمان جذب نماییم. لازم است که در این پروسه زمان خوبی را بگذارید تا بتوانید کلمات کلیدی مناسبی را  انتخاب نمایید.

حال به بررسی خصیصه های یک کلمه کلیدی می پردازیم.

۱-ارتباط

میزان ارتباط کلمه با کار متناسب شما، با یک سوال همراه می شود. آیا کلمه مورد نظر ماهیت محصول یا خدماتی که ارائه می دهید را به خوبی توصیف می کند؟ همچنین می توانید از این مقاله برای جستجوی کلمات کلیدی کمک بگیرید.

بیشترین ارتباط با چیزی دارد که کاربر جستجو می کند می بایست متناسب باشد. برای آگاهی از کلماتی که کاربران جستجو می کنند باید خودمان را جای کاربران بگذاریم. مثلا اگر قرار بود یک ماشین بخرید در موتور جستجو چه چیزی تایپ

می کردید؟ احتمالا کلمه ی ماشین را تایپ نمی کردید مسلما چیزی که به دنبال آن هستید را تایپ می کردید مثلا تویوتا کمرا ۲۰۱۷ دسته دوم، این یک کلمه کلیدی مرتبط می باشد

خوبیه کلمات کلیدی نسبت به کلمات عمومی این است که افراد بیشتری را جذب فروشگاه خود می کنید.

این که ببینم چگونه یک کلمه کلیدی مرتبط انتخاب می نمایید می بایست قبل از این که شما سئو یک سایت را شروع نمایید تمام خدمات یک وب سایت را در نظر بگیرید و آنها را لیست نمایید. به طور مثال اگر می خواهید یک شرکت طراحی وب سایت را سئو نمایید باید کلمات کلیدی مختلفی و همچنین خدمات مختلفی را سرچ نمایید و به عنوان کلمات کلیدی فرضی خود نیز انتخاب نمایید.

به عنوان مثال یک شرکت طراحی وب سایت، طراحی سایت فروشگاهی را دارد، طراحی سایت یک وب سایت شرکتی را دارد، بهینه سازی یک وب سایت را دارد، می تواند خدمات هاست و دامنه را داشته باشد. شما می بایست تمامی خدمات خود را لیست نمایید.

در مرحله بعدی می بایست هر کلمه کلیدی را که مرتبط با خدمات شما می باشد را لیست نمایید. به عنوان مثال شرکت طراحی سایت، کلمات کلیدی  که در رابطه با طراحی وب سایت به نظر شما می آیند را لیست نمایید.

به عنوان مثال طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت اختصاصی، طراحی سایت با CMS، طراحی سایت با جوملا، طراحی سایت با ورد پرس و… تعداد بسیار زیادی کلمه کلیدی می توانید پیدا کنید.

۲-حجم جستجو

ممکن است تویوتا دسته دوم ارتباط زیادی با کار شما داشته باشد و بیشتر منجر به فروش بشود. همیشه در موتور های جستجو یعنی حجم جستجو یک کلمه خاص در یک ماه، از ابزاری هایی مثل Keyword Planner استفاده می کنند. میانگین تعداد جستجو های انجام شده برای ۱۲ ماه اخیر را نشان می دهد.

چون این اعداد میانگین می باشند نمی توان سایر الگو ها را در آن فهمید. اگر تجارت فصلی برای آنالیز کردن آن باشد بهتر است نگاهی به Keyword Planner  و Google Trend بیاندازید.

۳-میزان رقابتی بودن

منظور این است که کلمه کلیدی مورد نظر نسبت به سایر رقبا چقدر شانس ظاهر شدن در صفحه نتایج جستجو را دارد. همیشه محتوایی شبیه به محتوای سایت شما در سایت پیدا می شود به جز زمانی که تکنولوژی جدیدی وارد بازار می شود می توانیم اعتبار سایر رغبا را مشاهده کنیم.

یکسری ابزار های پولی وجود دارد که به شما کمک می کنند. این موضوعات را می توانید با استفاده از ابزار های moz pro  که میزان رقابتی بودن کلمه از لحاظ این که کلمه چقدر می تواند سخت باشد را مشخص کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه