حقایقی که احتمالا در مورد جوکر نمی دانستید!

1 سال پیش
جوکر

از شما که پنهون نیست از خودمم پنهون نیست که از جوکر به عنوان یکی از شخصیت های ترسناک و ابر شرور یاد می کنند که البته خیلی هم پر طرفدار است. اولین حضور جوکر هم بر میگرده به سال ۱۹۴۰ که در داستان بتمن به عنوان نقش منفی استفاده شده است. در واقع جوکر رو میشه توی عجیب ترین آدم ها دسته بندی کرد.  بازیگران و نویسندگان، جور دیگه ای کاراکتر جوکر را توصیف می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا حقایقی رو که احتمالا در مورد جوکر نمی دانستید رو بیان کنیم.

نام جوکر نامعلومه!

در واقع کاراکتر و کاریزمای جوکر به گونه ای است که هویتش ناشناس و مرموز است. نکته ای که در مورد هویت جوکر وجود داره، این است که بتمن در برخی از داستان ها، کمی گیج میشه و درک نمی کنه که دشمن اصلی او چه کسی می تواند باشد. چیزی که در مورد داستان های بتمن وجود دارد این است که نام اصلی جوکر، نامعلوم بوده است.

جوکر

همچنین بخوانید،بهترین فیلم های کره ای

در برهه ی زمانی نام های متفاوتی رو به جوکر دادند. مثلا در در ابتدا نام وی جک بود که البته نام مستعار او اوبرون سکستون نام داشت که بیان کننده نام جوکر بود. در فیلم بتمن که در سال ۸۹ میلادی ساخته شده بود، نامی که برای جوکر در نظر گرفته بودند، جک ناپیر نام داشت که البته در آن قسمت هم شخصیتی منفی ای رو برعهده داشت که در گروه قاتلین فعالیت می کرد.

اصالت جوکر نامشخص است!

خیلی اطلاعات جامع و کاملی در مورد گذشته و خانواده Joker وجود ندارد. تنها موردی که وجود دارد در داستان “بتمن: جوک کشنده” است که کمی از گذشته ی تاریک و غمناک خود صحبت می کند. جوکر می گوید: در حالی که همسری بارداری داشتم،شغلم به عنوان یک بازیگر کمدین بود، او اشاره می کند که در شغلش شکست می خورد و نمی تواند نیاز های همسرش رو برطرف کند(که همسرش در اتفاقی عجیب کشته می شود) فلذا او با گروهی از خلافکاران همدست می شود. جوکر با هم گروهی های خود که با همدیگر برای سرقت همکاری می کردند از نقاب قرمز رنگی استفاده می کردند که البته قهرمان داستان یعنی بتمن جلوی آنها را می گیرد و یک جورایی از جوکر به عنوان دلقک ترسو یاد می کند و از اونجا به بعد بود که ما جوکر رو با این نام می شناسیم.

جوکر

نظر شما در مورد این داستان چیه؟ داستان جالبیه نه؟ البته صحبت های ضد و نقیضی در رابطه Joker وجود دارد و آن هم این است که در یکی از داستان ها بتمن اشاره کرده که او یک قاتل و شرور بدون همسر است و در داستان دیگری، او را به عنوان رهبر گروه نقاب قرمز ها می شناسد. در یک قسمت دیگر یعنی شوالیه تاریکی که لبخندش با زخم بر روی صورتش همراه است، نشان از بی هویت بودن Joker است.

جوکر دشمن درجه یک بتمن!

اسکات اشنایدر که به عنوان صاحب امتیاز داستان های بتمن و… است ، Joker رو یک شخصیت بد ذات و شرور می داند که برادر غایب بروس وین می باشد. در یک زمان، بتمن برای حفظ امنیت شهر گاتهام، با ریدلر مقابله می کرد. آن چیزی که مشخص است این است که اسکات اشنایدر مالک کمپانی DC اشاره کرده که Joker به عنوان دشمن اول بتمن محسوب می شود.

بیشتر قاتلین و شرور های شهر گاتهام  دوست دارند، بدانند که بتمن چه کسی است و در واقع پشت این نقاب مشکی رنگ چه کسی پنهان شده است و شاید نکته ای که در این رابطه وجود داره این است که Joker با این که اصلی ترین دشمن بتمن محسوب می شود، دوست ندارد که بفهمد پشت این نقابی که با بتمن مبارزه می کند، چه کسی است.

جوکر

نویسندگان درباره ی علاقه نداشتن Joker به این موضوع اشاره کرده اند که در داستان تیمارستان آرکهام، بتمن به این تیمارستان می رود تا به کارکنان و پزشکان کمک کنند و امنیت رو برای آنها برقرار کند. در این حین یکی از دستیاران Joker، به وی پیشنهاد می دهد که  نقاب بتمن رو از روی صورتش بردارد اما Joker خیلی نا امیدانه به او نگاه می کند و این طور که مشخص است این است که او اشاره می کند که ظاهر بتمن همان ماسکی است که به صورتش زده است.

در طول این داستان ها و فیلم هایی که Joker با بتمن بازی کرده، Joker بارها فرصت این رو داشته که ماسک رو از صورت بتمن در بیاورد اما این کار رو نکرده است( از جیسون تاد بگیر تا نمایش او در آرکهام در زمانی که بتمن بدون ماسک فرار می کرد.)

جوکر با باطنی زیبا

اینطور که در داستان ها و فیلم های متعدد دیدیم Joker آدم های زیادی رو کشنه و شکنجه داده است و به نوعی او، یک ترور جهانی انجام داده است اما در داستان لیگ عدالت آمریکا داستان جوری دیگری رقم می خورد و او را مردی خوب جلوه می دهد. مدرکی که نشان می دهد Joker یک شوهر عالی و خوشحال است و یک همسر زیبا رو دارد. در واقع چیزی که من‌هانت بیان کرده، این است که: Joker یک آدم صلح طلب همراه با امید و آرامش است. او در جایی زندگی می کند که عشق بسیار برایش با اهمیت است.

جوکر

جوکر همانطور که از ظاهرش پیداست به یک دیوانه میخورد تا یک عاقل! ما این رو می توانیم از رفتار هایش تشخیص بدهیم. وی در یک حرکت دیوانه بار به خودش آسیب زد و طی قرار ملاقاتی که با یک بیمار روانی داشت(عروسک ساز) پوست خودش رو برید. (دلایلی که او این کار رو انجام داده مشخص نیست.) در این داستان، پلیس پس از این که پوست صورت او را بر روی دیوار مشاهده می کند، پوستش رو به اداره مربوطه می برد. او دوباره برای پس گرفتن پوست خود به سمت پلیس ها می آید و به نوعی رعب و وحشت در میان مردم ایجاد می کند. با این که در این فیلم بنظر می رسد که جوکر مرده است، اما او با چهره ای که با ماده شیمیایی ترمیم شده، باز می گردد.

جوکر یا یک نابغه ی باهوش

از جوکر به عنوان یک نابغه یاد می شود. استعداد ذاتی او ستودنی است، ما این رو در فیلم های جوکر دیدیم که چه کار های فوق العاده ای انجام می دهد. او مثلا در داستان مرگ خانواده با یکسری از مواد پاک کننده، گاز پیچیده ای درست می کند. یا اینکه او معما هایی رو ایجاد می کند که کاراگاهان را گیج و سردر گم می کند. این ها از جمله مواردی است که نشان می دهد که چقدر جوکر ضریب هوشی بالایی دارد و در مبارزه با بتمن، همیشه مشکلات اساسی رو برای وی ایجاد کرده است.

جوکر

جوکر و داستان مرده و زنده شدنش!

در داستان هایی که در کمیک اتفاق می افتد، مرگ رو یک چیز موقتی جلوه می دهد. ما این رو بار ها دیدیم! حتی زمانی که بتمن یا سوپرمن رو فرض کردیم که مرده اند، دوباره زنده بازگشتند که البته این قضیه هم در رابطه با جوکر مستثنا نیست. ما در یکی از داستان ها دیدیم که جوکر با چاقو خودش رو کشت که مجدد جوکر زنده شد یا مثلا در یکی از داستان ها توسط تالیا الغول کشته شد اما او مجدد به زندگی بازگشت و غیره و غیره! که ما زیاد شاهد مرده و زنده شدن جوکر در داستان های مختلف بوده ایم.

جوکر در فیلم ها

جوکر

سزار رومرو

سریال بتمن در سال ۱۹۶۹ که سزار رومرو در این سریال نقش جوکر رو برعهده داشت.

سزار رومرو

جک نیکلسون

در سال ۱۹۸۹ که اولین فیلم بتمن ساخته شد. جک نیکلسون در نقش جوکر حضور داشت. در این فیلم با این که جوکر قدی بلند و لاغر نداشت اما خنده های شیطانی او می توانست این نقطه ضعف ها رو پوشش دهد.

جک نیکلسون

کریستوفر نولان

در سال ۲۰۰۸ در فیلم شوالیه ی تاریکی حضور داشت که کریستوفر نولان نقش جوکر رو برعهده داشت. نکته جالب توجه در رابطه با کریستوفر نولان این است که او برای بازی در این نقش تا مدت ها خودش رو از بقیه جدا کرده بود و به تمرین در این نقش پرداخته بود.

کریستوفر نولان

جرد لتو

در سال ۲۰۱۶ در فیلم جوخه انتحار که نقش جوکر رو جرد لتو برعهده داشت. این فیلم درسته که با نظرات مثبت همراه نبود اما همواره دیدگاه مثبتی به نقش جوکر داشتند.

جرد لتو

خواکین فینیکس

در سال ۲۰۱۹ در فیلم جوکر که نقش جوکر رو خواکین فینیکس برعهده داشته است که کارگردان این فیلم، تات فیلیپس است. فیلم جوکر روایت زندگی تلخ او را نشان می دهد که شکست خورده ای بیش نیست. همین عامل باعث می شود که او وارد جرم و جنایت بشود. پیشنهاد می کنم که اگر این فیلم رو ندیدید، حتما آن را تماشا کنید.

جوکر

جوکر در بازی ها

جوکر

Joker در بازی های زیادی حضور داشته است از جمله این بازی های می توان به لوگو بتمن، مورتال کامبت، بتمن و رابین، بی عدالتی یک و دو و… نیز اشاره کرد.

جوکر

این بود از واقعیت هایی که احتملا در مورد جوکر نمی دانستید! اما نظر شما در مورد جوکر چیه؟ در کل جوکر رو بیشتر دوست دارید یا بتمن!

منبع

 

 

2
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

2 دیدگاه

  • JOKER
    31 ژانویه 2020

    بتمن در برابر جوکر عددی نیست

  • mohamad
    07 آوریل 2020

    ریدم رو بتمن عاشق جوکرم جوکر عالیهههههههه