جستجوی کلمات کلیدی – تولید محتوای هدفمند – قسمت اول

2 سال پیش
کلمات کلیدی

در این مقاله در خدمت شما هستیم تا در مورد کاوش کلمات کلیدی با شما صحبت کنیم. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از سئو کاران و صاحبان کسب و کار مرتکب می شوند، زمانی که بحث سئو می شود بیشتر میگویند که بریم روی محتوا کار کنیم یا بریم در فلان جا بک لینک بسازیم، بریم از فلان جا سیگنال برای شبکه اجتماعی درست کنیم یا خیلی موارد دیگر اما یک موضوع پایه ای رو فراموش می کنند و آن چیزی نیست جز عباراتی که در داخل سایت وجود دارد و ما باید بر اساس آنها رتبه بگیریم در ادامه به شما خواهم گفت که چقدر برای شما این موضوع مهم است.

اما اتفاقی که افتاد در سال های گذشته، افرادی که می خواستند کلمات خود را سئو کنند، بر روی سخت ترین عبارات ممکن می رفتند: یعنی مثلا فردی، کار آن عطر بود میگفت من میخواهم فروشگاه عطر را سئو کنم. فردی کارش هاست بود می خواست که در همان اول، خرید هاست رو کار کنم، فردی مثلا فروشگاه اینترنتی داشت از همان اول می خواست که در فروشگاه اینترنتی کار کند و خیلی موارد دیگر.

کلمات کلیدی

تصور اشتباه

اشکالی که وجود دارد این است که این دوستان فکر می کنند که فقط خودشان هستند که یک سایت دارند و تصورشان این است که باید یک کار های عجیب و غریبی صورت بگیرد تا بتوانند خیلی سریع در آن کلید واژه رتبه بگیرند.

دوستان الان در هر حوزه ای که شما بخواهید کار کنید حداقل ۵۰۰ تا رقیب دارید یعنی شما برید جستجو کنید و این موضوع را متوجه می شوید. خب چطور انتظار دارید که سایت شما که تازه کار است، سایت شما که به اندازه رقبا محتوا ندارد، به اندازه رقبا رپورتاژ و خیلی موارد دیگر را ندارد، چطور انتظار دارید که به سرعت این  رقیب ها را رد کنید و دقیقا هم رتبه ی یک شوید.

سئو یا دو ماراتن

سئو مثل یک دو ماراتن است. یک دو ماراتن که هیچ وقت تمام نمی شود. تمام رقبا هم با شما در این ماراتن می دوند. کسی همیشه قوی تر است که روی کلمات کلیدی بهتری کار کرده باشد و روی بک لینک های بهتری کار کرده باشد، محتوای خوبی نوشته باشد، کاربران را بیشتر درگیر کند، خب مسلما این فرد می تواند جز ده دونده ی برتر باشد.

کلمات کلیدی

اما وقتی که رها می کند و همینطور رقبا تولید محتوا می کنند و اصلا مسافت را خیلی وقت هست که طی کردند، بعد ما همان اول می خواهیم که استارت بزنیم و اول خط قرار بگیریم که چنین چیزی امکان پذیر نیست. یک مشکل بزرگ که وجود دارد این است که ما عبارات اصلی همان کلمه های سختی هستند و مسلما سئو کردن آنها  و رسیدن به رتبه های برتر بسیار مشکل است چون چندین سال هست که رقبا روی آن کار می کنند.

این خیلی بی انصافی است که یهو شما تازه کار باشید و بتوانید خیلی سریع هم رتبه بگیرید. اما مهم ترین کار بنظر من در معماری سایت، در طراحی سایت، تحقیق کلمات کلیدی است. کاری که می بینم خیلی ها، بالای نود درصد وب سایت ها یا انجام نمی دهند یا اصلا به خوبی انجام نمی دهند.

چون خود درست انجام دادن آن هم خیلی مهم است. خیلی ها تصورشان این است که سئو یعنی یکسری کلمات کلیدی دارم و می چینم داخل سایت، بعد میرم براش بک لینک درست می کنم، محتوا تولید می کنم، اما چرا من رتبه نمی گیرم!

یک موقع شما کلمات کلیدی درستی را انتخاب نمی کنید، معماریتان را به خوبی درست نکرده اید، چطور انتظار دارید که روی قوانین جدید بخواهیم رتبه بگیریم. پس به این نکته باید خیلی توجه داشته باشیم. ببینید دوستان نباید در ابتدای کار تمرکز روی کلمات کلیدی سخت بگذاریم.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

بدون کلمات کلیدی چیزی به عنوان سئو وجود ندارد. من بار ها می بینم که می گویند ما می خواهیم یک فروشگاه عطر راه اندازی کنیم می خواهیم که در فروشگاه عطر نفر اول بشویم و بقیه کلمات رو نادیده می گیرند که همین خیلی مهم می باشد. شما اگر تمرکزتان را روی تک کلمه بگذارید نمی توانید موفق شوید و این ها درست نیستند.

در همین زمینه بخوانید، آموزش یافتن بهترین keyword
شما باید اول ببینید مردم چه چیزی را جستجو می کنند، مردم به چه چیزی نیاز دارند. مطمئن باشید کسی که می خواهد عطر بخرد، نمی رود در گوگل جستجو کند که “فروشگاه اینترنتی عطر” مطمئن باشید قطعا آن برند عطر را جستجو می کند یا مثلا ملایم یا تند را جستجو می کند این ها کار هایی هستند که کاربران جستجو می کنند. امیدوارم که از این مقاله بهره کافی رو برده باشید..
0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه