آموزش فعال کردن منو گزینه های برنامه نویس در گوشی های اندرویدی

3 سال پیش
گزینه های برنامه نویس

گزینه های برنامه نویس یا همان Developer Options یک منو پنهان در سیستم عامل اندروید است. در این مطلب از مجله خبری جفت هیچ با ما همراه باشید تا نحوه فعال کردن این منو را به شما آموزش دهیم.

معرفی منو گزینه های برنامه نویس

همان طور که در این مقاله از جفت هیچ اشاره کردیم، اندروید یک سیستم عامل متن باز است و امکان دسترسی به فایل های سیستمی و تنظیمات خاصی برای کاربر وجود دارد. در همین راستا منو Developer Options یک سری تنظیماتی در اختیار کاربر قرار می دهد که مربوط به محیط برنامه نویسی سیستم عامل اندروید است و در حالت پیش فرض از دید کاربر پنهان و غیر فعال است.

یک سری امکانات و مجوز درون این منو قرار دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به USB debugging اشاره کرد. اگر این گزینه را فعال کنید می توانید با وصل کردن گوشی خود به کامپیوتر از طریق برنامه هایی همچون اندروید استودیو برای گوشی خودتان برنامه بنویسید و خروجی آن را روی گوشی اجرا نمایید.

از سایر امکانات منو گزینه های برنامه نویس می توان به تنظیمات خاصی مربوط به صفحه نمایش و طرح بندی آن، مقیاس انیمیشن پنجره، مقیاس انیمیشن انتقال، و یک سری تنظیماتی مربوط به پردازشگر اشاره نمود.

نحوه فعال سازی منو گزینه های برنامه نویس

ابتدا وارد منو Settings شوید و گزینه ی About phone  را باز کنید. اکنون ۷ مرتبه به صورت پشت سر هم روی Build number بزنید؛ پیغامی مبنی بر فعال شدن منو مذکور به شما نمایش داده خواهد شد.

گزینه های برنامه نویس

 

همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می نمایید منو Developer Options به منو دستگاه شما اضافه و فعال شده است.

گزینه های برنامه نویس

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که بعد از فعال سازی این منو، امکان پنهان کردن آن و بازگشت به حالت قبلی وجود ندارد؛ مگر در شرایطی که گوشی را ریست فکتوری نمایید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه