چگونه ارتباطات موثر تری در کسب و کارمان داشته باشیم؟

2 سال پیش
ارتباطات

نحوه ی ارتباط با مردم بسیار مهم است چون مردم همه چیز شما هستند. تنها تفاوت شما با پنج سال آینده، این است که در پنج سال آینده شما آدم های جدیدی را ملاقات می کنید، ارتباطات جدیدی برقرار می کنید و کتاب های جدیدی را خواندید. در کل مهم ترین عامل مردم هستند اصلا موفقیت شما یا عدم موفقیت شما بستگی به ذهنیت افرادی دارد که شما را خوب شناسایی می کنند.

  • ارتباطات

هرچه تعداد افرادی که شما را میشناسند بیشتر باشد شما هم فرد موفق تری خواهید بود. کسی که در زندگی برای افراد زیادی شناخته شده است می تواند مسیر موفقیت را حتی تا رسیدن به مقام ریاست جمهوری هم ادامه بدهد.

در همین زمینه بخوانید، چگونه در شغل خود جهش پیدا کنیم؟

ارتباطات

برعکس کسی که ناشناس باشد و با مردم هیچ ارتباطی نداشته باشد حتی اگر نابغه ترین آدم در دنیا باشد آخر سر این است که در یک اتاق سوت و کور با یک حقوق کارمندی و بخور و نمیر کار کند و تنها می ماند. پس این قانون را به خاطر بسپارید شما باید دائم در حال گسترده کردن شبکه ارتباطات خودتان با مردم باشید و به همین دلیل من همیشه پیشنهاد می کنم که باید به همدیگر سر بزنید و خودتان را به دیگران معرفی کنید و از همدیگر در مورد شغل و کار سوال بپرسید.

  • چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

سلام من امیر هستم شغل من برنامه نویسه، شغل شما چیه؟ آره همینطوری! خودتان را به دیگران معرفی کنید. اغلب ما خجالت می کشیم که خودمان را معرفی کنیم. بزارید در این مقاله به دید یک آزمایشگاه نگاه کنیم فرض کنید در این آزمایشگاه همگی با هم دوست هستید و شما به خودتان قول دادید که خودتان را به همه ی حضار معرفی کنید. اصلا در چند روز آینده حتی به صورت شوخی و ادا در آوردن هم که شده این کار را برای خودتان انجام بدهید.
در همین زمینه بخوانید، راه های تامین مالی استارتاپ ها

خب حالا به این سوال من پاسخ دهید اگر شغل شما تجارت و داد و ستد باشد چه چیزی را بیش از هر چیز دیگه ای می خواهید؟ خب البته تجارت و داد و ستد را بیشتر می خواهید. از وقتی که با هم شروع به صحبت کردید می توانید این سوال را بپرسید که کار شما چیه؟ اسم شما چیه آقا؟ آقای x کسب و کار شما چیه؟ “من یک مربی شخصی هستم.” وای چه عالی، من چه چیزی را باید بدانم که بتوانم به شما مشتری ها کمک کنم. شما چه کاری انجام داده اید و من در چه زمینه ای می توانم به آن کمک کنم تا به چیز هایی که می خواهند دسترسی پیدا کنند.

ارتباطات

یعنی می توانید به آنها کمک کنید تا به اهدافشان برسند و روی زندگی شان برنامه ریزی کنند و… چه عالی! چه خوب! این ها سوالات بسیار قدرتمندی برای گسترش ارتباطاتان هستند. من چه چیز هایی باید در مورد شما بدانم تا بتوانم برای شما مشتری پیدا کنم؟ بنظر شما مردم خوششان می آید که بهشان مشتری پیشنهاد بدهید؟ البته! پس این کار را برای خودتان عادت کنید و خودتان متوجه می شوید که تاثیر این روش شگفت انگیز است.

  • تمرین در ارتباطات

همین الان تصمیم بگیرید که در دو روز آینده خودتان را به پنجاه نفر معرفی نمایید و ازشان همین سوالات را بپرسید تصمیم بگیرید که هر بار خودتان را به دیگران معرفی کنید. اصلا فرض کنید این یک مسابقه است. ازشان بپرسید که شغلشان چیه؟ و این که چه اطلاعاتی باید به شما بدهند که بتوانید برای آنها مشتری پیدا کنید.

در همین زمینه بخوانید، حقایقی درباره ی آنتونی رابینز

ارتباطات

نکته اینجاست که ما همگی دوست داریم در مورد شغل خودمان حرف بزنیم و تبلیغ کنیم. در حین همین آشنایی ها ممکن است در کمال تعجب به کسی برخورد کنیم که نیاز به مربی شخصی داشته باشد یا این که ممکنه یک نفر از مشتری های خودتان را بشناسید که با این که مشتری محصول یا سرویس شما است اما به یک مربی شخصی نیاز دارد. تا اینجا حرف من رو قبول دارید!

از همین مثال مطمئن و بی خطر شروع کنید این که ما هم در این جلسه همگی با هم دوست هستیم و می توانیم خیلی راحت خودمان را به دیگران معرفی کنیم. انگار که همگی در یک مهمانی و در یک خانه هستیم و از این تمرین راهی برای گسترش ارتباطات خود نیز استفاده کنید.

ارتباطات

اگر می خواهید یکی از بهترین فروشنده های دنیا باشید وقتی با مشتری های خودتان هستید، در نظر بگیرید که من چه چیزی می دانم که به افراد دیگه ای بگویم و بیایند محصول و سرویس شما را خریداری کنند. به من بگویید که شما برای مشتری های خودتان چه خدماتی ارائه می دهید.

روش کارتان را به من بگویید تا من حساب شده با افراد دیگری صحبت کنم. البته یک سوال شگفت انگیز برای گرفتن جواب و باز کردن سر صحبت است و گسترش شبکه اجتماعی شماست. پس فقط سوال بپرسید، این خیلی خیلی سادست.

ارتباطات

فکرش را کنید اگر یک نفر از شما کمک بخواهد و بفهمد شغلشان چه چیزی است تا بتواند دوستانشان را برای خرید به سراغ شما بفرستد دوست دارید برای آن چه توضیحی بدهید؟ مسلمه! سوالات حساب شده رمز موفقیت شما هستند. ارتباطات رمز موفقیت هر کسب و کاری است، پس این مهارت را به بهترین نحو انجام دهید. امیدارم که با ارتباطات موثر، بازدهی کسب و کارتان را افزایش دهید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه