دیجیتال مارکتینگ چیست؟

3 سال پیش
دیجیتال مارکتینگ

رسانه دیجیتال

در دنیای امروز دیگر مردم کمتر وقتشان را با خواندن روزنامه و یا دیدن تبلیغات تلویزیون سپری میکنند. بخش زیادی از مشتریان شما پای کامپیوتر و موبایل سپری می کنند که ما با آنها رسانه های دیجیتال ( دیجیتال مارکتینگ ) می گوییم. اگر می خواهید ارتباط موثر تری با مشتریانتان داشته باشید حضور شما در دنیای دیجیتال ضروری می باشد. واقعیت این است که مردم بیشتر نظر کسی را می پذیرند که خودش پیش از شما مشتری آنها بوده است و نه  اینکه تعریف تمجید های یک شرکت، که دائم برند خودش را تبلیغ می کند.

دیجیتال مارکتینگ

چالش بزرگ

پس باید این تجربه را برایشان یاد آوری کنیم. اما سه چالش بزرگ در این بین وجود دارد.

۱- تنوع رسانه های آنلاین باعث می شود که سایر برند ها برای برنامه ریزی در هر رسانه با مشکل مواجه شوند. ده ها شبکه اجتماعی و سرویس های ایمیل مارکتینگ و به خصوص سایت های پر بازدید تنها بخشی از رسانه های آنلاین هستند.

۲- هزینه پایین و باور های اشتباه و عدم تخصص در رسانه های آنلاین با سایر رسانه ها می باشد که باعث میشود تعدادی از برند ها با رویکرد های بسیار حرفه ای و غیر حرفه ای برای تبلیغات به این فضا حجوم آورند و این خودش باعث تشدید رقابت می شود.

۳- انفجار این همه اطلاعات در رسانه های آنلاین باعث می شود مخاطب شما با حجم بسیار زیادی از این تبلیغات مواجه بشود که خیلی از آن ها هم با واقعیت آن کالا تطابق ندارد که باعث اعتماد مصرف کننده نسبت به همه تبلیغات در فضای مجازی می باشد.

برای عبور از این چالش ها چه باید کرد؟ خوبی دیجیتال مارکتینگ این است که یک بستر دو جانبه برای شما فراهم می کند و می توانید این را هم از نظر مشتریانتان هم مطلع شوید و با اعداد دقیق بدانید چه مطالبی هستند که برای مخاطب شما جذاب تر می باشد اما این به تنهایی کافی نیست.

شما می بایست بتوانید رابطه ی خوبی با مشتریانتان داشته باشید تا هم از نظرات آنها آگاه بشوید و هم بتوانید انتظارات مشتریانتان را براورده کنید.

ایجاد تعامل و برقراری ارتباط با مشتری یک دغدغه ی محسوس رسانه های آنلاین نسبت به سایر رسانه ها می باشند. حالا شما با این داشته ها و امکانات، این امکان را دارید که یک استراتژی بازاریابی و فروش کالا و یا خدمات دور را تحلیل کنید و ببینید چه کار های جواب می دهند و چه کارهایی جواب نمی دهند. در واقع در این روش به جای این که شما به دنبال مشتری بروید با تولید محتوای مناسب می توانید مشتری را جذب خود کنید.

دیجیتال مارکتینگ

شما می بایست با تولید محتوای جذاب به مشتری این حس را منتقل کنید که برای شما تنها فروش دغدغه اصلی کار شما نیست و تلاش برای بالا بردن سطح زندگی مشتریانتان می باشد. تمام نظریات مشتریان را به دقت بررسی کنید و تشویق شان کنید داستان های خودشان را با دیگران به اشتراک بگذارند. این کلید موفقیت شما در دنیای دیجیتال می باشد. در واقع دیجیتال مارکتینگ نیاز هر کسب و کار اینترنتی نیز می باشد.

نظر شما چیست؟ شما چه روشی استفاده می کنید؟

با جفت هیچی ها همراه باشید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه