دلیت اکانت فیس بوک | Delete Acount Facebook

2 سال پیش
دلیت اکانت فیس بوک

خب ما در مقاله های قبلی در مورد دلیت اکانت تلگرام و دلیت اکانت اینستاگرام صحبت کردیم اما این بار قصد داریم دلیت اکانت فیس بوک را برای شما توضیح دهیم. هر چند که فیس بوک نسبت به قبل در ایران کم فروغ تر ظاهر شده و اینستاگرام جای فیس بوک را گرفته است اما هنوز هم کاربران زیادی در فیس بوک فعالیت می کنند و مطالب خودشان را به اشتراک می گذارند.

نکته ای که در مورد حذف اکانت فیس بوک وجود دارد این است که شما می توانید اکانت خودتان را به صورت موقت و دائمی حذف نمایید و تقریبا یک جورایی مشابه اینستاگرام می باشد و در صورتی که شما به صورت موقت اکانت خود را حذف کنید، اطلاعات شما قابل بازیابی بوده و می توان مجدد به آن دسترسی داشت ولی در صورتی که اکانت خودتان را به صورت دائمی حذف نمایید اکانت شما قابل بازگشت نخواهد بود و تمام اطلاعات اکانت شما حذف می شوند.

تاریخچه ی فیس بوک

فیس بوک بر میگرده به سال ۲۰۰۴ یعنی زمانی که مارک زاکربرگ به همراه دوستانش که در دانشگاه هاروارد بودند با هم همکاری کردند و فیس بوک رو به عنوان یک شبکه اجتماعی بالا آوردند. زمانی که این شبکه اجتماعی اومده بود فقط محدود به دوستان خودشان در دانشگاه بود که کم کم این شبکه اجتماعی گنده تر شد و به سایر دانشگاه ها در آمریکا سرایت کرد. همینطور عین ویروس گسترش پیدا کرد تا این که این شبکه اجتماعی در دسترس همگان در دنیا قرار گرفت.

مارک زاکربرگ

البته طبق بررسی ها و آمار هایی که در کشور انگلستان آمده است تقریبا یک سوم طلاق ها به خاطر همین فیس بوک نالوتی بوده است که باعث شده بحث و جدال بین خانواده ها قوت بگیرد و نارضایتی هایی را به همراه بیاورد.

جولین آسانژ مالک وب سایت ویکی لیس است و ایشون صحبت جالبی در مورد فیس بوک کرده است و گفته :

فیس بوک متنفرترین ابزار جاسوسی به حساب می آید از اول هم قصدش همین بوده و هر کس که پاتیل پاتیل راه می افتد در فیس بوک ثبت نام می کند و دوستان خودش را به آن اضافه می کند در واقع این اطلاعات در اختیار دولت آمریکا و دستگاه آن قرار می گیرد که به راحتی می توانند از این شبکه اجتماعی اطلاعات بگیرند.

فیس بوک در ایران تا قبل از سال ۸۸ دوبار فیلتر و مجدد آزاد شد ولی بعد از سال ۸۸ فیلتر شد و دیگه هیچ وقت آزاد نشد.

تفاوت بین غیر فعال کردن با حذف اکانت در فیس بوک چیست؟

اگر غیر فعال کنید:

اگر حساب خودتان را غیر فعال کنید هر زمان که بخواهید دوباره می توانید آن را فعال نمایید. مردم نمی توانند شما را ببینند یا جستجو کنند. برخی اطلاعات ممکن است برای دیگران قابل مشاهده باشد(به عنوان مثال: پیام هایی که شما به دیگران ارسال کرده اید)

اگر دلیت اکانت کنید:

دیگر نمی توانید به آن اکانت دسترسی داشته باشید. فیس بوک درخواست حذف اکانت را به تعویق می اندازد و اگر در این مدت مجدد وارد حساب خود شوید، درخواست حذف اکانت لغو می شود. پاک شدن اطلاعات شما در سیستم های پشتیبان ممکن است ۹۰ روز طول بکشد اما در این مدت، اطلاعات شما در دسترس نیست. برخی اطلاعات مانند تاریخچه پیام در حساب شما ذخیره نمی شود این بدان معناست که برخی از پیام هایی که ارسال کرده اید، کاربران دسترسی دارند. کپی برخی موارد مانند سوابق ورود شما به سیستم ممکن است در پایگاه داده ی فیس بوک دخیره شوند اما شناسه های شخصی شما پاک می شوند.

از همین رو به دلایل مسائل خانوادگی و امنیتی بر آن شدیم و خواستیم در ادامه ، غیر فعال کردن اکانت فیس بوک و دلیت اکانت فیس بوک(حذف اکانت فیس بوک) را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

غیر فعال کردن اکانت فیس بوک به صورت تصویری

در مرحله اول قاعدتا شما باید یک حساب داشته باشید تا بتوانید آن را غیر فعال نمایید. سپس زمانی که وارد حساب کاربری خود می شوید یک فلش کوچولو رو به پایین را مشاهده می کنید که می بایست روی آن فلش کلیک نمایید. خب یک لیستی به شما نشان داده می شود که در این لیست Settings را انتخاب می کنید.

دلیت اکانت فیس بوک

 

در این قسمت بخش General که در سمت چپ قرار دارد را انتخاب می کنید. سپس از بین گزینه های موجود ، Manage Account را انتخاب می کنید.

دلیت اکانت فیس بوک

در ادامه، در بین گزینه های موجود، Deactivate your account را مشاهده می کنید که بر روی لینک Deactivate your account کلیک می کنید.

دلیت اکانت فیس بوک

در قسمت بعدی دلایلی که می خواهید اکانت خود را حذف نمایید، انتخاب می کنید که این گزینه ها عبارت اند از:

این موقتی است. بر می گردم.

من وقت زیادی در فیسبوک میگذرانم.

در فیس بوک احساس امنیت نمی کنم.

من نمی دانم چگونه از فیس بوک استفاده کنم.

ایمیل ، دعوت نامه و درخواست های زیادی از Facebook دریافت می کنم.

من فیس بوک را مفید نمی دانم.

حساب من هک شد.

من یک حساب Facebook دیگر دارم.

من یک نگرانی در مورد حریم خصوصی دارم.

لطفاً بیشتر توضیح دهید.

حذف اکانت به صورت موقت و فعال شدن آن به صورت اتوماتیک

اگر می خواهید به صورت موقت اکانت شما حذف شود و اتوماتیک فعال شود، می بایست گزینه اول یعنی This is temporary I’ll be back را انتخاب کنید. نکته ای که در این گزینه وجود دارد این است که شما می توانید مشخص کنید بعد از چند روز به صورت خودکار اکانت شما فعال شود که این گزینه از بین یک روز تا هفت روز متغییر می باشد.

دلیت اکانت فیس بوک

نکته ای که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که شما با انتخاب هر گزینه، فیس بوک از شما درخواست می کند که به جای غیر فعال کردن اکانت، از اکانت خود خارج شوید.

دلیت اکانت فیس بوک

Please explain further: در قسمت Please explain further می بایست دلایل کار خودتان را بیشتر توضیح دهید.

Email opt out: گزینه ی بعدی یعنی Email opt out که در واقع با انتخاب این گزینه ایمیل های که قبلا از طریق فیس بوک دریافت می کردید با انتخاب این گزینه، ایمیل ها و درخواست ها دیگر به ایمیل شما ارسال نمی شوند. حتی شما اعلان های مربوط به گروه ها و دوستانتان را با انتخاب این گزینه دریافت نخواهید کرد.

Keep Using Messenger: گزینه بعدی یعنی Keep Using Messenger حتی بعد از غیر فعال کردن اکانت شما، عکس پروفایل شما و تمام مکالمات شما و… قابل نمایش خواهند بود. همچنین کاربران می توانند برای شما پیام ارسال کنند.

در انتها شما بر روی deactivate  کلیک می کنید.

موارد امنیتی

در بعضی مواقع قبل از این که شما بخواید اکانت خودتان را غیر فعال کنید می بایست به یکسری سوالات امنیتی پاسخ بدید.

دلیت اکانت تلگرام

سپس بر روی من ربات نیستم کلیک میکنید و سوالات امنیتی را به درستی انتخاب می کنید و بر روی Continue کلیک می کنید.

دلیت اکانت تلگرام

در قسمت بعدی می بایست شماره موبایل خودتان را وارد کنید و بر روی Send Code بزنید تا کد برای شما ارسال شود.

دلیت اکانت فیس بوک

سپس کد مربوطه به شماره موبایل شما ارسال می شود. در قسمت بعدی عکس خودتان را آپلود نمایید و بر روی اوکی می زنید. کار تمام است و اکانت شما غیر فعال می شود. همچنین قبل از انجام این کار می توانید از اطلاعات و داده های خود را کپی بگیرید و آن را دانلود نمایید.

برای حذف اکانت فیس بوک به صورت دائمی بر روی فلش بالای تصویر کلیک می کنید و بر روی settings کلیک می کنید.

دلیت اکانت فیس بوک

از بین گزینه های موجود Your Facebook Information کلیک می کنید.

Your Facebook Information

Delete Your Account and Information

سپس بر روی Delete Your Account and Information کلیک می کنید. در قسمت بعدی سه گزینه در اختیار شما قرار می دهد.

Your Facebook Information

To Keep Messenger, Deactivate Instead: در این قسمت، To Keep Messenger, Deactivate Instead به شما می گوید که به جای حذف اکانت شما به صورت دائمی، اکانت خود را غیر فعال  کنید که پیش تر توضیح دادیم چگونه اکانت خودتان را غیر فعال کنید.

Download Your Information: اگر می خواهید قبل از حذف اکانت خود به صورت دائمی، محتوا و اطلاعات خود را ذخیره کنید می توانید از این قسمت اطلاعات خودتان را دانلود نمایید که اگر شما بر روی download info کلیک نماید صفحه جدید باز می شود که می توانید شما، پست ها، ویدیو ها و عکس ها، کامنت ها، لایک ها و سایر ری اکشن ها، دوستان، استوری ها، دنبال کننده ها و فالوور ها، پیام ها، گروه ها، رویداد ها، اطلاعات پروفایل، صفحه ها ، market place ها، تاریخچه پرداخت ها، آیتم ها و فعالیت ها، مکان های شما، نرم افزار ها و وب سایت ها، سایر فعالیت ها، تبلیغات، تاریخچه ی جستجو، موقعیت، درباره شما و امنیت و اطلاعات شما را ذخیره کند و در قالب یک فایل به شما ارائه دهد.

شما می بایست بر روی Create File کلیک نمایید که رمانی که در خواست کامل شد به شما پیام می دهد که اگر در قسمت نوتیفیکیشن مشاهده نمایید به شما اطلاع می دهد که شما می توانید اطلاعات خودتان را دانلود نمایید.

حذف اکانت فیس بوک

 

اطلاعات

مشاهده اطلاعات

Edit Page Admin Settings: این گزینه اعلام می کند که شما تنها ادمین همین صفحه هستید و اگر می خواهید که اطلاعات آن صفحه باقی بماند می توانید ادمین های اضافه تعریف نمایید و سپس اکانت خودتان را حذف نمایید.

در ادامه بر روی Delete Account کلیک می کنید.

وارد کردن پسورد

در اینجا از شما پسورد پیج تان را می خواهد که مجدد آن را وارد می کنید و سپس بر روی Continue کلیک می کنید.

پسورد

در ادامه به عنوان پیام آخر به شما می گوید که آیا می خواهید اطلاعات خودتان را پاک نمایید، اگر بر روی Delete Account کلیک نمایید، اکانت شما به صورت کامل و دائمی حذف خواهد شد و قابل برگشت نخواهد بود.

غیر قابل برگشت

دلیت اکانت فیس بوک به صورت خلاصه

Facebook

۱- در بالا سمت راست روی فلش رو به پایین در فیس بوک کلیک کنید.
۲- روی Settings کلیک کنید و در ستون سمت چپ Your Facebook Information را انتخاب می کنید.
۳- Delete Your Account and Information را انتخاب کنید.
۴- سپس Delete Account را انتخاب کنید و روی Continue بزنید.
۵- گذرواژه خود را وارد کنید، سپس بر روی Continue بزنید و در ادامه روی حذف حساب کلیک نمایید.

جمع بندی و نکات پایانی

اما نظر شما در مورد شبکه اجتماعی فیس بوک چیه؟ آیا شم هم از این شبکه اجتماعی خسته شدید و می خواهید اکانت خود را در فیس بوک حذف نمایید؟ همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه را در اینجا مشاهده نمایید. نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم، سایت ما جفت هیچ.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه