فینیشر های مرگبار کشتی کج کدامند؟

1 سال پیش
فینیشر

در مسابقات کشتی کج هر کشتی گیر طبق آموزش هایی که دیده است ابداعی به خرج می دهد  و  یک حرکت پایانی برای ضربات خود به عنوان فینیشر در نظر می گیرد. ثمره زدن فینیشر به حریف ناک اوت شدن حریف و پیروزی در آن مسابقه است و باید بگم که اجرای سابمیشن با فینیشر توی کشتی کج متفاوت است اما هدف هر دو رسیدن پیروزی در آن مسابقه است. در واقع میشه فینیشر ها رو در دسته های خاص طبقه بندی کرد. فینیشر هایی که به گردن آسیب می رسانند مثل RKO، فینیشر هایی که به بدن آسیب می زنند مثل فراک اسلش، فینیشر هایی که با حرکات های فلایینگ انجام می شوند و…

فینیشر رندی اورتن یا همان RKO به گردن آسیب می رساند ولی به صورت حریف آسیبی نمی رساند ولی فینیشر ست رولینز یا همان کورب استامپ، اگر تمام فشار پا روی گردن حریف باشد و شما غیر اصولی این کار را انجام دهید، شخص مقابل کنترل کردن ادرارش جز آرزو هایش می شود و باعث قطع نخاء شدن حریف می شود. اگر در مسابقات wwe دقت کنید کشتی گیری که این حرکت رو اجرا می کند پاش رو روی شونه ی حریف می گذارد و فشار خیلی کمی رو به گردن وارد می کند.

فینیشر های مرگ آفرین

از بحث پیچیده ی آنواع فینیشر که بیایم بیرون یکسری فینیشر ها هستند که با زدنش می توانید مرگ حریف رو تضمین کنید. در این مقاله می خواهیم با این تیپ فینیشر ها آشنا بشویم. قبلش هم این رو بگم که به هیچ عنوان این حرکات رو توی خونه یا جای غیر مناسب تکرار نکنید!

STEINER SCREWDRIVER

STEINER SCREWDRIVER فینیشر خطرناکی که اسکات استاینر از آن استفاده می کرد و میشه گفت خالق این Finisher به حساب می آید. برای انجام این فینیشر تنها حریف رو سر و ته بلند میکند و سر حریف رو با نشتن به کف رینگ می کوباند. این فینیشر خیلی خطرناک است چرا که وقتی که دارید سر حریف رو به کف رینگ می زنید هیچ کنترلی را بر روی سر حریف نداید که در نتیجه با تمام وزنی که دارد به علاوه انرژی که به حریف وارد می کند، روی گردنش فرود می آید. شکستن گردن روی افرادی که در این حوزه فعالیتی ندارند، صد درصدی است و باعث مرگ یا قطع نخاء خواهد شد. این Finisher در مسابقاتی که بر روی آنتن می رود قابل اجرا نیست و به طور خلاصه این فینیشر در مسابقات بن شده است.

STEINER SCREWDRIVER

همچنین بخوانید،  بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

CANADIAN DESTROYER

CANADIAN DESTROYER فینیشری که با دیدنش آدم به وجه می آید که میتونه برای یک کشتی گیر خطرناک و سخت باشد. هر چند که این Finisher، بیشتر تحت کنترله و میشه میزان صدمه رو تعیین کرد. در این فینیشر سر حریف رو بین دو پای خودش قرار می دهد، دستانش رو دور سینه ی حریف حلقه می کند و می چرخد و با توجه به نیروی به وجود آمده از وزن بدنش، سر حریف رو به کف رینگ می زند. این فینیشر خطرناک، جز فینیشر های بن شده است اما نمونه ی کنترل شده ی آن توسط ریمستریو بیشتر اجرا می شود.

CANADIAN DESTROYER

LUMBAR CHECK

LUMBAR CHECK فینیشری که صدمه ی زیادی را به کمر وارد می کند می تواند آسیب جدی به ستون فقرات حریف وارد کند. برای زدن این Finisher باید از آمادگی خوبی برخوردار باشید، چرا که علاوه بر این که باید حریف خودتان را به سادگی بلند کنید، در زمان فرود حریف، بخوابید و زانو هاتون به کمر حریف بخورد. در این Finisher هر دو کشتی گیر آسیب می بینند ولی شخصی که این فینیشر رو وارد می کند آسیب کمتری بهش وارد می شود اما نمیشه گفت که از ناحیه زانو به شخم نمی رود! این فینیشر بیشتر توسط الکساندر زده می شد.

LUMBAR CHECK

BURNING HAMMER

BURNING HAMMER فینیشری که خیلی از کشتی گیران ازش استفاده می کنند و به نظر ساده میاد و آسیبی وارد نمی کند اما بر خلاف ظاهرش این Finisher در تنفس اختلال ایجاد می کند و باعث می شود حریف در نفس گیری دچار مشکل بشود. برای زدن این Finisher باید اینقدر قدرت داشته باشید که بتوانید حریفتان را بلند بکنید و خیلی سخت می شود که بخواهید این Finisher رو روی افراد بزرگ جثه انجام بدهید.

BURNING HAMMER

PACKAGE PILEDRIVER

PACKAGE PILEDRIVER فینیشر خشن و خطرناکی که برای زدنش باید سر حریف رو بین دو پای خود قرار بدهید از پشت زانو حریف رو بگیرید و بلند کنید و سرش رو به کف رینگ بزنید. این فینیشر آسیب جدی به گردن حریف وارد می کند که استاد این حرکت کوین اونس است که در حال حاضر در WWE این حرکت رو خیلی کنترل شده اجرا می کند تا مصدومیتی ایجاد نشود.

PACKAGE PILEDRIVER

POISONED HURRICANRANA

POISONED HIRRICANRANA فینیشر محبوب کشتی گیران های فلایر که از پشت و قلاب کردن پاها به گردن حریف، که او را به دنیای ملکوت نزدیک تر می کند. این فینیشر در حال حاضر خیلی کم استفاده می شود اما جای خودش رو بین فینیشر های خطرناک حفظ کرده است.

فینیشر

همچنین بخوانید،  رومن رینز سرطان خون دارد؟ – خداحافظی رومن رینز از دنیای کشتی کج

CURB STOMP

فینیشر ساده و خطرناک که در حال حاضر ست رولینز از آن استفاده می کند اما نوعی که ست رولینز اجرا می کند، کنترل شده می باشد. این فینیشر جز فینیشر های خطرناک می باشد و برای مدت زمانی این فینیشر در WWE ممنوع بود.

فینیشر

اگر دقت کرده باشید تا اینجا چهار Finisher معرفی شد که آخرشون DRIVER داشتند! اگه گفتید شباهت چیه که توی یک دسته قرار گرفته اند؟ مقاله رو تا آخر بخونید تا جواب این سوال رو متوجه بشید

TOMBSTONE PILEDRIVER

TOMBSTONE PILEDRIVER. سلطان این حرکت یعنی اندر تیکر می باشد. این Finisher به شدت خطرناک است اما تحت کنترل می باشد. در نگاه اول به نظر می رسد که حریف سر و ته بلند می شود و به گردن به زمین فرود می آید اما اگر با حساسیت بیشتری به این حرکت نگاه بکنید، آندرتیکیر یکم حریف رو بالا می گیرد و بیشتر فشار رو به زانو های خودش وارد می کند و سرعتی که حریف به پایین کشیده می شه، کم می شود و نمی گذارد که زیاد حریفش آسیب ببیند، مگر اینکه از دستش در برود و فاتح حریف رو بخواند.

فینیشر

PUNT KICK

PUNT KICK آخرین فینیشری که در این ویدیو معرفی می شود که در اوج سادگی، یکی از فینیشر های خطرناک محسوب می شود که در حال حاضر این Finisher بن شده و قابل استفاده نمی باشد. این فینیشر رندی اورتن ازش استفاده می کرد. تنها کاری که باید برای انجام این فینیشر انجام بدهید شوت کردن سر حریف می باشد مثل زمانی که زیر توپ لگد می کشید.

فینیشر

جواب سوال بالا، این می شود که به مجموع حرکتی که حریف رو بکشید و سر و ته بچرخوانید و با زانو حریفت رو به زمین بزنید PILEDRIVER  یا DRIVER نامیده می شود که خالق این حرکت، ویلارد روی لاکسن بوده که از این الگو ده ها Finisher به بیرون آمده است. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه