بهترین تیپ ها و استایل های کریسیانو رونالدو و لیونل مسی

پاک کردن حافظه کش در مرورگر فایرفاکس – Firefox

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۹
حافظه کش فایرفاکس

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه حافظه کش مرورگر خود را در فایرفاکس پاک نمایید اگر می خواهید حافظه کش مرورگر خود را در گوگل کروم پاک نمایید از این قسمت می توانید مشاهده نمایید.

حافظه ی کش مرور گر چیست؟

زمانی که شما سایت هایی را که زیاد از آن استفاده می کنید، مرورگر فایل ها را به طور موقت ذخیره می کند تا سریع تر بتوانید به اطلاعات و سایت های مورد نظر دسترسی داشته باشید. در نظر داشته باشید اگر حافظه کش مرورگر نبود شما می بایست هر بار که سایت های مورد نیاز خود را باز کردید، فایل های Html، جاوا اسکریپت، css و عکس ها را دانلود کنید که باعث افزایش حجم مصرفی نت شما می شود. قبل از پاک کردن اطلاعات از مرورگر خود حتما یک مرتبه از کلید های ترکیبی Ctrl + F5 استفاده نمایید و در صورت نیاز حافظه کش خود را نیز پاک نمایید.

اهمیت حافظه کش مرور گر

استفاده از حافظه کش باعث می شود که سرعت بارگذاری سایت افزایش یابد و در نتیجه باعث رضایت کاربران می شود. امروزه یکی از امتیازاتی که برای گوگل مهم می باشد سرعت یک وبسایت می باشد در نتیجه حافظه کش تاثیر به سزایی برای این مهم دارد.

پاک کردن حافظه ی کش در مرورگر فایرفاکس

مرورگر فایرفاکس خود را باز کرده و در گوشه بالا سمت راست بر روی سه خط تیره کلیک می نماییم.

حافظه کش فایرفاکس

سپس در منوی باز شده گزینه ی Options را کلیک نمایید.

حافظه کش فایرفاکس

در قسمت جستجو مرورگر کلمه clear را جستجو کرده و سپس بر روی clear data کلیک می نماییم و گزینه ی Cached Web Content را فعال می نماییم و بر روی clear کلیک می نماییم.

حافظه کش فایرفاکس

اما اگر بخواهید همانند مرورگر گوگل کروم در بازه زمانی خاصی حافظه کش خود را پاک نمایید بعد از این که کلمه clear را در باکس جستجو وارد کردید بر روی clear history کلیک می نماییم. بدین ترتیب شما می توانید بازه ی زمانی خود را مشخص کرده و بر روی clear now کلیک نمایید.

حافظه کش فایرفاکس

حافظه کش فایرفاکس

همچنین شما می توانید با کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Delete مستقیما به پنجره ی مربوطه دسترسی پیدا کرده و حافظه ی کش مرورگر خود را پاک نمایید.

امیدوارم که از این آموزش بهره کافی رو برده باشید چنانچه شما در این رابطه سوال یا مشکلی دارید می توانید در بخش نظرات مشکل خود را مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

0/5 ( 0 نظر )
دیدگاه شما

۰ دیدگاه