مرورگر مبتنی بر کرومیوم توسط مایکروسافت ارائه می شود

2 سال پیش
مرورگر مبتنی بر کرومیوم

کمپانی مایکروسافت در حال توسعه ی یک مرورگر مبتنی بر کرومیوم برای ویندوز ۱۰ است و تصمیم دارد آن را جایگزین مرورگر اج (Edge) کند.

مرورگر اج در سال ۲۰۱۵ همراه با ویندوز ۱۰ عرضه شد و تا به حال به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ فعالیت می کند؛ اما چندان موفق ظاهر نشده و رضایت کاربران را جلب نکرده است. ضمن اینکه با یک سری مشکلاتی نیز همراه بوده است. اکنون مایکروسافت در حال توسعه ی یک مرورگر جدید است تا آن را جایگزین مرورگر فعلی نماید.

مرورگر مبتنی بر کرومیوم جایگزین اج خواهد شد

طبق گزارش ویندوز سنترال، مایکروسافت به زودی مرورگر اج و موتور EdgeHTML را کنار می گذارد و مرورگر جدید خود را که مبتنی بر کرومیوم است، جایگزین آن خواهد کرد. مرورگر جدید ظاهرا قرار است آناهایم (Anaheim) نام داشته باشد و پیش بینی شده که در نیمه ی نخست سال ۲۰۱۹ ارائه شود. موتور کرومیومی قبلا توسط گوگل در توسعه ی مرورگر محبوب گوگل کروم به کار رفته است.

در این زمینه بخوانید : مقایسه مرورگر گوگل کروم با فایرفاکس

مرورگر مبتنی بر کرومیوم

مرورگر مبتنی بر کرومیوم، احتمالا شباهت زیادی به مرورگر موفق گوگل کروم خواهد داشت. ارائه ی این مرورگر در آینده ای نزدیک و تبدیل شدن آن به مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰، می تواند باعث جلب رضایت کاربران شود و کم و کاستی های اج را جبران نماید.

نظر شما در مورد این مرورگر در حال توسعه چیست ؟ آیا قادر است گام مثبتی در جهت ارتقای جایگاه مایکروسافت بردارد و با مرورگرهای محبوبی از جمله گوگل کروم، فایرفاکس و اپرا رقابت کند ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه