دوربین نیکون کولپیکس پی ۱۰۰۰-nikon’s p1000

p1000

نیکون چند روزی است که از یک دوربین حرفه ای برای عکاسان رونمایی کرده است . دوربین p1000 که تنها چند روزی است که معرفی شده جایگزین p900 است و شهریور ماه راهی بازار خواهد شد . یکی از برجستگی های p1000 لنز او با قابلیت فوق زوم است، زوم تا ۱۲۵ برابر این واقعا هیجان انگیز است.

لنز ۱۶ مگاپیکسل با اندازه ۲٫۳/۱ اینچ ، گشودگی دیافراگم f/8  و طول لنز تعبیه شده ۳۶ سانتی متر است.

p1000

دارای سنسور CMOS و رزولوشن ISO تا ۶۴۰۰ پیکسلی است که P1000 کاربران را قادر می سازد تا کیفیت تصویر برتر را حتی در شرایط نوردهی کم به چالش بکشد . این لنزهای پیشرفته دارای شیشه ای با کیفیت بالا، موتورهای پیشرفته تر و دیافراگم گسترده تر برای روشن تر شدن عکس ها هستند و همچنین  لرزش دوربین را تا ۵ برابر می تواند کنترل کند .  وزن p1000 برابر با ۱٫۴ کیلو گرم است که کمی برای یک دوربین زیاد است و ممکن است شما را کلافه کند. البته مقدار قابل توجهی از این وزن از ۱۷ عنصر شیشه ای در لنز می آید.

صفحه نمایش  ۳٫۲ اینچی این دوربین لمسی نیست اما از نوع  OLED است و کاملاً چرخان است. p1000 با رزولوشن ۴K  و با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری می کند . به راحتی به وای فای و بلوتوث متصل می شود و می توانید با گوشی خود آن را از راه دور کنترل کنید . به گفته این شرکت با هر بار شارژ باتری می تواند ۲۵۰ عکس را ثبت کنید.

p1000

اگر از عکاسان حرفه ای بپرسید معمولا به شما خواهند گفت که بهترین نوع زوم با پاهایتان است ، یعنی تا جایی که سوژه را از دست نداده اید نزدیک شوید ولی بزرگنمایی ۲۴-۳۰۰۰ میلی متری  پی ۱۰۰۰ حرفی را باقی نگذاشته است . به ادعا این شرکت سطح ماه را با دقت ببینید و عکس برداری کنید.

p1000

پی ۱۰۰۰ به عکس برداری و فیلمبرداری در آسمان و طبیعت معروف  است . هیچ منظره و پرنده ای را از دست نمی دهید .

نظر شما چیست ؟

0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

بدون دیدگاه