کسب درآمد با ماینینگ (استخراج بیت کوین)

3 سال پیش
ماینینگ

بسیاری از افرادی که در دنیای مجازی مشغول به کار هستند در کنار جنبه ی آموزشی و سرگرمی که اینترنت دارد، دنبال راهی برای پول در آوردن هستند. خب بدون شک روش های متفاوتی برای کسب درآمد وجود دارد اما مشکلی که وجود دارد پیش نیاز می باشد خیلی از کسب و کار ها نیازمند دانش قبلی هستند. نیاز به دانش برنامه نویسی، کار با ابزار های طراحی و گرافیک، آشنایی با مباحث امنیت و شبکه و خیلی از چیز های دیگه…

ماینینگ (mining)

ماینینگ یکی از این روش ها می باشد که بدون دانش قبلی نیاز به تجربه دارد. یعنی نیازی نیست که از قبل شما در این زمینه کار کرده باشید. شما کار را شروع می کنید و در طول مسیر تجربه ای را برای حرفه ای شدن کسب می نمایید. در این قسمت ما مقدمات کار و نحوه کسب درآمد از طرق ماینینگ را به شما آموزش می دهیم. با جفت هیچی ها همراه باشید.

اصطلاحات

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال یا رمز نگاری شده پول کاملا مجازی می باشد که ارز شما در کامپیوتر ذخیره می شود. می توانید ارز های دیجیتالی را بفروشید و به هر ارزی دیگری تبدیل کنید.

ماینینگ

ماین در لغت به معنای استخراج کردن است و در اینجا منظور از ماین کردن استخراج ارز های دیجیتالی است که با برنامه و سایت های مختلف صورت می گیرد. همچنین شما می توانید کسب درآمد میلیونی از بیت کوین را از اینجا مشاهده نمایید.

چه مقدار و چطور؟
اما چگونه می توانیم ارز دیجیتال را استخراج کنیم و مقدار آن چقدر است؟ مقدار آن بستگی به موارد مختلفی از جمله تعداد سیستم های شما و قدرت ماین و یا هشت ریت شما می باشد.
وب سایت های مختلفی وجود دارد که یکی از معتبر ترین آنها minergate می باشد. در این قسمت می خواهیم بخش های مختلف وب سایت minergate را بررسی کنیم و نحوه ی کار با آن را به شما آشنا کنیم.

ابتدا به وب سایت minergate رفته و از بخش دانلود(ِDownload) می توانیم نسخه ی مربوط به سیستم خودتان را دانلود نمایید.

ماینینگ

ماینینگ

زمانی که شما برنامه را نصب کنید و اجرا میکنید نیاز است که شما در وب سایت، یک حساب کاربری ایجاد کنید.(این کار را هم می توانید از طریق نرم افزار مربوطه انجام دهید.) شما در ابتدا در وب سایت minergate یک حساب در بخش ثبت نام ایجاد کنید و وارد برنامه شوید.

ماینینگ

ماینینگ

ماینینگ

ماینینگ

در محیط برنامه ماینر شما در ابتدا می بایست نوع ارزی را که می خواهید استخراج کنید مشخص می کنید.

ماینینگ

قسمت بعدی بنچ مارک می باشد که معنی معیار دارد که در این بخش سخت افزار سیستم شما بررسی می شود و هشت ریت هر ارز را به شما نشان می دهد.

ماینینگ

هشت ریت در واقع به معنای قدرت ماین کردن یا استخراج ارز دیجیتال می باشد که هر چه این مقدار بیشتر باشد درآمد شما هم بیشتر می شود.
هشت ریت بر اساس ویژگی های سیستم شما می باشد و اینطور نیست که فکر کنید هر سیستمی که چهار هسته ای می باشد پس همه ی سیستم های چهار هسته ای عین هم عمل می کنند. ممکن است تفاوت هایی در بخش هشت ریت وجود داشته باشد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.
بخش دیگری نرم افزار دارد تحت عنوان دستاورد ها که در این بخش دستاورد های شما را در ماین کردن به شما نمایش می دهد.

ماینینگ

در قسمت منو  که می توانید از حسابتون خارج بشید و یا نشان دهد در داخل چه حسابی هستید و برنامه را می توانید ببندید. در منو ویو شما می توانید ارز هایی را که به شما نمایش می دهد را محدود کنید مثلا فقط بیت کوین به شما نمایش داده شود. در واقع چیزی را که به آن احتیاج دارید را فقط به شما نمایش می دهد.

ماینینگ

در قسمت logs گزارش ها به شما نمایش داده می شود که می تواند شامل خطا ها نیز باشد و در آینده کار می کنید و بیشتر متوجه می شوید که منظور از خطا ها چه چیزی می باشد.

ماینینگ

در قسمت options قسمت تنظیمات برنامه می باشد که مثلا می توانید مشخص کنید وقتی که برنامه را می بندید tray سرور برود و یا این که برنامه به صورت اتوماتیک اجرا بشود.

ماینینگ

در ماینر گیت ماین کردن به وسیله ی cpu و یا gpu (واحد پرداز گرافیکی) انجام می شود که حالا این می تواند کامپیوتر شما باشد و یا سرور مجازی، سوالی که معمولا کاربران می پرسند این است که آیا می توانیم در سیستم خودمان هم ماین کنیم؟

در جواب باید بگم بله می تونید ولی خب کار صحیحی نیست چون به سیستم شما فشار وارد می شود و فقط زمانی پیشنهاد می شود که سیستم فوق العاده قوی باشد. شاید در ذهنتان ایجاد شود که چه مواردی در قوی بودن سیستم ما برای ماینینگ مناسب می باشد.

تعداد هسته های پردازنده، فرکانس پردازنده و کارت گرافیک سیستم شما این مواردی می باشد که بسیار اهمیت دارد، سرعت اینترنت اصلا برای ما مهم نیست، این که اینترنت پر سرعت داشته باشیم نه فقط یک اینترنتی که اتصال برقرار باشد کافی می باشد و رم هم اهمیتی ندارد.

پس برای ماین کردن اگر سیستم قوی ندارید بهترین حالت این است که از سرور های مجازی استفاده کنید. چند تا سرور مجازی نیاز داریم، هر چی بیشتر باشد بهتر است ممکن است سرور شما ضعیف باشد ممکن است سرور شما خیلی قوی باشد.

اگر سرور مجازی قوی داشته باشید ممکن است یک دونه سرور اندازه ده عدد سرور مجازی کار ماین کردن را برای شما انجام دهد. این امکان هم وجود دارد که یک سرور مجازی قوی ندارید ده تا سرور مجازی ضعیف دارید اما در عمل به اندازه اون یک دونه کار نمی کند.

برای برنامه من پیشنهاد می کنم از xmr استفاده نمایید. ما می بایست xmr را بدست بیاوریم و آن را به بیت کوین تبدیل کنیم. بیت کوین نوعی از پول دیجیتال بر پایه ی تکنولوژی همتا به همتا می باشد و قابلیت تبدیل به ریال را دارد.

در این قسمت می بایست تعداد هسته های سی پی یو را مشخص کنید که همیشه تعداد را یکی کمتر از تعداد نهایی در نظر بگیرید. چون در حالت حداکثر احتمال آف شدن سرور مجازی شما نیز وجود دارد.

ماینینگ

اما همانطور که می بینید بخش سی پی یو فعال است ولی بخش گرافیک یا همان GPU فعال نیست. چرا که گرافیک های Onboard نمیشه باهاشون ماین کرد و قدرت زیادی ندارند بخاطر همین هم اینجا فعال نشان داده نمی شود و فقط سی پی یو را به ما نمایش می دهد.

توجه داشته باشید که اگر سروری که ماین می کردید آف بشود مقداری که تا قبل آف شدن در حساب کاربری شما باقی می ماند و از بین نمی رود پس نگران این موضوع نباشید که من سرور مجازی استفاده کردم و وسط کار آف شده، اون چیزی که تا زمانی که روشن بوده و ماین کردید از بین نمی رود.

علاوه بر این اگر از چند تا سرور مجازی استفاده می کنید هم لازم نیست که چند تا حساب بسازید با یک دونه حساب هم می توانید در همه آن ها لاگین کنید و هیچ مشکلی هم وجود ندارد.

خب شما دکمه استارت را که بزنید شروع به ماین کردن می کند و دیگه چیز خاص دیگه ای ندارد. این عددی که به شما نشان می دهد میانگین ده ثانیه کار شما می باشد.

ماینینگ

در قسمت داشبورد وب سایت واحد های دیجیتالی که شما استخراج کردید را به شما نمایش می دهد که می توانید آنها را به واحد های مورد نظر تبدیل کنید.

ماینینگ

به طور کلی در بحث ماینینگ خیلی راحت می باشد قرار نیست شما علم خاصی داشته باشید، قرار نیست شما کار دشواری را انجام دهید نه برنامه نویسی و نه چیز دیگری، نه نیز به دانش بالا در سطح کامپیوتر داریم، ما فقط قرار است با یک برنامه ساده کار کنیم و کسب درآمد کنیم.

این نکته را در نظر داشته باشید شما بهتر است به جای این که از سیستم خودتان برای ماین کردن استفاده کنید در سرور های مجازی این کار را انجام دهید. زمانی که در سرور مجازی باشد علاوه بر این که به سیستم شما فشار وارد نمی شود، از اینترنت شما استفاده نمی کند این خوبی را دارد که شما می توانید در چندین سرور مجازی این کار را انجام دهید چون با یک سیستم درآمد خیلی بالایی را بدست نمی آورید اما زمانی که شما بکنید ده تا سیستم و یا ۲۰ تا سیستم و یا ۳۰ تا سیستم، این درآمد بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که من افرادی را دیدم که صد الی صد و پنجاه سرور مجازی به صورت مرتب خریداری و یا کرک می کنند و شروع به انجام دادن ماینینگ می کنند.

 

2
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

2 دیدگاه

 • حسین
  08 ژانویه 2019

  سلام سرور مجازی چطوری تهیه کنیم؟

  • مدیریت
   09 ژانویه 2019
   مدیریت سایت

   سلام وقت بخیر
   اگر که می خواین با سرور مجازی بیت کوین استخراج کنید، خرید سرور مجازی به صرفه نیست، مگر این که شما سرور کرکی تهیه کنید یا اینکه آموزش های لازم رو ببینید و خودتون سرور کرک کنید
   موفق باشید