بیوگرافی آرین روبن ؛ از شکست تا رستگاری

1 سال پیش
آرین روبن

در روزی که شکست می خوری به فکر روز هایی باش که برنده خواهی شد چون روز های شکست زود گذر هستند و روز های پیروزی در راه هستند؛ این قطعه شعر معروف و مشهور ژاپنی بیشتر از هر کس دیگه ای در فوتبال، زندگیه ی آرین روبن رو روایت می کند. این پسر متولد ۱۹۸۴ از یک خانواده ی معمولی در بدوم(هلند) به دنیا آمد.

روزهای زیاد، مصدوم شدن و بیرون نشستن، روزهای اشک ریختن و رسیدن به لبه ی پرتگاه، اما مرد شیشه ای، خیلی بیشتر از این روزها، روزهای موفقی داشت، روزهایی که پای چپش آثار هنریه زیبایی رو خلق کرد.

همچنین بخوانید، کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

از روزهای بازی برای خرونینگن میشد فهمید پسر لاغر اندام هلندی چه اوعجوبه ای است. این نکته رو استعداد یاب های آیندهون خیلی زودتر فهمیدند و آرین روبن شد چشم نواز ترین بازیکن آیندهون!

انتقال آرین روبن به چلسی

آرین روبن

روبن اونقدر درخشان بود که فقط یکسال در سرزمین مادریش بود. انتقالش به چلسی هر چند نقطه ی عطف زندگیش به نظر می رسید اما مصدومیت در بازی های پیش فصل و نتایج آزمایش مغز و استخوانش، پزشکان، چلسی رو مشکوک کرد که وی سرطان دارد. این ماجرا شروع ماجرای طولانیه آرین روبن و مصدومیت بود اما درخشش ستاره ی هلندی از همان فصل اول با لباس آبی شروع شد.

انتقال آرین روبن به رئال مادرید

آرین روبن

سریع، مسلط روی توپ، باهوش و با شوت های مهار نشدنی پای چپ، تمام این مشخصات، روبن رو تبدیل کرد به یکی از بهترین بازیکنان جهان! اونقدر درخشید و درخشید که برای رئال مادرید راهی به جز جنگ با چلسی برای جذب باقی نذاشت. در رئال هم تفاوتی نداشت دلبری هاش وسط زمین برای کهکشانی ها می رفت تا یکی از بهترین های رئال تبدیل بشود.

برای رسیدن به چنین جایگاهی یکی از مهمترین کار ها رو هم انجام داد و در برتری ۴ بر ۲ تیمش برابر بارسلونا برای رئال قهرمان، تونل افتخار باز کرد و دروازه تیم حریف رو باز کرد. اوضاع توی یک سال از این رو به اون رو شد، بازگشت دوباره ی پرز به مادرید مساوی بود با جذب ستاره های جدید! او ستاره های قدیمی رو با بی مهری از تیم جدا کرد تا ابر ستاره هایی مثل رونالدو و کاکا رو به تیم اضافه کند: البته که دورانش در رئال مادرید همیشه با مصدومیت همراه بود.

انتقال آرین روبن به بایرن مونیخ

روبن در بایرن مونیخ

سال ۲۰۰۹ در حالی که میرفت از یک ستاره بزرگ مردی فراموش شده در صفحات تاریخ تبدیل بشود دست لوییز فن خال رو روی شونه هاش دید. وی از رئال به بایرن منتقل شد. تیم آلمانی با اهدای شماره ی ۱۰ بهش ثابت کرد که قیمت واقعیش رو میدونه! همون فصل در حالی که رئال مادرید پرز باز هم مغلوب لیون شد با بایرن مونیخ تا فینال لیگ قهرمانان رفت. سوپر گل او به منچستر یونایتد پاسخ اعتماد لوییز فن خال بود اما حتی ستاره هلندی زورش به اینتر مورینیو نرسید.

در آن شکست، انتخاب شدنش به عنوان ستاره ی سال آلمان، کمرنگ و کمرنگ تر شد اما چند ماه بعد در اردوی تیم ملی مصدوم شد و موضوع دعوای بایرن و تیم ملی هلند آغاز شد. در همان سال، لاله های نارنجی رو تا فینال جام جهانی با خودش کشوند اما مثل همه ی بزرگان تاریخ فوتبال، کشورش طالع شکست را روی پیشانیش گذاشته بود.

آرین روبن هلند

دنیا چرخید و چرخید تا فصل ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۲ رسید سالی که آرین روبن آماده میشد تا بلاخره چوب جادویی رو بکار بگیره و نشون بده اگه اینقدر مصدوم نشه لایق جایگاهی به ارتفاع مسی و رونالدو خواهد بود. دست سرنوشت، باز اتفاقات دیگه ای رو رقم زد. پنالتی از دست رفته در فینال لیگ قهرمانان اروپا در برابر چلسی و شکست در ضربات پنالتی در همان فینال و هو شدنش در بازی دوستانه ی هلند و بایرن در آلیانس آرینا، درست سه روز بعد از فینال از اتفاقات بد، برای روبن به حساب می آمد!

قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا

ستاره هلندی اما بلند شدن از خاکستر رو خوب بلد بود. سال بعد با هواداران بایرن آشتی کرد و از زمانی که به جای تونی کروز مصدوم شده به ترکیب اصلی بازگشت، تیم یوهانکس به یک اژدهای واقعی تبدیل شد. توی نیمه نهایی از دورتمند انتقام گرفت. در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، برتری بایرن مقابل بارسا که رفت و برگشت دروازه ی حریف رو باز کرد و در فینال ومبلی کاری رو کرد که باید انجام میداد.

مرد شیشه ای وسط  هفته ای که گذشت قراردادش رو با بایرن تمدید کرد. حد فاصل این قهرمانی تا این امضا، شکست ها و پیروزی های بسیاری رو با تیم ملی هلند و بایرن مونیخ تجربه کرد اما تصاویر فراموش نشدنی اش که با لباس هر دو تیم سال ها ساخته است، او رو تبدیل میکنه به یکی از هنرمند ترین های هنر فوتبال؛ از آیندهون به چلسی، رئال و بایرن مونیخ!

خداحافظی از دنیای فوتبال

او پس از این که از راه یابی تیمش به جام جهانی بازماند تصمیم گرفت که در سال ۲۰۱۸ از بازی های ملی خداحافظی کند. او همچنین در سال ۲۰۱۹ پس از آخرین بازی فصل خود برای بایرن مونیخ به کار خودش در دنیای فوتبال پایان بخشید و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

ازدواج

 روبن

آرین روبن در سال ۲۰۰۷ با برنادین ایلیرت که در دبیرستان با هم آشنا شده بودند، ازدواج کرد. روبن در حال حاضر سه فرزند دارد: یک دختر و دو پسر!

این مهم نیست که آرین روبن رو در طول این سال ها دوست داشتید یا نه! این مهمه که نمی تونید این هلندی رو در لیست بازیکنان بزرگِ نیم قرن اخیر فوتبال دنیا نیارید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه