بهترین سایت های تست سرعت اینترنت در ایران و خارج

2 سال پیش
بهترین سایت های تست سرعت اینترنت

اینترنت به یکی از بخش های بی بدیل زندگیمان تبدیل شده است. گاهی اوقات اکثر مردم زندگی خودشان را در دنیای مجازی به سر می برند. هر چند که سرعت اینترنت در چند سال اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است ولی هنوز نتوانسته از لحاظ سرعت با جهان رقابت کند.  در ادامه سایت های تست سرعت اینترنت را معرفی می کنیم.

بحث سرعت یک چیز کاملا واضح و روشن است. شما حتی می توانید با خرید یک سرور مجازی یا همان VPS، سرعت اینترنت سایر کشور ها رو تست نمایید. خود من مثلا چند مدت پیش یک سرور مجازی گرفته بودم و با دانلود منیجر می خواستم یک فایل و یک برنامه ای رو دانلود کنم که با سرعت نزدیک به ۵۰ مگابایت فایل رو خیلی سریع و شوتی دانلود کرد. توی ایران مشخص نیست که چه موقع ما به همچین سرعتی می رسیم و آیا اصلا قراره چنین سرعتی داشته باشیم یا نه؟!

همچنین بخوانید، اینترنت ۵G با ۱۰۰۰ برابر سرعت بیشتر از قبل

انواع سایت های تست سرعت اینترنت

خب از این ها که بگذریم می خواهیم سایت هایی که با آنها می توانید تست سرعت انجام دهید را معرفی کنیم. همچنین می خواهیم تست سرعت اینترنت همراه اول، ایرانسل، رایتل، های وب، آسیا تک، شاتل، پارس آنلاین و… رو بررسی کنیم.

در بسیاری موارد دیده شده است که به خاطر نویز و یا کیفیت پایین خط، سرعت اینترنت شما ضعیف باشد و شما می خواهید سرعت واقعی اینترنت خود را چک نمایید. هر وقت هم که با پشتیبانی شرکت های اینترنتی ارتباط برقرار می کنید با بهانه هایی همچون کیفیت پایین خط و نویز نتوانستند مشکل ما رو حل کنند و می گویند همینی که هست باید با همین اینترنت لاک پشتی سر کنید. در کل، سرعت دانلود شما باید یک چهارم سرعتی باشد که گرفته اید. مثلا اگر سرعت ۱۶ مگابایت گرفته اید، باید سرعت دانلود آن ۴ مگابایت باشد که عملا اینگونه نیست و پایین تر از این چیز هاست. اما می توانید با سایت هایی که در ادامه معرفی می کنیم تا حدودی از سرعت اینترنت خود مطلع شوید و اگر خرابی و یا مشکلی وجود داشت، آن را برطرف نمایید.

سایت speedof (تست سرعت اینترنت)

این سایت ظاهر تقریبا ساده ای دارد و کار با آن نسبتا ساده است. این سایت سرعت دانلود و آپلود را  در قالب یک نمودار نمایش می دهد. کافیه که بر روی Start Test کلیک نمایید تا سرعت دانلود و آپلود شما را بررسی نماید. نمودار آبی رنگ مربوط به سرعت دانلود است و نمودار زرد رنگ مربوط به سرعت آپلود، که پس از چند دقیقه یا کمتر، سرعت دانلود و آپلود شما رو محاسبه می کند و نمایش می دهد. نکته ای که در این حین وجود دارد این است که شما باید تمام فعالیت هایی که خودتان و دیگران از اینترنت استفاده می کنند را قطع کنید و سپس تست سرعت را انجام دهید. همچنین می توانید این اطلاعات را با زدن دکمه Share به اشتراک بگذارید.

 

speedof.me

 

تست سرعت اینترنت

سایت testmy (تست سرعت اینترنت)

سایت بعدی که می خواهم به شما معرفی کنم که امکانات پیشرفته تری نیز دارد، سایت testmy.net است. شما علاوه بر سرعت دانلود و آپلود می توانید سرعت اینترنت خود را هم بررسی کنید. کار این وب سایت بدین صورت است که سایت هایی که از سرویس های مشابه شما اینترنت گرفته اند را مقایسه می کند و اطلاعات دقیق تری در اختیار شما قرار می دهد. Test My Internet که در واقع سرعت اینترنت adsl شما رو نمایش می دهد، همچنین سرعت دانلود و آپلود شما را ارائه می کند.

 

testmy

 

 

قسمت بعدی یعنی Download Speed Test همانطور که از نام آن پیداست با استفاده از این گزینه فقط می توانید سرعت دانلود خود را چک نمایید. قسمت بعدی Upload Speed Test است که سرعت آپلود شما رو چک می کند. Automatic Speed Test یک تست کلی تر و ساده تر است که می تواند هم سرعت دانلود و هم سرعت آپلود شما رو محاسبه کند. اگر سایت برای شما باز نشد می توانید فیلتر شکن خود را روشن کنید و مجدد تست نمایید.

سایت www.speedtest.net (تست سرعت اینترنت)

سایت بعدی که می خواهم به شما معرفی کنم سایت speedtest است. خوبی این سایت این است که نزدیک ترین سرور به شما رو پیدا می کند و آن وقت تست سرعت روی اینترنت شما انجام می دهد. بدین ترتیب اطلاعاتی که از تست اینترنت شما صورت می گیرد دقیق تر است. شما کافیه که روی کلمه go کلیک نمایید. موقع تست مانند یک کورنومتر عمل می کند و علاوه بر سرعت دانلود و سرعت آپلود، پینگ شما رو هم نمایش می دهد که می توانید اطلاعات بهتری رو در این زمینه داشته باشید.

 

speedtest

 

 

همچنین در این سایت این امکان وجود دارد که اطلاعات و موقعیت مکانی سرور خود را تغییر دهید. فقط کافیه که شما بر روی کلمه Change Server کلیک کنید و سرور مورد نظر خود را انتخاب نمایید که خود سایت به صورت پیش فرض نزدیک ترین سرور به اینترنت شما رو انتخاب می کند، پس این گزینه رو تغییر ندهید و سپس تست سرعت خود را انجام دهید.

سایت bandwidthplace

این سایت که ظاهر نسبتا کاربر پسندی هم دارد، شما می توانید با آن سرعت اینترنت خود را بررسی نمایید. شما حتی می توانید این تست را با گوشی موبایل خود نیز انجام دهید. علاوه بر سرعت دانلود، سرعت آپلود و مقدار پینگ را به شما نمایش می دهد. در این سایت هم به صورت پیش فرض بهترین سرور را برای تست اینترنت شما انتخاب می کند که شما می توانید آن را به صورت دستی عوض نمایید.

 

bandwidthplace

 

تست سرعت اینترنت

سایت fast

ساده ترین راه برای تست سرعت اینترنت خودتان، سایت fast است. در این وب سایت حتی نیاز ندارید که چیزی را کلیک کنید؛ چون به راحتی و خیلی ساده و پس از چند ثانیه سرعت اینترنت شما رو محاسبه می کند. نکته ای که وجود دارد این است که سایت خیلی چیز خاصی ندارد و خیلی واضح و کاربر پسند اطلاعات مورد نظر از اینترنت شما رو محاسبه و بدست می آورد.

 

fast

 

تست سرعت اینترنت

سایت centurylink

یک سایت خارجی دیگر که می توانید سرعت اینترنت خود را چک نمایید centurylink.com است. چرا که به شما سرعت دانلود، آپلود، پینگ و جیتر را هم می دهد. همچنین به شما اعلام می کند که اینترنت خود را از چه شرکتی گرفته اید.

 

centurylink

تست سرعت شرکت های ارائه دهنده ی سرویس اینترنت

حال در ادامه می خواهیم تست سرعت شرکت هایی که سرویس اینترنت ارائه می دهند را بررسی نماییم.

تست سرعت ایرانسل

اگر از اینترنت ایرانسل استفاده می کنید، بهتر است که از تست خود شرکت ایرانسل استفاده نمایید که اطلاعات دقیق تری از تست سرعت اینترنت به شما می دهد؛ به دلیل این که از سرویس خود ایرانسل استفاده می کنید. وارد سایت که می شوید یک محیط زرد رنگ وجود وارد و کافی است که شما استارت رو بزنید و کمی صبر کنید تا اطلاعات دقیقی از وضعیت اینترنت به شما ارائه دهد. که می توانید سرعت دانلود و آپلود خود را نیز مشاهده نمایید.

 

irancell

 

تست سرعت اینترنت

همچنین بخوانید، ترفند های جالب در استفاده از مترجم گوگل | دانلود برنامه Google Translate

تست سرعت همراه اول

برای تست سرعت ویژه مشترکین همراه اول می بایست اپلیکیشن OOKLA Speedtest را نصب نمایید تا در هر کجایی که باشید بتوانید سرعت اینترنت خود را تست نمایید. تست سرعت همراه اول قابلیت محاسبه سرعت دانلود، آپلود، زمان تاخیر و عملکرد اینترنت شما را ارائه می کند. این نرم افزار در دو نسخه ارائه شده است که می توانید هم نسخه ی اندروید و هم نسخه ی IOS آن را تهیه فرمایید.

 

تست سرعت اینترنت

mci

تست سرعت شاتل

تست سرعت شاتل به دو دسته تقسیم می شود که شما می توانید تست سرعت را هم در داخل ایران و هم در خارج از کشور انجام دهید. در این تست، سرعت دانلود، آپلود، پینگ و Jitter بررسی می شود. Jitter در واقع خطای زمانی است که در شبکه اتفاق می افتد. در هنگام استفاده از تست، توصیه می شود که سایر دسترسی ها به اینترنت را قطع کنید تا با دقت بیشتری سرعت اینترنت شما محاسبه شود.

تست سرعت اینترنت تست سرعت اینترنت

تست سرعت در داخل:

shatel internal

تست سرعت در خارج:

shatel external

تست سرعت آسیا تک

آسیا تک برای تست سرعت، یک صفحه ی اختصاصی در نظر نگرفته و شما رو به سایت speedtest.net ارجاع می دهد که می توانید سرعت اینترنت خود را از این طریق بررسی نمایید.

تست سرعت های وب

در اینجا می توانید تست سرعت های وب را انجام دهید. کافی است که فقط روی go بزنید و سرعت اینترنت خود را بررسی نمایید. در اینجا هم دو سرور دارید و می توانید سرور تهران یا آمریکا را برای بررسی اینترنت خود انتخاب کنید.

تست سرعت اینترنت

تست سرعت اینترنت

 

hiweb

تست سرعت رایتل

تست سرعت در رایتل دارای دو بخش است که می توانید به صورت فوری و دقیق سرعت اینترنت خود را بررسی کنید. همچنین دارای دو سرور رایتل در تهران است که مخصوص مشترکین رایتل می باشد که می توانید سرعت اینترنت خود را چک نمایید.

تست سرعت اینترنت

 

rightel

تست سرعت پارس آنلاین

در اینجا می توانید تست سرعت پارس آنلاین را انجام دهید. در این سایت می توانید تست سرعت در داخل و خارج از ایران را هم انجام دهید.

تست سرعت اینترنت

 

parsonline

همچنین بخوانید، نگاهی به اینترنت اشیا – IOT

جمع بندی و نکات پایانی

خب به طور کلی یکسری از سایت ها که تست سرعت اینترنت را انجام می دهند معرفی کردیم. هر چند که ممکن است آمارشان خیلی دقیق نباشد اما می تواند سرعت حدودی اینترنت مورد نظر را بدست آورد و در صورت لزوم، مشکلات اینترنتی و نویز های موجود را برطرف کنید. اما نظر شما چیه؟ شما کدام یک از سایت های تست سرعت اینترنت را دقیق تر می دانید؟

 

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه