بهترین فیلم های هندی کدامند؟ | فیلم های بالیوود

1 سال پیش
فیلم های هندی

شاید هر وقت صحبت از فیلم های هندی میشه، یاد فیلم شعله میوفتیم. از آمیتاب باچان گرفته تا بسنتی و جبارسینگ همه بیانگرِ فیلم شعله ی مقدسهِ! حالا بالیوود یک صنعت فیلم سازی بزرگ در کشور هند داره، بالیوودی که از بازیگران مطرحی همچون امیرخان، شاهرخ خان، سلمان خان، اجی دیوگن و غیره و غیره دست به دست هم دادند که صنعت بالیوود رونق بگیره! در ادامه لیستی از بهترین فیلم های هندی رو به شما معرفی می کنیم، با ما همراه باشید.

لیستی از بهترین فیلم های هندی

dangal 2016

فیلم های هندی

دانگال داستان سختی، کوشش و به دنبال آن پیروزی است، دانگل فیلمی است که غیر ممکن رو ممکن میکنه و توی سخت ترین لحظه ها، امید کشور هندوستان را زنده نگه می دارد. در کشوری که فشار و زورگویی بر روی زنان هندوستان است، در کشوری که به اجبار دختران باید در سنِ کم ازدواج کنند، یک قهرمان به اسم امیرخان داره! او از این شرایط کشورش نهراسیده و در واقع در بعضی مواقع کار های غیر قابل باوری رو انجام میده!

همچنین ببینید، دانلود بهترین فیلم های نوید محمد زاده

او تصمیمی سختی رو میگیره و دخترانش رو برای کشتی گرفتن آماده میکنه و میخواد که دخترانش رو قهرمان کشورش کنه، کشوری که دید بدی نسبت به دختر ها داره، امیر خان کارش بسیار سختهِ، او نه تنها به عنوان یک پدر، بلکه به عنوان یک مربی دخترانش رو تمرین می دهد. این فیلم با امتیاز ۸٫۴ یکی از فیلم های خوب در هندوستان محسوب میشه! فیلمی که با همکاری کمپانی والت دیزنی ساخته و پخش شده است.

drishiyam 2015

فیلم های هندی

فیلم گول ظاهر رو مخور روایت یک خانواده ای رو داره که از احترام بسیار بالایی نزد مردم و همسایگانش برخورداره! اما در این خانواده اتفاقی میوفته که نباید می افتاد، پسر فرمانده ی کل نیروهای پلیس توسط این خانواده کشته میشه! در این فیلم از شرایط سخت اون خانواده گرفته تا کتک زدن خودش و خانوداش به دست پلیس، از جنایت های دیگر این فیلم محسوب میشه!

شاید در این فیلم از صحنه های اکشن و تخیلی خبری نباشه اما این فیلم جوری روایت میشه که بیشتر به واقعیت می برد. فیلم با مدت زمان ۱۶۳ دقیقه شما رو لحظه به لحظه میخکوب می کند. در این فیلم از زیرکی اجی دیوگن نمی تواند گذشت و جوری فرزندانش رو آموزش میده که در اعترافات سر بلند بیرون بیایند. در کل این فیلم یک اثر با ایده های خاص هست، فیلم گول ظاهر رو مخور رتبه ی ۸٫۲ از ۱۰ رو گرفته که یک امتیاز خوب در imdb محسوب می شود. پیشنهاد می کنم که اگر این فیلم رو ندیدید، حتما آن را مشاهده نمایید.

pk 2014

pk

عشق و مذهب در این فیلم حرف اول رو می زنند. این فیلم دو داستان متفاوت داره که در نهایت این داستان ها به هم گره می خورند. این فیلم از کسانی که خودشان را پشت دین پنهان کردند، مورد انتقاد قرار می دهد. در این فیلم دو نفر عاشق هم می شوند ولی دختره نمیدونه که پسره هم مسلمونه و هم پاکستانی و وقتی دختره متوجه این قضایا می شود، نسبت به تصمیمش دچار تردید میشود.

چون که خانواده ی دختره، دید بدی به مسلمانان دارند. او در تضاد عقاید و فرهنگ ها می گیرد. در این فیلم، شخصی از فضا می آید که به دنبال سفینه اش می گردد! او از هر کسی که میپرسد سفینه اش کجاست، فقط یک جواب میگیرد: “خدا می داند کجاست!” از همین رو، او به دنبال خدا می گردد و با چند مذهب، آشنا می شود و یک جورایی، این داستان با داستان اول گره می خورد. شاید نکته بارز این فیلم، وجود امیر خان توی این فیلمه، امیر خان در مجموع پنج تا فیلم شاخ داره که جز ۲۵۰ فیلم برتر imdb محسوب می شود.

سه احمق ۲۰۱۱

سه اخمق

یکی دیگر از شاهکار های فیلم امیر خان، فیلم سه احمقه! این فیلم که در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است و یکی از پرفروش ترین فیلم ها به حساب می آید. این فیلم روایت سه دانشجو است که آنها قرار می گذارند که بعد از ده سال ببینند کدام موفق تر است. فیلم سه احمق، یک فیلم طنز اجتماعی است و اونهایی که این فیلم رو دیدن، میدونند این فیلم عشق و صمیمیت در کنار درسُ، دانشگاه و یک جورایی رقابت از نوع ناسالم رو یدک میکشد.

درسته این فیلم کمدیه اما خیلی خوب تونسته پیامی رو در لابه لای این فیلم به ما بده، توی دنیا بعضی وقتا چیز هایی وجود دارند که نمیشه حلشون کرد و فقط باید دیونه باشی تا بتونی این مسئله رو قبولش کنی، در کل این فیلم، یک فیلم تاثیر گذار و الهام بخشه که با امتیاز ۸٫۴ جز ۲۵۰ فیلم برتر ای ام دی بی به حساب می آید.

ratsasan (شیطان)

فیلم های هندی

یک فیلم اکشن دیگه یعنی شیطان در سبک، اکشن، هیجان انگیز و درام که توانسته نمره ی ۸٫۷ از ۱۰ را از آن خود کند. نقش اصلی این فیلم آرون کومار نام دارد. او دوست دارد که کارگردان بشود اما به خواسته پدرش قبل از مرگ احترام می گذارد و پلیس می شود. در این حین ماجراهایی پیش می آید و او به عنوان مسئول پرونده ای  می شود که یکی یکی، دانش آموزان ناپدید و کشته می شوند، این فیلم به عنوان ۲۵۰ فیلم برتر IMDB شناخته می شود.

Padman

Padman

فیلم Padman تحت عنوان مرد نوار بهداشتی که از مردم می خواهد که بهداشت رو رعایت کنند؛ به دلیل اینکه زن ها از پارچه های غیر بهداشتی برای این کار استفاده می کنند. او در این راه با این که دیگران او را مسخره می کنند، کم نمی آورد و در این راه، مصمم و با اراده به کار خودش ادامه می دهد. فیلم Padman جز  ۲۵۰ فیلم برتر imdb شناخته می شود که در سال ۲۰۱۸ ساخته شده و توانسته  نمره ۸ از ۱۰ را از آن خودش کند.

شعله

فیلم های هندی

فیلم شعله!  شاید از بقیه ی فیلم هایی که معرفی کردیم قدیمی تر و طولانی تر باشه اما در نوع خودش یک استثنا به حساب می آید. هر وقت از طرفداران فیلم های هندی، بهترین های فیلم هندی رو می پرسیم، قطعا شعله میتونه به عنوان یک هویت ازش یاد بشه! فیلمی که هیچ نکته منفی رو توی کارنامش باقی نگذاشت. فیلمی که با امتیاز ۸٫۲ در سال ۱۹۷۵ یکی از پر طرفدار ترین فیلم های هندی به حساب می آید.

باهوبالی ۲۰۱۵

باهوبالی

فیلم باهوبالی در دو قسمت ارائه شده است. قصه داستان از نبرد گرفته تا حسادت و نشستن بر تخت پادشاهی است. این فیلم، روایت کشوری است که پادشاه آن مرده است و زن برادرش دو فرزند یعنی فرزند خودش و باهوبالی رو نگه داری می کند. به دلیل این که باهوبالی از دیگری شجاع تر و دلیر تر بوده است، او به عنوان پادشاه انتخاب می شود اما طولی نمی کشد که بر حسب حسادت، باهوبالی رو به همراه آن مادر می کشد تا خودش بر تخت پادشاهی بنشیند. در قسمت دوم هم که ادامه قسمت اول می باشد، فرزند باهوبالی برای انتقام از پدرش وارد عمل می شود و… پیشنهاد می کنم که خودتون  ادامه ی این فیلم رو مشاهده نمایید. نمره ای که برای این فیلم در نظر گرفته شده، ۸٫۱ از ۱۰ است.

این بود، لیستی از بهترین فیلم های هندی، نظر شما چیه؟ شما کدام فیلم هندی رو بیشتر میپسندید!

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه