بهترین دسته ها برای PS5 کدام است؟

4 هفته پیش
بهترین دسته PS5

بهترین دسته ها برای PS5 : شاید رقیبی پرقدرت تر از کنترل های PS5 وجود نداشته باشد اما بدون شک کنترلر های PS5 بهترین کیفیت را دارند. در حالی که خود سونی gamepad های رسمی و با کیفیتی ارائه کرده، کنترلرهای غیر رسمی نیز با ویژگی‌های حرفه ای تر نیز وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی میکنیم.

۱- DualSense Wireless Controller

دسته استاندارد PS5

کنترلر بی سیم DualSense در حال حاضر به عنوان بهترین کنترلر پلی استیشن ۵ در جایگاه اول قرار دارد. این دسته کیفیت ساخت بی نظیر و ویژگی هایی را ارائه میده که حتی در دیگر دسته ها وجود ندارد. به دلیل اینکه شامل نوآوری های جدیدی مانند حسگر لرزشی در آن وجود دارد، تجربه های هیجان انگیز تری را در بازی های اول شخص و سوم شخص در این دسته ها میبینیم.

با این حال،  اگر ویژگی های اضافی را کنار بگذارید، DualSense یک گیم پد با کیفیت بالا در دستان شماست. این کنترلر کمی منحنی تر از DualShock 4 است که با PS4 ارائه شده است، این باعث میشه که خیلی راحت تر بتوانید در طولانی مدت از آن استفاده کنید. شما می توانید انتظار داشته باشید چهار تا هشت ساعت از دسته ها استفاده کنید و مجدد آن را شارژ کنید.

۲- DualSense Edge

DualSense Edge

در حالی که DualSense Edge فقط یک بهبود اندک نسبت به مدل اصلی است، این دسته با نسخه ارتقا یافته ارائه می شود که احتمالاً بیشتر برای گیمر های حرفه ای  جذاب می آید. این گیم پد با قیمت ۱۹۹٫۹۹ دلار  قیمت گذاری شده است.

بزرگترین ارتقا ایج در کیفیت ساخت و تغییرات زیبایی آن است. به دلیل طراحی مجدد دکمه های ماشه ای و تاچ پد، بدنه کمی سنگین تر شده است. این محصول یک کنترلر پریمیومه که عملکرد اضافی تری را ارائه می دهد.

ما به خصوص از دکمه های قابل تنظیم، پدل های عقب و به طور کلی از عملکرد آن لذت بردیم که در بازی هایی مانند Call of Duty Modern Warfare 2 و Returnal تفاوت خارق العاده ای ایجاد میکنند.

۳- Victrix Pro BFG

Victrix Pro BFG

اگر شما به دنبال یک دسته ی رقابتی در برخی از بازی های PS5 هستید، پس شما باید به شدت کنترلر Victrix Pro BFG را در نظر بگیرید. این امر به این دلیل است که این گیم پد نه تنها دارای پنج سطح مختلف برای تنظیمات ماشه است، بلکه دارای چهار پدال در پشت آن وجود دارد که می توان آن را تنظیم کرد.

۴- Scuf Reflex Pro

Scuf Reflex Pro

جذابیت اصلی Scuf Reflex Pro در گزینه‌های سفارشی‌سازی آن است که شما می‌توانید با استفاده از یک ابزار طراحی ساده، طرح‌ها و رنگ های منحصر به فردی برای کنترلر خود ایجاد کنید. اما برای این امتیاز، باید مقدار بیشتری پول بپردازید. قیمت حدودی آن ۲۱۹ دلار است.

۵- Nacon Daija

Nacon Daija

اگر به دنبال یک کنترلر PS5 جدید برای استفاده حداکثری از بازی‌های مبارزه‌ای هستید، پس باید از یک gamepad سنتی استفاده کنید. Nacon Daija انتخاب ما برای شماست. ما به طور مداوم از کیفیت ساخت، قطعات استفاده شده و واکنش کلی آن هنگام مبارزه در عناوینی مانند Guilty Gear Strive و Tekken 7 تحت تاثیر قرار گرفتیم. اما قیمتش ارزان نیست: این دسته در حال حاضر با قیمت حدود ۲۹۲ دلار به فروش می‌رسد.

در حالی که Nacon Daija عمدتاً در جامعه بازی‌های مبارزه‌ای ارزیابی می‌شود، اما همچنین یک دسته فوق العاده برای بازی‌های آرکید است. ما به خصوص از اجرای عناوینی مانند Streets of Rage 4، Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredders Revenge و Metal Slug 3 با این دسته لذت بردیم.

چرا دسته های پی اس فای گران هستند؟

قیمت دسته های پی اس فای همانند سایر لوازم جانبی این کنسول گران است اما به دلیل کیفیت بالا و حسگر لرزشی این قیمت منطقی به نظر می رسد که با توجه به افزایش قیمت دلار ممکن است روز به روز قیمت آن افزایش پیدا کند.

آیا DualSense Edge بهتر از DualSense است؟

دوال سنس ایج تنظیمات حرفه ای تری را نسبت به دسته های معمولی ارائه می دهد اما معمولا به تجربه کاربری شما بستگی دارد اگر دنبال یک کنترلر حرفه هستید ما ایج را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا من به یک کنترلر حرفه ای برای PS5 نیاز دارم؟

اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید مانند کسی که بازی های زیادی را انجام میدهد پس یک کنترلر حرفه ای ممکن است ارزش رو داشته باشه! با این وجود کمی گران تر از کنترلر های استاندارد است. تفاوت های قابل توجهی بین کنترلر حرفه ای وجود دارد، از جمله عمر باتری طولانی تر، که همه آنها تجربه بازی شما را بهتر می کند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه