اکانت تجاری در اینستاگرام چه فواید و معایبی دارد ؟

2 سال پیش
اکانت تجاری در اینستاگرام

در این مطلب از وب سایت جفت هیچ قصد داریم اکانت تجاری اینستاگرام و امکانات و مزیت ها و همچنین محدودیت هایش را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

اینستاگرام یکی از پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی است و طرفداران فراوانی را در سرتاسر جهان به خود اختصاص داده است. دامنه ی استفاده از اینستاگرام از محدوده ی شخصی فراتر رفته و مدت زیادی است به یک محیط مناسب برای تبلیغ کسب و کار افراد تبدیل شده است.

یکی از امکانات مفید و کاربردی که این شبکه ی اجتماعی فراهم کرده، قابلیتی به نام بیزینس پروفایل یا همان اکانت تجاری است. هر کاربر هنگامی که پیج خود را تجاری می کند، امکانات بیشتری نسبت به پیج های عادی در اختیارش قرار می گیرد و راحت تر می تواند کسب و کار خود را معرفی و تبلیغ نماید. در این مقاله به مزایا و محدودیت های اکانت تجاری اشاره می کنیم.

فواید و مزیت های اکانت تجاری

اکانت تجاری در اینستاگرام

هنگامی که پیج خود را تجاری می کنید، راه های دسترسی بهتری در اختیار مخاطبان خود قرار خواهید داد؛ از جمله اینکه شماره موبایل و آدرس ایمیل خود را به صورت یک لینک درون پروفایل پیج قرار می دهید و فالوورهای شما، با کلیک روی آنها، به راحتی می توانند با شما ارتباط برقرار نمایند.

همچنین یک سری اطلاعات در مورد فالوورهای پیج در اختیار شما قرار می گیرد؛ از جمله اینکه چند درصد آنها را آقایان و چند درصد را خانم ها تشکیل داده اند، محدوده ی سنی و جغرافیایی آنها چگونه است، و اینکه بیشتر در چه روزها و ساعاتی آنلاین هستند. بررسی و تجزیه و تحلیل این اطلاعات می تواند برای بازاریابی کسب و کار شما مفید واقع شود.

اگر پیج شما تجاری باشد و بیشتر از ده هزار (۱۰K) فالوور داشته باشید، می توانید لینک هر صفحه از وب سایت خود را درون استوری قرار دهید و روزانه، کاربران زیادی را از طریق اینستاگرام به وب سایت خود هدایت کنید و بازاریابی بسیار مطلوبی برای محصولات و خدمات خودتان انجام دهید.

همچنین پیشنهاد می شود : نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام و فواید آن

همچنین هنگامی که پست یا استوری منتشر می کنید، آمار جالبی از واکنش و عکس العمل کاربران به شما ارائه می شود. اکانت های تجاری یک سری امکانات پیشرفته تر دیگری نیز دارند که به صورت رایگان ارائه نمی شود.

محدودیت های اکانت تجاری

اکانت تجاری در کنار قابلیت های فراوانش محدودیت هایی نیز دارد. از جمله اینکه فقط یک اکانت فیس بوک را می توانید به پیج خود متصل نمایید؛ در حالی که در پیج های این محدودیت وجود ندارد. همچنین پیج های تجاری را نمی توانید ببندید یا به اصطلاح private کنید. البته اکثر افرادی که پیج خود را تجاری می کنند، هدفشان معرفی و تبلیغ فعالیت هایشان است و باز بودن پیج (public) باعث می شود افراد به راحتی بتوانند آنها را فالو کنند.

اما برای اشخاصی که محتوای پیجشان به گونه ای است که دوست ندارند همه ی افراد به آن دسترسی پیدا کنند، این مسئله می تواند یک محدودیت بزرگ محسوب شود و لازم است بین تجاری و private کردن پیج، یکی را انتخاب نمایند.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه