کاربرد هوش مصنوعی در تشخیص افسردگی

2 سال پیش
کاربرد هوش مصنوعی در تشخیص افسردگی

نوع خاصی از هوش مصنوعی توسط شرکتی با عنوان MIT توسعه داده شده که می تواند به مکالمات افراد گوش کند و با بررسی صحبت های آنها، وجود افسردگی را در شخص تشخیص دهد. در این مقاله با مجله خبری جفت هیچ همراه باشید تا این فناوری جدید را بررسی کنیم.

در دنیای شلوغ و پر از مشغله ی امروز که هر کسی گرفتاری های خاص خودش را دارد، شاید نا خود آگاه توجه ما به خانواده و عزیزانمان کاهش یابد و نتوانیم نشانه های احتمالی بروز افسردگی را در آنها تشخیص دهیم. پیشرفت روز افزون علم و فناوری و هوش مصنوعی در اینجا نیز می تواند مفید واقع شود و به کمک انسان ها بیاید.

هوش مصنوعی چگونه می تواند وجود افسردگی را تشخیص دهد ؟

کاربرد هوش مصنوعی در تشخیص افسردگی

پژوهش های مختلفی توسط محققان شرکت MIT صورت گرفته که منجر به توسعه ی یک شبکه ی عصبی خاص شده است. این شبکه ی عصبی می تواند در یک اپلیکیشن قرار گیرد و روی گوشی های هوشمند نصب شود. سپس تمام مکالمات روزانه ی شخص را مورد بررسی قرار می دهد و اعلام می کند که آن شخص افسردگی و مشکلات روحی دارد یا خیر.

البته هوش مصنوعی قبلا نیز در تشخیص افسردگی به کار می رفت، اما محدودیت های خاص خودش را داشت؛ در واقع شخص به یک سری پرسش های از پیش تعیین شده ای پاسخ می داد و صرفا بر اساس پاسخ هایش، وضعیت او تشخیص داده میشد. اما روشی که در هوش مصنوعی MIT به کار می رود، چنین محدودیتی ندارد و می تواند به تمام مکالمات عادی و صحبت های روزانه ی شخص گوش دهد و در صورت وجود افسردگی، پیغام و اخطارهایی را ارسال نماید.

باید منتظر باشیم و ببینیم هوش مصنوعی MIT تا چه اندازه می تواند مفید واقع شود و تشخیص و درمان افسردگی را تسهیل کند. اگر از موارد امنیتی شنود مکالمات صرف نظر کنیم، اجرای موفقیت آمیز این طرح می تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش سطح سلامتی انسان ها داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این وب سایت مراجعه نمایید.

 

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه