۷ فیلم پیچیده که ذهن انسان را به چالش می اندازد

3 سال پیش

در این مقاله با ما همراه باشید تا ۷ فیلم پیچیده ی هالیوودی که ذهن انسان را به چالش می اندازد را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

۷- فیلم سال گذشته در مارین باد

مردی بی نام و نشان از زنی بی نام و نشان، می پرسد که آیا ما در مارین باد همدیگر را ملاقات نکردیم؟ با همین دیالوگ یکی از گیج کننده ترین فیلم هایی که در تاریخ گذشته ساخته شد، آغاز می گردد. دو نفر در یک کاخ فرانسوی نشان داده می شوند یکی می گوید که دیگری را میشناسد، دیگری معقتد است که غریبه هستند. آنها در طول فیلم می آیند و می روند.

صدای ارگ هم مانند صحنه های انفجار که اصلا انتظارش را ندارید شنیده می شود. آدم هایی با لباس های فاخر در زیر نور خورشید در باغ ایستاده اند. آنها نقش سایه ها را ایفا می کنند و درخت هایی مثلثی شکل آنها را احاطه کرده است. بنظر می رسد که هیچ طرح و داستانی در این فیلم وجود ندارد، همه چیز مثل یک رویاست.

فیلم پیچیده

۶- فیلم ممنتو

پیش از این که کریستوفل، نولان فیلم آغاز خلقت را بسازد ممنتو پیچیده ترین فیلم نیز بود. یک پازل عجیب و بزرگ که قهرمان آن از نداشتن حافظ ی کوتاه مدت رنج می برد. همچنین به کمک خالکوبی ها سعی میکند که راز مرگ همسرش را کشف کند و قاتل را که به جان جی معروف است را دستگیر کند. نکته ی جالب این است که همانطور که او تلاش میکند همه قطعات پازل را کنار هم بچیند تماشاگران فیلم هم مانند  او دارند همین کار را می کنند و ما شاهد فلش بک هایی هستیم که ماجرا را روایت می کند. لئونارد نمی داند به چه کسی اعتماد کند و آن حسی می باشد که همه ما در این فیلم داریم.

فیلم پیچیده

۵- فیلم ۲۰۰۱ ادیسه ی فضایی

در فیلم کلاسیک علمی تخیلی گوریل ها، فضا نورد ها و کامپیوتر سخنگو وجود دارد. به رغم یک ماشین سخنگو در یک فیلم دیالوگ چندانی شنیده نمی شود. تاکید بر روی جلوه های بصری می باشد که بزرگنمایی آن با موسیقی فیلم مناسب می باشد. همانطور که در مجله ی تایم گفته شده است زمانی که فیلم در سال ۱۹۶۸ اکران شد در واقع کوبریک پرده سینما را به یک آسمان نما تبدیل کرد و کاری کرد که تماشاگرانش احساسی کسی را داشته باشند که مخدر مصرف کرده است. این فیلم توانست جایزه ی اسکار بهترین جلوه های ویژه را هم کسب کند.

 فیلم پیچیده

۴- فیلم ال توپو

در تریلر فیلم که در سال ۱۹۷۰ ساخته شده است که این یک فیلم اسرار آمیز می باشد و همچنین فیلم کمی عجیب و غریب هم نیز می باشد. یک کابوی  مرموز گروهی قانون شکن را می کشد که در همین حین وارد ماجرا و اتفاقات عجیب می شویم.

او با چهار تفنگدار حرفه ای مواجه می شود و آنها را می کشد ولی بدتر زنی با صدای مردانه به وی خیانت می کند و به او شلیک می کند. زخم های شدیدی روی بدن او صورت میگیرد، وقتی بازیگر این فیلم شفا می یابد به یک جور آگاهی و معرفت می رسد و به یک زن کوتوله و گروهی از افراد متروکه کمک می کند و از یک زندان زیر زمینی فرار میکند. این فقط برای این بوده است که شاهد کشتار آنها به دست گروهی از متعصبین می باشد. همه ی این چیز هاست که باعث شده است ال توپو فیلم عجیب و گیج کننده نیز باشد.

فیلم پیچیده

۳- عدد پی

در این فیلم ریاضی دانی وجود دارد که نگرانی های اجتماعی و قدرت علمی او بار سنگینی بر دوشش گذاشته شده است. او در صدد یافتن فرمولی ریاضی برای الگو جهان می باشد ولی در همین حین قربانی نقش آفرینی دو آدم کش اجیر شده توسط بانکدار های آن منطقه می شود که داستان از اینجا شروع می شود. این دو در این فیلم  مشتاق هستند که از الهامات و تفکرات وی استفاده کنند. آنچه که در این فیلم در برگرفته می شود روایت سقوط بحث برانگیز میباشد که موسیقی متن فیلم کمی ترسناک می باشد که تماشاگر را عذاب می دهد و همچنین صدای اعماق روح و روان مردی می باشد که برای رسیدن به قدرت، به جنون کشیده شده است.

فیلم پیچیده

۲- آثار دیوید لینچ

خیلی سخته که بخواهیم از بین فیلم های دیوید لینچ پیچیده ترین و دیوانه ترین آنها را انتخاب کنیم. پشت همه آثار او یک جور دیوانگی ژرف و عمقی کمین کرده است. شخصیت های فیلم لینچ در حاشیه ی حقیقت قرار دارند به این معنی که بنظر میرسد که واقعی هستند ولی در نهایت وارد دنیای رویا و ارواح می شوند. گاهی انقدر دنیای مخشوشی می باشد که گویا هیپنوتیزم شدند. اگر چه لینچ موسسه ای راه اندازی کرده است که در نوع او آرامش، ثبات و پایداری جایگاه مهمی ندارند. زیر آن لایه درخشنده و زیبا در فیلم های او یک تاریکی ژرف، بی پایان و ترسناک است. چیزی که بنظر می رسد لینچ هر بار تلاش می کند که او را به روشنایی برساند.

فیلم پیچیده

۱- باشگاه مشت زنی

فیلم باشگاه مشت زنی اختباسی از رمانی می باشد که در آن یک کارمند منظم و خشک می باشد. این مرد عضو یک باشگاه مشت زنی زیر زمینی می شود که بیشتر فیلم از مبارزات زیر زمینی و ارتباط بین دردن و نورتن می باشد و درست اواخر فیلم است که نورتن متوجه می شود که تایلر اصلا وجود خارجی ندارد. سپس نورتن اسلحه را بر میدارد و مستقیم به صورت خودش شلیک می کند و به خیال خودش یک رفیق خیالی می تواند تایلر را بکشد. انگیزه نورتن برای مشت زنی دختری می باشد که او را دوست دارد که نقشش را هلنا کارتر بازی می کند. همین هم در داستان به خودی خود عجیب می باشد.

فیلم پیچیده

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه