اینترنت ۵G با ۱۰۰۰ برابر سرعت بیشتر از قبل

5G

۵G

نسل پنجم اینترنتی که از آن رونمایی شد ۵G نام دارد. سرعت ۴G که امروزه در بین مردم وجود دارد و بسیاری از این سرعت راضی هستند بزودی به ۵G به روز رسانی می شود.

البته این سرعت فوق العاده هم اکنون در نمایشگاه ایالات متحده رو نمایی شده ولی به زودی جهانی می شود.

5G

با وجود اینکه قول این اینترنت را در سال ۲۰۲۰ داده بوده اند اما دوسال زودتر و در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری رسیده است. هم اکنون G5  در برخی کشور های ایالات متحده شروع به کار کرده است و برای اینترنت اشیا مورد استفاده قرار می گیرد.

5G

۵G قصد راهیابی به گوشی های همراه را دارد که این پیشرفت در اقتصاد می تواند قدم خوبی باشد. ازاین پس شرکت های سازنده گوشی و توسعه دهندگان نرم افزار فرصت های شغلی خوبی را به وجودمی آورند.

اینترنت پرسرعت

IOT یا همان اینترنت اشیا که اطلاعات را از میلیون ها دستگاه وسنسور جمع آوری می کند وبه یک شبکه ی اینترنتی کارآمد برای جمع آوری داده ها ،پردازش، انتقال ،کنترل و تجزیه و تحلیل با کمترین زمان ممکن نیازدارد.

5G

۵G یکی از پیشرفته ترین فناوری های بی سیم است که توسعه یافته است. این پیشرفت قابل توجه در هر زمینه ای را نمی توان چشم پوشی کرد. استفاده از این اینترنت در دستگاه های هوشمند پزشکی به پزشکان این اجازه را می دهد که در هر کجا و به راحتی با بیماران خود در ارتباط باشند و علائم حیاتی آن ها را کنترل کرده و به آن ها کمک کنند.

5G

همچنین یکی دیگر از کارایی مثبت  این اینترنت پرسرعت در کنترل وعکس العمل نشان دادن اتومبیل های خودران است. در کسری از ثانیه (با زمان تاخیر کم )برای حفظ ایمنی مسافرین و جلوگیری از برخورد بتواند تصمیم و عکس العمل درستی را انجام دهد .

در مجموع اینترنت ۵G کمک بی نظیری به توسعه تکنولوژی می کند.

تصور اینکه می توان هرچیزی را درکسری از ثانیه آپلود کنید بسیار دلنشین است.

0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

بدون دیدگاه