۵ عادت روزانه که افراد موفق انجام می دهند

2 سال پیش
عادت روزانه

در این مقاله در خدمت شما عزیزان هستیم و می خواهیم ۵ عادت روزانه که افراد موفق انجام می دهند، صحبت کنیم. افرادی که اگر خودشان را برای مسابقه یا آزمونی آماده می کنند همیشه بهترین رتبه ها و مقام ها رو بدست می آورند و یا اگر در بیزینسی بزرگی فعالیت می کنند همیشه قوی ترین برند ها و بالاترین درآمد ها رو دارند. این ۵ عادت روزانه افراد موفق رو در ادامه بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

عادت اول، باکس بندی زمانی

عادت اول، عادت باکس بندی زمانی می باشد. یعنی چی! یعنی فرق افراد فوق موفق اولا کارهای پر اولویت و مهم خودشان را می شناسند، یعنی کارهایی که صرفا اضطراری نیست و کار هایی را که چند قدم او را به اهدافش نزدیک می کند و در دراز مدت معنا پیدا می کند و ثانیا برای این کار های پر اولویت و مهم، زمان ها و باکس های مشخصی را هر روز و هر هفته به خودشان اختصاص می دهند.

افراد موفق

مثلا من خودم تلاش می کنم روز آخر هفته با خودم خلوت می کنم و برای کل هفته ی آینده یکسری باکس های زمانی مشخص برای کار های مهم اختصاص می دهم. زمان های مشخصی را مثلا برای نوشتن، برای تولید محتوا، برای کار با دانشجو ها، برای وقت گذراندن با همسر و خانواده و … اختصاص می دهم.

همچنین پیشنهاد می شود: چگونه زمان مفید خود را سه برابر کنیم؟ مطالعه نمایید.

تصویر سازی تا رسیدن به رویا

دومین خصوصیت و عادت روزانه افراد موفق مرور کردن اهداف و تصویر سازی می باشد افراد موفق هر روز ترجیحا یک بار صبح یک بار شب، اهداف کوتاه و بلند مدت خود را مرور می کنند و در ذهنشان تصویر سازی می کنند یعنی مثلا تصمیم گرفتن تمامی پستی و بلندی ها و تمامی دشواری ها را در ذهن خود مرور می کنند و لحظه ی رسیدن به هدف و آن دستاوردی که به دست آورند و به اوج رسیدند، آن لحظه را تصویر سازی می کنند. روانشناسان اثبات کردند که تصویر سازی ذهنی، یکی از روش های بسیار موثر برای افزایش انگیزه و رسیدن به آنها می باشد.

افراد موفق

تلاش و تلاش!

سوم عادت روزانه افراد موفق این است که آنها با تمام وجودشان هر روز برای هدفشان تلاش می کنند و این تلاش معمولا چند قدم و چند سطح بیشتر از افراد معمول می باشد مثلا اگر فرد برای بیزینسش فعالیت می کند، همانی که مشتری انتظار دارد را نشان دهد، معمولا تجربه ای را برای مشتری فراهم میکند که به یاد ماندنی باشد.

معمولا بیشتر از آن چیزی که قول داده ایم، عمل می کنیم. مثلا اگر برای آزمون و یا مسابقه ای خودشان را آماده می کنند، دقیقا همان چیزی که مربی بهش میگه رو تنها انجام نمی دهد بلکه چند قدم بیشتر از آن چیزی که مربی گفته است را انجام می دهد، چند ساعت بیشتر کار می کند، چند دقیقه بیشتر زحمت می کشد و این کار رو با تمام وجود انجام می دهد، یک بخش دیگر این است که ما خودمان را درگیر آینده و یا گذشته که چگونه وقتم تلف شد، نباشید، نگران اینکه حالا سر فلان آزمون و یا سر آن زمان مشخص چه اتفاقی برای ما می افتد، نباشید بلکه تمام تلاش، با شوق کامل برای الان باشد.

افراد موفق

همچنین پیشنهاد می شود: ۵ روش برای افزایش سرعت یادگیری را مطالعه نمایید.

یادگیری

چهارمین عادت افراد موفق یادگیری روزانه است یعنی هر روز ما حداقل یک ساعت به مطالعه اختصاص بدهیم. برای یادگیری شاید بعضی افراد با گوش دادن کتاب های صوتی باشد، شاید گوش دادن پاتکست باشد، دیدن ویدیوهای آموزشی، دیدن دوره های آنلاین، خواندن کتاب، شرکت در کلاس باشد.

حتما این را شنیده اید که افراد فوق موفق که از نظر تولید ثروت موفق هستند و بسیاری از افرادی که در حیطه های اجتماعی، ورزشی، تحصیلی موفق می شوند، افرادی هستند که خیلی مطالعه می کنند، خیلی به یادگیری توجه می کنند و خیلی ها رو می شنویم از این افراد که اعلام می کنند که ما هفته ای یک کتاب می خوانیم، بنابراین اختصاص دادن وقت، به یادگیری، به مطالعه، به گوش دادن فایل های صوتی، به دیدن فایل های ویدیویی مناسب، می تواند شما رو به هدفتان نزدیکتر کند.

اندازه گیری

پنجمین عادت روزانه افراد فوق موفق این است که به طور منظم دستاورد های خود را اندازه گیری می کنند. خیلی مهم است که ما هر روز با خودمان خلوت کنیم و بیاییم پیشرفت خودمان را ارزیابی کنیم، کار های خودمان را بررسی کنیم، اگر مثلا داریم درس می خوانیم یا برای مسابقه ای آماده می شوید، ببینید تمرین هایی را که کرده اید، چقدر ما رو جلوتر برده است، چقدر نتایجمان را بهتر کرده ایم، چقدر کاری که داریم انجام می دهیم درست است. اگر بیزینسی داریم مثلا در بخش بازاریابی چقدر بازاریابی ما درست می باشد، چقدر مذاکره ی فروشی که انجام می دهیم موثر می باشد، چقدر فعالیت های ما منتهی به فروش می شود، اندازه گیری منظم باعث پیشرفت می شود.

افراد موفق

پیتر دراکر از بر جسته ترین و مهمترین افراد در زمینه ی مدیریت در جهان می گوید: چیزی را می توان بهبود داد که اندازه گیری شود. من مطمئن هستم که اگر شما مثل افراد فوق موفق به طور روزانه این این پنج عادت را در خودتان نهادینه کنید و برای آن وقت بگذارید، در مسیری قرار میگیرید که آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن می کند.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه