راه های تامین مالی استارتاپ ها – عامل موفقیت استارتاپ ها

2 سال پیش
تامین مالی استارتاپ

در این مقاله در خدمت شما هستیم تا در مورد روش های تامین مالی استارتاپ ها صحبت کنیم. همچنین در ادامه مهمترین عامل موفقیت استارتاپ ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

تامین مالی استارتاپ ها: خودکفایانه

تامین مالی خود کفایانه یعنی این که شما از امکاناتی که دارید بهترین استفاده ممکن را ببرید. به عنوان مثال اگر شما مثلا در فضای تبلیغاتی، جایگاه مناسبی دارید، نیازی نیست که برای شروع، حتما از تبلیغاتی که در سایت ها ارائه می دهند و هزینه بالایی دارد استفاده کنید، شما می توانید از امکاناتی که دارید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده نمایید. با این کار باعث می شود که شما در هزینه ها صرفه جویی کنید و هزینه ها کاهش یابد که این میتواند کمک بسیار بزرگی برای کسانی که تازه استارتاپ را شروع کردند، بکند. این مورد می تواند نه تنها در تبلیغات بلکه در سایر موارد، مورد استفاده قرار بگیرد.

تامین مالی استارتاپ ها با روش ۳F

این نوع روش خیلی پیچیده نیست، برای تامین سرمایه از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید، شاید بگویید چگونه؟ ساده است شما برای تامین سرمایه می توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرد، چون که آنها مورد اطمینان شما هستند و دیگر نیازی نیست که شما برای تامین سرمایه وام بگیرید و یا حتی وثیقه گرو بگذارید. فقط کافیه که استارتاپ و ایده که دارید را برای آنها تعریف کنید و آن ها را متقاعد کنید که در تامین سرمایه به شما کمک کنند.

همچنین پیشنهاد می شود کسب درآمد از تلگرام را مطالعه نمایید.

تامین مالی استارتاپ ها: سرمایه گذاران

کسانی هستند که در سهام شرکت شما شریک می شوند و ایده شما را بررسی میکنند، در صورت رضایت، در کار شما سرمایه گذاری می کنند و در سود و زیان شما شریک می شوند.

تامین مالی استارتاپ ها: شتاب دهنده ها

شرکت هایی وجود دارند بر اساس ایده خلاقانه ای که دارید سرمایه گذاری می کنند و در اصطلاح ایده شما را شتاب می دهند. همچنین به شما در تعیین مشتری ها که مورد نیاز شما می باشند و نیروی کار، به شما کمک می کنند. شتاب دهنده ها با دوره های فشرده، به شرکت های نوپا کمک فراوانی می کنند.

همچنین پیشنهاد می شود کسب درآمد با ماینینگ را مطالعه نمایید.

مهم ترین عامل موفقیت استارتاپ ها

این روز ها بازار استارتاپ ها داغ هستند. کسب و کار هایی که نوپا هستند، تازه راه اندازی شده اند و می خواهند به نتایج خیلی خوبی برسند.

تفاوت استارت آپ و کار آفرین

کارآفرینی یعنی این که شما یک کسب و کاری را راه اندازی کنید و آن کسب و کار را به مرحله اجرا برسانید و از آن کسب درآمد کنید. استارتاپ یعنی این که از ریشه شما شروع کنید و به درآمد های خیلی بالا برسید. یک مثالی میزنم، مثلا اگر یک مجموعه خیاطی وجود داشته باشد و شما امتیاز آن مجموعه را خریداری کنید و به درآمد برسید به شما کارآفرین گفته می شود اما اگر شما آن مجموعه را از صفر، خودتان با یک ایده متفاوت طوری اجرا کنید که در کسب و کار های دیگه ای، کاملا متفاوت به نظر برسد و به درآمد خیلی خیلی بالایی در مدت کوتاهی برسد و این درآمد به صورت مداوم رشد کند، استارتاپ گفته می شود.

در این زمینه بخوانید، دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مهم ترین عامل موفقیت استارت آپ ها

شاید برای شما هم این ابهام وجود داشته باشد که مهمترین عامل در موفقیت استارتاپ ها چیست؟

استار تاپ یعنی این که یک کار، سریع به مرحله درآمد برسانیم. چهار عامل کلیدی که در موفقیت استارتاپ ها تاثیر بسزایی دارد عبارت اند از

  • اولین عاملی که یک استارتاپ به نتیجه برسد ایده و طرح کسب و کار است.
  • دومین عامل، شروع سریع و کوچیک آن
  • سرمایه اولیه
  • بازاریابی

به نظر شما از این چهار مورد کدام برای راه اندازی یک استارتاپ مهم است. آیا بنظر شما طرح یک کسب و کار مهم است یا شروع سریع و کوچک آن، خیلی ها معتقد هستند که شاید ایده ی خوبی داشته باشید ولی تا زمانی که نتوانید پیاده سازی کنید، فقط در حد یک ایده باقی می ماند. یا بنظر شما سرمایه اولیه یا بازاریابی مهم می باشد. بسیاری از افراد معتقد هستند که اگر حتی سرمایه گذاری خوبی هم انجام شود ولی اگر بازاریابی به درستی انجام نشود آن ایده با شکست مواجه می شود.

نظر شما چیست؟ شما کدام عامل را در موفقیت یک استارتاپ مهم تر می دانید. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه